07.09.19, 21:15Screenshot Twitter - pisorgpl

,,PiS jest wiarygodny''. Eksperci chwalą nowy program

Propozycje PiS są bardzo konkretne i dotyczą portfeli Polaków. To jest tak naprawdę w dużej mierze powtórzenie zabiegu z 500+” - ocenia program Prawa i Sprawiedliwości ogłoszony na dzisiejszej konwencji politolog prof. Norbert Maliszewski.

W trakcie dzisiejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziano między innymi podniesienie do 3000 zł pensji minimalnej na koniec przyszłego roku, do 2023 roku ma ona wzrosnąć do 4000 zł. W 2021 roku będzie też trzynasta emerytura i pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Maliszewski zauważył:

Takie konkretne propozycje są przez wyborców najbardziej doceniane. Każda z partii obiecała różne rzeczy, ale kluczową rolę odgrywa wiarygodność, a ta jest bez wątpienia po stronie obecnie rządzących Polską”.

Politolog podkreślił:

To jest klucz i dlatego właśnie te propozycje będą wpływały na preferencje wyborcze, bo Polacy coraz częściej decydują portfelami. To był klucz wiosennej wygranej PiS w wyborach do europarlamentu”.

W rozmowie z portalem dorzeczy.pl ekspert dodał z kolei:

Nie można też pominąć kwestii obrony wartości – tradycji, religii, rodziny. Opozycja jest więc w bardzo trudnej sytuacji”.

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka zauważyła z kolei, że działania na rzecz wyższej płacy przełożyć się mogą na łagodzenie bariery popytu dostrzeganej przez niemal wszystkie rozwinięte kraje.

Wyższe płace to czynnik nakręcający wzrost PKB”

- dodała.

Przyznał też jednak, że to duże wyzwanie dla przedsiębiorców oraz państwa.

Jak zawsze w ekonomii są dwie strony każdej sytuacji - jest strona, która ponosi koszty i ta, która zyskuje. Ale te interesy mogą zostać pogodzone przy odpowiednio prowadzonej polityce społeczno – gospodarczej”

- zauważa ekspert.

dam/PAP,IAR,dorzeczy.pl

Komentarze

wacula2019.09.8 15:51
dlaczego kacz-prezes nie mówi o długu skarbu państwa?Przecież pis obiecuje a głupi narodek łyka to jak pelikan ryby!Jeszcze czekam jak powiedzą co za 2,3 lata z budżetem państwa już nie ma.Teraz kłamstwo pisowskie górą!Aż strach się bać
z byka go2019.09.8 8:46
"polski psycholog społeczny, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, doktor habilitowany, specjalista ds. marketingu politycznego, publicysta, wykładowca, komentator polityczny" Czyli ten cały katolicki profesorek z ekonomią nie ma nic wspólnego. Macie tam jeszcze jakiś ekspertów?
oko2019.09.8 8:00
Schityna wypuścił swoich szczekaczy
ja2019.09.8 2:12
szambownicy ściekowi w stylu Rabieja ujadają... szczególny tu typ dzielnicowy : żyd i nihilista, bolszewik ruskiego chowu, też dołączył do ziejących fekaliami, oni już tak zawsze wypuszczają gluty z otworu wypróżnienia i otworu gębowego, smrodzą...
Roman2019.09.8 0:45
Co takiego konkretnego jest w propozycjach a raczej hasłach PiS ? 3 000 zł minimalnegocjacji wynagrodzenia ? To jest tylko nieuczciwe wyrachowane hasło chwytliwe dla ludzi naiwnych. W ten sposób tylko nakręca się inflację, która w dłuższym czasie i tak uderza w najuboższych. Czy katolicki portal powinien popierać takie postępowanie?
anonim2019.09.8 0:31
Nie wierzę pisiorom. Labilny to kwiat 🌻
aspiring educationalist2019.09.7 22:28
https://www.money.pl/gospodarka/nie-bedzie-nowych-programow-spolecznych-mowi-wicepremier-jacek-sasin-6393207159392385a.html Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co zmieniło się od czerwca? Czyżby na Nowogrodzkiej rzeczywiście mieli jakieś niepokojące "wewnętrzne sondaże" ?
anonim2019.09.7 22:28
"PiS kopie w imieniu okradanych przez lata Polaków, kopie leżących na dechach złodziei, co było marzeniem co najmniej dwóch pokoleń".- z Matki Kurki art - GENIALNE !!!!!!!!!!!
anonim2019.09.7 22:18
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
anonim2019.09.7 22:17
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
JS2019.09.7 21:55
UE AG,czy GmbH - jeden niemiecki geszeft, na pewno nie jest zadowolona z postępów w Polsce. Silna gospodarczo Polska to dla nich kłopoty gospodarcze i coraz mniejsze rynki zbytu. Mają oni ogromną ilość polskich firm i swoich w naszym kraju i bardzo trudno będzie odzyskać to co była kiedyś nasze, a hańbą, zdradą jest sprzedaż naszych gazet, mediów. W dodatku nie ma u nas multi-kulti, nie ma muzułmanów jak na zachodzie (w Grecji też nie ma, bo tam nie ma ani jednego meczetu). Nie ma u nas wolności (zniewolenia) takiej jak na zachodzie. Pewnie niedługo będzie u nas interwencja wojsk UE GmbH. Pozdr.
Grzegorz z Domaradza2019.09.7 21:54
No kundlarze z platformerskiej farmy troli ten wasz pan Schetyna też jest wiarygodny ale w próbie powrotu do koryta bo tej całej waszej świńskiej platformerskiej i tęczowej hołocie żarcie w korycie się kończy. Kwiczą i próbują wrócić do rozkradania Polski. To tyle na ten temat.
Grzegorz z Domaradza2019.09.7 21:50
Co trolusy. Jak myślicie kundlarze czy waszym ujadaniem coś zmienicie ? PIS już wygrał i to pewnie będzie miał większość konstytucyjną. Ludzie wiedzą że Kaczyński słowa dotrzymuje.
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.7 21:36
No to podsumujmy obietnice z 2015! bylo milion samochodow elektrycznych, promy ze Szczecina, sto mostow, sto tysiecy mieszkan, Nie ma nic! teraz obiecuja sto obwodnic, remont 150 dworcow, modernizacje wszystkich szpitali i zmusza Unie do wyrownania doplat dla rolnikow! no to sie pytam WIARYGODNEGO PiSu kiedy spelnia obietnice z 2015???
Pan dobra rada2019.09.7 21:33
Tylko nie płaczcie drodzy wyborcy że później za zakupy będziecie płacić dwa razy tyle co teraz bo koszty i tak zawsze wy ponosicie a nie pracodawcy i żeby się nie okazało, że chodź zarabiacie 4 tyś to możecie kupić za to mniej niż teraz za 2. Druga sprawa to inflacja jaką takie posunięcia mogą wywołać. Osoby, które odkładały całe życie dla swoich dzieci pieniądze zostaną z ręką w nocniku. Ale co tam, ważne że mamy 2 godziny lekcji religii tygodniowo, bo jakby z takim zapałem uczono ekonomi to PiS miały poparcie na poziomie progu wyborczego.
z byka go2019.09.8 8:47
Nie tłumacz niewykształconym idiotom prostych zasad rynku. Oni nadal myślą,że rząd ma swoje pieniądze, którymi nas obdzieli.
JS2019.09.7 21:30
"PiS jest wiarygodny" buhaha... dobre! Od 4 lat mówią: zrobimy, zbudujemy, unowocześnimy itd. wszystko w czasie przyszłym! i co? i gwno! nic nie powstaje! A ich "wiarygodność" polega jedynie na tym że dali nie swoją kasę ale i ona się kończy...
Pilne! Mamy to!2019.09.7 21:26
Pisowskie siatkarki były wyraźnie gorsze od Turczynek i przegrały 1:3 (17:25, 16:25, 25:14, 18:25) rozegrany w Ankarze półfinał mistrzostw Europy. Mimo heroicznych wysiłków trenera Jarosława Kaczyńskiego momentami zespół gospodarzy wręcz wgniatał reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości w parkiet: https://www.fronda.pl/a/duma-i-honor-najwiekszy-sukces-od-2009-roku,132636.html
Leon Napoleon2019.09.7 22:56
Tworki zapraszają! łóżko czeka.
Lublinianka2019.09.7 23:37
Goździkowa przypomina: na ból głowy etopiryna. Zmień tabletki!!!