Papież do Polaków: zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia - zdjęcie
09.04.20, 19:59Papież do Polaków: zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia/Vatican Media

Papież do Polaków: zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia

8

Papież Franciszek zwrócił się szczególnie do tych grup, które miały być obecne podczas dzisiejszej audiencji. Wśród nich do studentów uniwersytetów z różnych krajów, uczestniczących obecnie wirtualnie w międzynarodowym spotkaniu UNIV 2020. Franciszek życzył im, aby Wielki Tydzień był okazją do umocnienia wiary w ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa.

Ojciec Święty wyraził pragnienie, aby Męka Pana, uwieńczona chwalebnym zwycięstwem paschalnym, stanowiła dla każdego źródło nadziei i umocnienia w momentach próby. Zwracając się do Polaków Papież powiedział.

Papież – niech Pan wprowadzi nas w tajemnicę swojej miłości

Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do świętego Triduum Paschalnego, prośmy Pana, aby otworzył nasze serca i wprowadził nas w tajemnicę Swojej miłości, jaką okazał nam umierając na krzyżu, aby uwolnić nas z mocy zła i śmierci i wprowadzić nas do nowego życia – powiedział Ojciec Święty. - W tych dniach, w których z powodu epidemii jesteśmy zalęknieni, pełni troski o naszych bliskich, zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia. Jego błogosławieństwo niech stale wam towarzyszy i będzie źródłem pokoju i nadziei!“Vaticannews.va/Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Komentarze (8):

jack2020.04.10 15:52
Ten papież to powinien prosić Chrystusa o przebaczenie za akceptację zboczeńców z LGBT za homoseksualizm w Watykanie i nie tylko za "pachamamę" itp. itd. I dopiero po odbyciu bardzo ciężkiej pokuty się zawierzać. Kropka.
R2020.04.9 23:52
kolejki przed sklepami gdzie ludzie kupują nawet w nocy i puste kościoły katolickie pokazują, że ludzie niczym się w tych kościołach nie karmili duchowo i niewielka to dla nich różnica celebrować zakupy czy słuchać kapłanów którzy mówią o sobie że są jedynymi pośrednikami do Boga; czas aby Bóg oddzielił chwasty od zboża - religie prawdziwą od fałszywej, ludzi karmiących się słowem Bożym od tych co żyją samym chlebem... tych co służą Bogu od tych co służą sobie, ludzi emocjonalnych pustych rytuałów religijnych od doświadczających Bożego Ducha - tych co modlą się sami od tych co za modlitwy płacą
anonim2020.04.10 0:52
https://www.pch24.pl/br--tadeusz-rucinski-fsc--wybralismy-,75140,i.html
ja2020.04.9 23:22
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Stani2020.04.10 10:01
ale mamy problem z mutacją wirusa. Wirusy to nie bakterie.
margeritta2020.04.9 22:01
"Papież Franciszek zwrócił się szczególnie do tych grup, które miały być obecne podczas dzisiejszej audiencji. Wśród nich do studentów uniwersytetów z różnych krajów, uczestniczących obecnie wirtualnie w międzynarodowym spotkaniu UNIV 2020." - no cóż, hasło "Papież do Polaków" zawsze chwytliwe. Może ktoś uwierzy, że Papież kieruje swoje słowa specjalnie do Polaków.
anonim2020.04.10 8:16
Też nie myślę ,że to do specjalnie do Polaków ,bo papież jakoś nas nie wyróżnia to czemu akurat teraz by tylko do Polaków się zwracał . Oczywiście przesłanie dobre,, trzeba się zawierzyć Chrystusowi ,bo On jest Panem życia.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.9 20:15
2 dni temu frądla napisała że raport o sprawcach zamach smoleńskiego jest gotowy. Potem artykuł został usunięty. Dlaczego frądla ukrywa morderców, gdzie jest raport? Czy prawda jest aż tak straszna? PiS już wtedy, 10 lat temu ....