PiS stawia „gowinowcom” ultimatum w sprawie głosowania korespondencyjnego - zdjęcie
04.05.20, 17:20Jarosław Gowin/YT/Onet Rano

PiS stawia „gowinowcom” ultimatum w sprawie głosowania korespondencyjnego

44

Sprawa wyborów korespondencyjnych podczas epidemii stała się punktem zapalnym już jakiś czas temu. Doszło też do różnicy zdań w tym zakresie w obozie Zjednoczonej Prawicy, a sprawcą tego zamieszania ma być sam lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Dzisiaj po powrocie z komisji senackich opinii oraz odrzuceniu przez Senat możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział:

Jeśli posłowie Porozumienia zagłosują w Sejmie przeciw ustawie o głosowaniu korespondencyjnym będą musieli opuścić klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczoną Prawicę

Dodał też:

- Liczymy jednak na to, że zarówno szef Porozumienia Jarosław Gowin jak i jego posłowie nie zapiszą się w historii jak poseł Władysław Siciński, który swoim liberum veto zerwał obrady Sejmu

Sobolewski podkreślił także, że PiS jest obecnie gotowy nawet na rozpisanie wyborów przedterminowych.

Konstytucyjny termin wyborów prezydenckich jest wyznaczony na 10 maja 2020.


mp/pap

Komentarze (44):

Walter2020.05.5 13:21
Wybory korespondencyjne przygotowywane przez PiS są sprzeczne z konstytucją i bardzo łatwe do sfałszowania. Andrzej Duda złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32,42, 126, 173, 183, 187, 190. Teraz może zostać wybrany w głosowaniu niezgodnym z konstytucją, a jego mandat będzie podważany w kraju i za granicą. Rządzący bezprawnie zawłaszczyli sądownictwo, aktualnie dążą do przejęcia ostatniego niezależnego bastionu, jakim jest Sąd Najwyższy. Polska nie jest już krajem praworządnym i demokratycznym. Rządzący obawiają się, że w przypadku utraty władzy zostaną postawieni do odpowiedzialności za łamanie prawa. Media podporządkowane partii rządzącej okłamują swoich zwolenników i manipulują nimi, przekazując im nieprawdziwy obraz rzeczywistości, pomijając informacje dla siebie niekorzystne i oczerniając przeciwników politycznych. W związku z pandemią koronawirusa i suszą za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i notowania aktualnie rządzących będą w sondażach spadały. Dlatego Jarosław Kaczyński chce przepchnąć kandydaturę swojego namiestnika Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Jeden z posłów z PiS-u powiedział cytuję za Włodzimierzem Czarzastym: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli". Ewentualna prezydentura namiestnika Jarosława Kaczyńskiego, czyli Andrzeja Dudy, przez następne pięć lat ma uchronić aktualnie rządzących przed odpowiedzialnością karną i konstytucyjną. Jeśli Polska ma być krajem demokratycznym i praworządnym, to należy odebrać władzę politykom związanym z PiS-em.
heniek2020.05.5 10:07
kretyn polski się odezwał
klaus2020.05.5 6:34
Proszę nie stawiać ultimatum a jak najszybciej wywalić, rozpisać nowe wybory, a Pan Gowin zostanie tam gdzie jego miejsce na zielonej trawce,on już jest zresztą cały czas był w opozycji, działał jako hamulcowy na prawicy.
PAWE\\305\\2012020.05.5 6:19
I DOBRZE BO GDYBY PIS ROZPISAŁ WYBORY PRZEDTERMINOWE DO SEJMU I SENATU TO WYGRAŁBY W CUGLACH A OPOZYCJA PRZEGRAŁABY Z KRETESEM BO SLD, PO, KO WOGÓLE NIE WESZLIBY ANI DO SEJMU ANI DO SENATU!!!! I POZAMIATANE!!!!
anonim2020.05.5 3:28
Z tego co widzę PiS domaga się dotrzymania umowy koalicyjnej, co jest uzasadnione.Nie może być tak, że co pewien czas któryś z koalicjantów będzie stawał okoniem, łamał umowę i starał się wykorzystać sytuację, do rozszerzenia swoich wpływów i władzy, bez uzasadnienia rzeczowego, czy merytorycznego. Nasze zasady, bądź ich brak, świadczą o nas, ciekawi mnie kto zechce mieć żmiję w swoim obozie.
Gowin na SZCZAW !2020.05.4 20:17
Precz ze zdrajcami !
Precz ze zdrajcami !2020.05.4 19:49
Gowin na SZCZAW !
romak2020.05.4 19:36
Priorytet , Wybory Prezydenta i Wybory Parlamentarne.
Leszek2020.05.4 19:17
Negocjacje Żydowskie... nic się nie zmieniły. «A pieniądze, kiedy?» [– pyta Judasz.] «W chwili, gdy powiesz: “Chodźcie”. Nie wcześniej. Nikt nie płaci, zanim nie ma w rękach towaru. Czy to nie wydaje ci się sprawiedliwe?» «To słuszne. Lecz potrójcie przynajmniej sumę...» «Nie. Tak powiedzieli prorocy. Tak musimy zrobić. O, my potrafimy być posłuszni prorokom! My nie opuszczamy ani joty z tego, co o Nim napisali. Cha! Cha! Cha! My jesteśmy wierni natchnionym słowom! Cha! Cha! Cha!» – mówi, śmiejąc się, ten obrzydliwy szkielet, Kananiasz. I wielu wtóruje mu posępnymi wybuchami śmiechu, nikczemnymi, obłudnymi – istny chichot demonów, które potrafią tylko śmiać się szyderczo. Bo śmiech jest właściwy człowiekowi pogodnemu i kochającemu, a szyderstwo – temu, kto ma serce zmącone i napełnione nienawiścią. «Wszystko zostało powiedziane. Możesz iść. My czekamy świtu, żeby wejść do miasta różnymi drogami. Żegnaj. Niech pokój będzie z tobą, zagubiona owieczko, powracająca do stada Abrahama. Pokój z tobą! Pokój z tobą! I wdzięczność całego Izraela! Licz na nas! Twoje pragnienie jest dla nas prawem. Niech Bóg będzie z tobą, jak był ze wszystkimi Swymi najwierniejszymi sługami! Wszystkie błogosławieństwa niech będą nad tobą!» Aż do wyjścia towarzyszą mu pocałunki i zapewnienia o miłości... Patrzą na niego, jak odchodzi pogrążonym w półmroku korytarzem... Słuchają szczęku zamków bramy, która się otwiera i zamyka... Wchodzą do sali i weselą się. Jedynie dwa lub trzy głosy podnoszą się, tych najmniej demonicznych: «A co zrobimy z Judaszem, synem Szymona? Dobrze wiemy, że nie możemy dać mu tego, co mu obiecaliśmy, oprócz tych biednych trzydziestu denarów!... Cóż powie widząc, że go zdradziliśmy? Czy nie spowodujemy tym większej szkody? Czy on nie powie ludowi o tym, co czynimy? Choć jest mężczyzną, dobrze wiemy, że nie jest stanowczy w swoich postanowieniach.» «Jesteście bardzo naiwni i bardzo głupi myśląc nad tym i troszcząc się o to! Już zadecydowaliśmy, co uczynimy z Judaszem. Zadecydowaliśmy już poprzednim razem. Czy nie pamiętacie? I nie zmieniamy tego pomysłu. Gdy wszystko się skończy dla Chrystusa, Judasz umrze. Postanowione.» «A jeśli powie o wszystkim wcześniej?» «Komu? Uczniom i ludowi, żeby go ukamienowali? Nie będzie mówił. Obrzydzenie dla własnego działania stanie się dla niego kneblem...» «Może jednak po tym odczuć skruchę, mieć wyrzuty, zwariować... Gdyby obudziły się w nim wyrzuty sumienia, mogłyby go doprowadzić do obłędu...» «Nie będzie miał czasu. Zajmiemy się tym wcześniej. Każda rzecz w swoim czasie. Najpierw Nazarejczyk, potem ten, kto go zdradził» – mówi Elchiasz powoli, w straszny sposób. «Tak. I uważajcie! Ani słowa nieobecnym. Zbyt wiele wiedzą już o naszych zamiarach. Nie ufam Józefowi ani Nikodemowi, ani innym.
WDC2020.05.4 19:36
Lechu Keller! Po co nam to piszesz? My wiemy jak Judasz zdradził Pana Jezusa za 30 srebrników! Wiemy też jak zginął Judasz! Wiemy też, że ukrzyżowaliście Pana Jezusa Chrystusa! Pan Jezus Zmartwychwstał i wstąpił do Nieba! Siedzi po Prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. No widzisz? A ty mówisz, że Boga nie ma!? A z twojego opisu wynika kim jest Jezus Chrystus! Nie wstydź się przyznać do Jezusa!
Leszek2020.05.4 20:20
PO i PiS to masoneria. Działająca jak szczepionka na korona świrus. Wielowektorowo..... Patrzysz a nie widzisz. Czytasz a nie rozumiesz. Dr Stanisław Krajski: PiS w zasadzie realizuje to co chcą masoni - ZakazanaPrawda.pl Film dla zapytania pis i masoneria 8:06 Masoneria. Dr Stanisław Krajski: PiS w zasadzie realizuje to co chcą masoni. 25 listopada 2018. Share ... Dr Stanisław Krajski od wielu lat zajmuje się tematem masonerii, a jego sztandarową pozycją książkową jest cykl ...
Kazek2020.05.4 22:38
Leszek! Gadasz, jak potłuczony! Krajski nie jest dla mnie autorytetem! Niech sobie pisze, to jego praca...! I tyle ! Kto go słucha!?
Leszek2020.05.4 19:15
Negocjacje Żydowskie......nic się nie zmieniły. «A pieniądze, kiedy?» [– pyta Judasz.] «W chwili, gdy powiesz: “Chodźcie”. Nie wcześniej. Nikt nie płaci, zanim nie ma w rękach towaru. Czy to nie wydaje ci się sprawiedliwe?» «To słuszne. Lecz potrójcie przynajmniej sumę...» «Nie. Tak powiedzieli prorocy. Tak musimy zrobić. O, my potrafimy być posłuszni prorokom! My nie opuszczamy ani joty z tego, co o Nim napisali. Cha! Cha! Cha! My jesteśmy wierni natchnionym słowom! Cha! Cha! Cha!» – mówi, śmiejąc się, ten obrzydliwy szkielet, Kananiasz. I wielu wtóruje mu posępnymi wybuchami śmiechu, nikczemnymi, obłudnymi – istny chichot demonów, które potrafią tylko śmiać się szyderczo. Bo śmiech jest właściwy człowiekowi pogodnemu i kochającemu, a szyderstwo – temu, kto ma serce zmącone i napełnione nienawiścią. «Wszystko zostało powiedziane. Możesz iść. My czekamy świtu, żeby wejść do miasta różnymi drogami. Żegnaj. Niech pokój będzie z tobą, zagubiona owieczko, powracająca do stada Abrahama. Pokój z tobą! Pokój z tobą! I wdzięczność całego Izraela! Licz na nas! Twoje pragnienie jest dla nas prawem. Niech Bóg będzie z tobą, jak był ze wszystkimi Swymi najwierniejszymi sługami! Wszystkie błogosławieństwa niech będą nad tobą!» Aż do wyjścia towarzyszą mu pocałunki i zapewnienia o miłości... Patrzą na niego, jak odchodzi pogrążonym w półmroku korytarzem... Słuchają szczęku zamków bramy, która się otwiera i zamyka... Wchodzą do sali i weselą się. Jedynie dwa lub trzy głosy podnoszą się, tych najmniej demonicznych: «A co zrobimy z Judaszem, synem Szymona? Dobrze wiemy, że nie możemy dać mu tego, co mu obiecaliśmy, oprócz tych biednych trzydziestu denarów!... Cóż powie widząc, że go zdradziliśmy? Czy nie spowodujemy tym większej szkody? Czy on nie powie ludowi o tym, co czynimy? Choć jest mężczyzną, dobrze wiemy, że nie jest stanowczy w swoich postanowieniach.» «Jesteście bardzo naiwni i bardzo głupi myśląc nad tym i troszcząc się o to! Już zadecydowaliśmy, co uczynimy z Judaszem. Zadecydowaliśmy już poprzednim razem. Czy nie pamiętacie? I nie zmieniamy tego pomysłu. Gdy wszystko się skończy dla Chrystusa, Judasz umrze. Postanowione.» «A jeśli powie o wszystkim wcześniej?» «Komu? Uczniom i ludowi, żeby go ukamienowali? Nie będzie mówił. Obrzydzenie dla własnego działania stanie się dla niego kneblem...» «Może jednak po tym odczuć skruchę, mieć wyrzuty, zwariować... Gdyby obudziły się w nim wyrzuty sumienia, mogłyby go doprowadzić do obłędu...» «Nie będzie miał czasu. Zajmiemy się tym wcześniej. Każda rzecz w swoim czasie. Najpierw Nazarejczyk, potem ten, kto go zdradził» – mówi Elchiasz powoli, w straszny sposób. «Tak. I uważajcie! Ani słowa nieobecnym. Zbyt wiele wiedzą już o naszych zamiarach. Nie ufam Józefowi ani Nikodemowi, ani innym.
kibic2020.05.4 18:52
Jest porozumienie aby wywalić Gowina z Porozumienia !!!
anonim2020.05.4 18:41
PISowska forma demokracji
Michał Jan2020.05.4 18:12
A w PiS-ie jest taki mir, że na pewno wszyscy przyjdą i prawilnie zagłosują? Czy może liczą na pomoc cichego sojusznika z naprzeciwka ław sejmowych?
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.05.4 18:08
"Leszek" Keller-Krawczyk Żyd, ale "antysyjonista" z powiększoną prostatą, która mu odbiera sen, każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk! Nie martw się o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o "Chemtrails" to nic innego jak para wodna. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Martw o ten koszer szajs który trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc., Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. Pamietaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ
WDC2020.05.4 19:22
Tak jest Lechu, "mały, pękaty żydku", w dodatku z przerośniętą prostatą.....
what about penguins?2020.05.4 22:41
Po polsku "skunk" to skunks a "po-sowiecki" piszemy inaczej. Nie "te zachodnie" tylko "to zachodnie". Zatraciłeś umiejętność posługiwania się mową ojczystą, amerykańskiego angielskiego nigdy się porządnie nie nauczyłeś. What a loser.
ilina2020.05.4 18:07
Gówinowi morde do szamba i niech prawde gada zdrajca,
Leszek 2020.05.4 17:54
To nie politycy tylko marionetki posluszne rozkazom. Jak sie wylamia to przypomna im los Lepera. Seryjny samobujca ciagle zywy. To taka zabawa pajacami.
StanPio2020.05.4 18:58
W 2004 roku prokurator Andrzej Witkowski zidentyfikował mordercę księdza Stefana Niedzielaka, który na miejscu zostawił odciski palców. Odciski zidentyfikowano na podstawie zeznań świadka, potem porównano z osobą wskazaną. Był to funkcjonariusz SB Jacek Rowiński - fanatyczny antyklerykał. W 2009 roku folie z odciskami palców mordercy (znalezione w mieszkaniu księdza) zaginęły z IPN Rowińskiego nie objęła ustawa dezubekizacyjna. Dostaje ponad 6 tys zł miesięcznie. Tak wygląda "dobra zmiana" w praktyce.
Reytan2020.05.4 17:48
Guwinistom grozi utrata tysiecy posad w spolkach skarbu panstwa,ktorych od PO na pewno nie dostana.
Edi2020.05.4 17:43
To byłoby najlepsze rozwiązanie, we Włoszech i Izraelu robią takie manewry na okrągło, możemy i my, a sytuacja jest patowa, bo totalni na wszystko mówią "nie bo nie", bo nasze słupki aktualnie dołują, więc wykorzystajmy ich doła i Alleluja i do przodu.
Edi2020.05.4 17:55
Mam na myśli wybory przedterminowe.
MT(*)2020.05.4 18:05
Jak najbardziej. Sprzyjające okoliczności z premedytacją wykorzystać przeciwko "totalnym" paranoikom i uporządkować scenę polityczną w Polsce na dłuższy czas. A opozycja w opcji pozaparlamentarnej będzie mogła sobie krzyczeć najwyżej do rury od szamba.
katolicka kretynizacja polski2020.05.4 17:41
"PiS jest obecnie gotowy nawet na rozpisanie wyborów przedterminowych" a ostatnio się zarzekali że przedterminowych wyborów nie będzie! PiSdzielce są chorzy jak nie kłamią!
Reytan2020.05.4 17:45
komuchy tylko morduja albo klamia.
Dam2020.05.4 18:37
Chyli się zgadza. PIS to komuchy.
ZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.4 18:51
ICEK TYLKO BEZ CHAMSTWA.
WDC2020.05.4 19:15
A ty " Pedo- kretynie", Lechu K....? Ty jesteś cały czas chory ! Zdrowy tak nie pisałby, jak ty! LECZ NOGI, BO JUŻ NA ROZUM TO ZA PÓŹNO!
Leszek2020.05.4 17:35
To żydostwo rozdaje karty. Może Pisiory chcą oddać władzę. Już raz to zrobili, potem zapolowano na kaczkę. Tak się Polaków rozgrywa. Raz jeden raz drugi bandyta przy władzy. Aby łatwiej trzymać za mordę. Za kulisami poprzeskakuja z jednej parti do drugiej, mają to opanowane. I powiedzą myśmy chcieli ale się nie dało. I tak w kółko. Chocholi taniec.
Reytan2020.05.4 17:44
Naucz sie polskiego,Iwan.
Rudy rydz2020.05.4 18:23
żydostwo chyba u ciebie w domu gra pierwsze skrzypce ;) spytaj żonę o pochodzenie to się zdziwisz
PRL2020.05.4 19:50
PO ...............jeby na to liczą
Martha2020.05.5 1:20
Co robił twój dziad w 1946?
M.a2020.05.4 17:29
Tylko że u kozy w Tajlandi.
MT(*)2020.05.4 17:27
Widmo przedterminowych wyborów parlamentarnych dla wielu 'totalnych" paranoików oraz potencjalnych renegatów jawi się jako koronawirus + trzęsienie ziemi razem i w tej samej chwili. I dobrze chyba byłoby, by takie wybory odbyły się szybko po prezydenckich. Byłby spkój przez kolejne cztery lata a odkładane reformy ruszyłyby w końcu z miejsca.
Reytan2020.05.4 17:43
Najlepiej razem.
Leszek 2020.05.4 17:23
Testy na koronawirusa wycofane. Dały wynik dodatni u kozy. Taki to korona swirus. Jak najszybciej wyszczepic debili.
Reytan2020.05.4 17:42
Chcesz lajdaku wymordowac Polakow. Musimy przxywrocic kare smierci dla takich jak ty.
Edi2020.05.4 17:45
Zaszczep się durniu, sam sobie zafundujesz karę śmierci.
koza2020.05.4 17:44
ale Leszku to nie u nas tylko w Indonezji. Nie manipuluj więc.
ka2020.05.5 11:19
Straszna wiadomość dla tęczowych zboków.