Pedofil w stroju św. Mikołaja grasował po centrach handlowych - zdjęcie
15.12.15, 12:48

Pedofil w stroju św. Mikołaja grasował po centrach handlowych

4

To kolejne uderzenie w środowisko pedofilów działających w Internecie. Śledztwo prowadzone przez poznański oddział Centralnego Biura Śledczego Policji trwało kilka miesięcy. Zmasowana akcja rozpoczęła się 10 grudnia rano. Wtedy policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województw: wielkopolskiego, śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 46 lat, którzy za pośrednictwem tzw. darknetu wymieniali się plikami zawierającymi treści o charakterze pedofilskim.

W ich mieszkaniach policjanci odkryli komputery, pendrive'y, dyski przenośne oraz płyty CD i DVD zawierające treści pedofilskie. Sprzęt trafił do biegłego. 

Do dzisiaj śledczy ustalili tożsamość kilkudziesięciu chłopców i dziewczynek w wieku do 14 lat. Za pośrednictwem komunikatorów internetowych sprawcy nawiązywali z nimi znajomość. Potem nakłaniali je do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. 

Jeden z mężczyzn postanowił wykorzystać okres przedświątecznyi w stroju św. Mikołaja grasował po ulicach miasta i centrach handlowych. 

Policjanci podejrzewają, że poszkodowanych może być znacznie więcej. Wiadomo bowiem, że niektórzy z podejrzanych działali w ten sposób nawet od kilku lat. 

MT/TVP.INFO

 

Komentarze (4):

anonim2015.12.15 13:13
Wolność jednostki tak, ale nie samowola.
anonim2015.12.15 16:13
A dlaczego nie poinformujecie o głośnej sprawie organisty z pewnej parafii który kochał dzieci za bardzo?
anonim2015.12.15 17:24
MAriuszuKW bo Ty to zrobisz z większą przyjemnością.
anonim2015.12.16 7:44
Chyba sam "MAriuszKW" jest tym organistą-pedofilem pragnącym rozgłosu.