Pedofil poszukiwany przez prokuraturę - zdjęcie
30.07.17, 06:55fot. tarnobrzeg.po.gov.pl

Pedofil poszukiwany przez prokuraturę

Mariusz C., którego widać na załączonym do tekstu zdjęciu, to pedofil, który w więzieniu spędził 15 lat. Teraz jest na wolności (od lipca 2016 roku), jednak prokuratura podejrzewa go o to, że podżega do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej.

W 2002 roku jego ofiarami były dzieci znajomych. W 2007 roku ponownie go skazano – także za wielokrotne wykorzystywanie nieletniego. W 2016 wyszedł na wolność. Teraz prokuratura prowadzi przeciw niemu kolejne postępowanie – w warunkach recydywy miał składać fałszywe zeznania oraz podżegać do wykonywania nagich zdjęć małoletniej dziewczynki.

Prokuratura w swoim komunikacie poinformowała:

Zgodnie z wyrokiem m.in. za wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniego, na Mariusza C. nałożony został obowiązujący aktualnie zakaz przebywania w środowiskach małoletnich i miejscach przebywania małoletnich, a także zakaz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15. Z uwagi na ważny interes społeczny Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli wyraził zgodę na ujawnienie wizerunek Mariusza C”.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat pobytu Mariusza C. lub tego, że prowadził rozmowy oraz nawiązywał w inny sposób kontakty z nieletnimi poniżej 15 roku życia itp. - szczególnie na terenie Stalowej Woli i Gminy Pysznica, bądź przebywał tam w pobliżu lub na terenie szkół, przedszkoli czy placów zabaw – proszony jesteś o kontakt pod jednym z podanych poniżej numerów:

  • Prokuraturą Rejonową w Stalowej Woli: tel. 15 840 27 00
  • Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli: tel. 15 877 33 10.

dam/niezalezna.pl,tarnobrzeg.po.gov.pl,Fronda.pl