Paweł Kukiz porównuje PiS i PO do systemu komunistycznego - zdjęcie
30.11.13, 10:40Paweł Kukiz (Fot. Agencja BEW)

Paweł Kukiz porównuje PiS i PO do systemu komunistycznego

13

Paweł Kukiz mówi wprost, że w polskiej polityce mamy dziś do czynienia z powtórką systemu komunistycznego. "Mamy do czynienia z systemem, który jest powtórką systemu komunistycznego, z tą różnicą, że zamiast jednego PZPR, mamy 5 do wyboru. Kiedy wybierzemy już raz na cztery lata ten jeden PZPR, to dostaje on dokładnie te same instrumenty sprawowania władzy, jakie mieli komuniści. Czyli załóżmy, w tej chwili władzę sprawuje Platforma Obywatelska i Donald Tuskma właściwie te same instrumenty rządzenia, co pierwszy sekretarz w czasach komunizmu - twierdzi w rozmowie z RMF FM Paweł Kukiz. 

"Dlatego Donald Tusk może spokojnie powiedzieć: "będę wpływał na sądy i prokuraturę" po wydarzeniach na plaży w Gdyni. W innym kraju, demokratycznym kraju, taki premier prawdopodobnie musiałby się podać do dymisji. U nas nie, u nas to jest norma. Tak samo jak normą jest pożyczanie zegarków czy pieniędzy od kolegi z KGHM-u - dodał Kukiz.

O co walczą partie polityczne wg. muzyka? "Jedyną osią sporu między partiami, wcale nie jest los kraju, a podział wpływów. Proszę pana, ten system rzeczywiście wewnętrznie walczy o wpływy, walczy o dobra. Tepartie walczą nie o Polskę, ale walczą o swoje własne interesy i o interesy ludzi z nimi związanymi".

Rozrost biurokracji to zdaniem Kukiza kolejny dowód na to, że mamy do czynienia z menatlnością komunistyczną polskich partii politycznych: "Niech pan sobie wyobrazi, że na przykład za czasów komunizmu mieliśmy tylko 140 tysięcy urzędników. Mówiliśmy wtedy o państwie urzędniczym, wręcz porównywało się do "Procesu" Kafki, ten system, itd. Natomiast w tej chwili tych urzędników mamy 700 tysięcy. To wszystko trzeba utrzymać. A wie pan dlaczego jest ich 700 tysięcy? Dlatego, że to jest elektorat partii politycznej. On wzrasta, to jest jak rak, jak nowotwór, pożera wszystko. Im trzeba zapłacić. Z czego im płacimy? Z naszych pieniędzy, z naszych podatków. To nie jest praca produktywna".

Na koniec Kukiz krytykuje ... Prawo i Sprawiedliwość. Pytany czy potencjalna wygrana w wyborach PiS coś zmieni, Kukiz odpowiada: "Teraz? Oczywiście, że nie. Poza tym ja nie wiem jakie są intencje Kaczyńskiego. Czy intencją Kaczyńskiego jest naprawa Rzeczpospolitej czy intencją Kaczyńskiego jest spacyfikowanie i zemsta na Tusku. Nie wiem. Czasem odnoszę wrażenie, że to drugie - stwierdza. Zarzuca też Macierewiczowi, że na jego działalności korzysta tylko Rosja. Wie pan, jak na przykład obserwuję Macierewicza, który jest człowiekiem naprawdę błyskotliwym i inteligentnym, bardzo zorganizowanym. Jednocześnie jego działania... Ja bym porównał Macierewicza do Lewandowskiego. Jest bardzo dobrym piłkarzem, świetnie się sprawdza w niemieckiej drużynie, a w polskiej reprezentacji - dramat. Podobnie z Macierewiczem. To jest bardzo zorganizowany, świetny gracz. Ale punkty dzięki jego grze zbiera Rosja. Wie pan, coś tu jest nie tak, w tej naszej Polsce".

sm/RMF FM/dziennik.pl

Komentarze (13):

anonim2013.11.30 10:45
"Na koniec Kukiz krytykuje ... Prawo i Sprawiedliwość" - ach, te pełne zaskoczenia trzy kropki! Ciężko uwierzyć, panie Redaktorze, że można w jednej wypowiedzi skrytykować i PO, i PiS?
anonim2013.11.30 10:53
pan Kukiz robi za "pożytecznego idiotę" więc salony mu przyklasną. Trzeba być bardzo otumanionym żeby zrobić znak równości między PO a PiS
anonim2013.11.30 11:01
jaki jest sens cytowania tej gnidy na frondzie? http://www.youtube.com/watch?v=WR8-6MiAhkY
anonim2013.11.30 11:16
Sama prawda. Ale głupi Polacy dalej będą się szarpać pomiędzy PO a PiS. Jedni w obawie przed drugimi. Pogonić tych panów. Niech wejdzie Korwin, Wipler, demokracja bezpośrednia, Ikonowicz, PJN. Nie wiem czy będzie lepiej ale dość tych idiotów.
anonim2013.11.30 11:23
@mustafa - zasadniczo masz rację, jednak nie pojmuję, dlaczego PJN i Ikonowicz.
anonim2013.11.30 11:25
kukiz ?.. ..ano znany polski piosenkarz..teraz polityk. a kto to jest polityk ?.. no napewno nie piosenkarz ! Rzuca słowa które nie mają i nie mogą mieć pokrycia w rzeczywistości. Działa jak każdy inny zaangażowany w politykę człowiek nie mając niestety żadnych podstaw i żródeł. Na własnych domysłach buduje teorię wykorzystując swoją popularność. Obym sie mylił..ale źle temu panu z oczu patrze..nie dlatego że krytykuje pis..ale to co robi przez ostatnie kilka lat. Oczywistym jest ze PO tracąc wpływy i władze zrobi wszystko zeby u władzy staną ktokolwiek tylko nie PIS. To jest logiczne ! PIS zbyt wiele wie o tym co sie działo przez te lata i będąc u władzy miałby narzędzia do wyciągania tych juz wylewających się przekrętów. To co się teraz wylewa to jedynie krople skapujące z juz dawno przepełnionej WANNY !
anonim2013.11.30 11:29
@Darekpw: "Trzeba być bardzo otumanionym żeby zrobić znak równości między PO a PiS" Trzeba być równie otumanionym, aby nie dostrzegać podobieństw. Obie te partie niszczą suwerenność kraju, obie były za akcesją do UE, tak samo głosowały za traktatami itd.. To czy motywacją jest chęć przypodobania się Merkel, czy jak w przypadku PiS pomysł, że tym sposobem ją wykiwamy jest wtórny. ZARÓWNO PiS jak i PO SĄ SZKODLIWE DLA POLSKI !
anonim2013.11.30 11:31
@peregrinus 1) Jaki jest sens cytowania Szawła w NT? 2) jaki jest sens dorabiania w 2010 filmiku do piosenki z 1992? 3) znasz teksty innych piosenek z tej płyty? 2) jak obecnie patrzę na ludzi z dawnego ZCHNu ... to (np Niesiołowski)
anonim2013.11.30 11:44
Darekpw - otumanionym to trzeba być żeby myśleć że PiS jest jedyną nadzieją dla kraju zniszczonego przez złego Tuska. Ktokolwiek przyjdzie po Tusku nie będzie miał łatwo, bo Tusk nie rządzi dobrze, nawet jeśli PiS dopcha się do władzy to nie będzie to żaden drugi Budapeszt.
anonim2013.11.30 14:01
@Jack_Holborn. W PJN są tez mądrzy ludzie jak Kowal. Ikonowicz dba o biedotę. Niech się tam dogadają.
anonim2013.11.30 15:18
@ Darekpw Robi za pożytecznego idiotę, bo ma inne poglądy niż Pan? Ostatnio to coraz częstszy argument tutaj - jeśli ktoś ma inne poglądy niż jednoznacznie antyrządowe i jednoznacznie pro-PiS-owskie, to od razu jest pożytecznym idiotą.
anonim2013.11.30 16:16
Ostatnimi zasy RAZ tłumaczył( w bluzie z kapturem) wraz z Senyszyn dzieciakom w programie dla dzieciaków jak to sie stalo ze polacy uważaja że polityka jest zła i że nie ma co sie nia interesowac. To wszystko jest taka gra o wyborców..a dokładnie niewyborców) ..bo PO wystarczy stały twardy 20% elektorat który jest pewny i raczej nie szybko sie zmniejszy...Patrząc na 40% frekwencję wyborczą wogóle.. ten 20% elektorat ma w swoim gronie frekwencję 100%..naprawde mało im trzeba by ta władzę utrzymac.. wystarczy postraszyć dzieciaki PIS'em.. co akrat jest proste wśród niewykształconych jeszcze umysłów.. jednak juz pełnoletnich. PJN ma swoja genezę i pozamrazane układy..ale 25 latek nie ma prawa tego pamiętać, wiedzieć...
anonim2013.12.1 10:04
@Darekpw Moze i jestem "pożytecznym idiotą" ale jeśli Pan widzi jakąś różnicę miedzy Hofmanem a Nowakiem czy Lipcem a Piesiewiczem to jest Pan niereformowalnym cymbałem.