PiS opuszcza EKR? Wiśniewska: To fake news! - zdjęcie
20.07.21, 16:34Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

PiS opuszcza EKR? Wiśniewska: To fake news!

8

W rozmowie z portalem wPolityce.pl europosłowie Jadwiga Wiśniewska i Ryszard Czarnecki stanowczo dementują doniesienia medialne, wedle których Prawo i Sprawiedliwość miałoby opuścić frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Powołując się na anonimowego informatora, portal euractiv.com informuje, że eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości planują opuścić szeregi Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Według portalu powodem jest przywództwo Giorgii Meloni i przejęcie ugrupowania przez włoską delegację.

Doniesienia te okazują się jednak być wyłącznie fake newsem.

- „To jest klasyczny fake news. PiS jest członkiem EKR-u i nikt tego nie kwestionuje. 2 sierpnia odbędzie się posiedzenie prezydenckie EKR, na którym PiS przedstawi nowego kandydata na wiceprzewodniczącego EKR-u”

- podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł Jadwiga Wiśniewska.

- „Doniesienia, że w partii EKR jest rozłam są kłamstwem. Wręcz przeciwnie, chcemy wzmocnić EKR po to, by stał się taką atrakcyjną formą dla konserwatystów w całej Europie”

- dodaje.

Produkowanie tego typu fake newsów, jak zaznaczyła, może być wynikiem emocji wywołanych podpisaną przez konserwatywne partie deklaracją ideową.

Doniesieniom o opuszczeniu frakcji zaprzecza też europoseł Ryszard Czarnecki. Polityk odniósł się do rzekomego konfliktu, który miał zrodzić się po objęciu funkcji przewodniczącej przez Giorgię Meloni.

- „PiS poparł panią Meloni jednogłośnie i została przewodniczącą, natomiast wszelkie ruchy tektoniczne odbędą się na przełomie tego i przyszłego roku, bo w drugiej połowie stycznia nastąpią zmiany we władzach Europarlamentu. Wtedy najpóźniej musi powstać nowa frakcja”

- podkreślił.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (8):

Mariusz2021.07.21 7:38
„Pewien cwaniak z Żoliborza, Głosił wszem od gór do morza, Że ubeków pokasuje, A i mieszkań coś zbuduje. Da mieszkania za darmochę, No i żarcia sypnie trochę. To i „ciemny lud to kupił”, Tak ten cwaniak ich upupił. Uwierzyły babcie, dziadki, W te bajeczki i w te gadki, Do urn dziarsko poczłapały, Aż się zdumiał światek cały. No i teraz polski ster, Dzierżył w dłoni bohater, Co to wszystkim wszystko da, No i dwie lojalki ma. Tak się w tym zamotał wreszcie, Że pół rządu miał w areszcie, A po drodze tak od siebie, Zrobił Blidzie miejsce w niebie. Wyszła z tego niezła draka, Przepędzono więc cwaniaka Ostał po nim niezły smród, Ale to i tak jest cud.”
Edek2021.07.20 22:39
Ryszard Czarnecki powiedział że żaden z klubów nie wypłaca lepszych kilometrówek i w związku z tym nie ma mowy o rezygnacji z przynależności
Anonim2021.07.20 22:09
PiS pouszcza w EKR? Wiśniewska: To fake news! sama jestes fucken fucken przez suskiego
matis892021.07.20 17:24
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
ty głupi CH UJU!2021.07.20 19:13
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.20 16:44
Opuszczą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów i wstąpią do Europejskich Faszystów i Profanatorów! Yebać PiSdziactwo!!!
Stary2021.07.20 17:51
Czy ty jesteś idiotą. Nie pisz nic jeżeli nie wiesz o co chodzi no chyba że masz rozkazy ze wschodu lub z zachodu przecież płacą ci co miesiąc.
mateuszjegliński2021.07.20 16:43
A szkoda, ze pisich nie stać na odwagę i zerwania z junią.