Papież do Polaków: To wielki zaszczyt mieć za Matkę Królową - zdjęcie
26.08.17, 20:10Zdj. screen Youtube

Papież do Polaków: To wielki zaszczyt mieć za Matkę Królową

Papież Franciszek z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej skierował słowa pozdrowienia do Polaków, którzy uczestniczą w uroczystościach na Jasnej Górze.

"Jeśli Częstochowa jest w sercu Polski to znaczy, że Polska posiada serce Matczyne. Oznacza to, że każdy puls życia złączony jest z Matką Bożą. Macie zwyczaj powierzać Jej wszystko: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, radości i troski waszego osobistego życia oraz życia waszego umiłowanego kraju. Jest to bardzo piękne."- mówił papież.

Ojciec Święty wspomniał ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Podczas swojej pielgrzymki do Polski odwiedził również Jasną Górę. To wspomnienie było dla niego, jak podkreśla, "bardzo miłe".

"Bardzo mile wspominam fakt, iż dokonałem tego razem z wami w zeszłym roku, gdy przeniknął mnie wzrok Matki, gdy moje oczy spotkały się z oczyma Madonny. Gdy powierzałem Jej sercu to, co znajdowało się w moim i waszym sercu. Zachowuję żywą i wdzięczną pamięć tych radosnych chwil, kiedy także ja byłem, jako pielgrzym, pod wzrokiem Matki w 1050. rocznicę Chrztu Polski".

Papież nawiązał do 300. rocznicy ukoronowania Cudownego Obrazu. Podkreślił, że jako Polacy mamy wielki zaszczyt. Maryja jest dla nas Matką, a zarazem- Królową. 

"To wielki zaszczyt mieć za Matkę Królową. Samą Królową aniołów i świętych, która chwalebnie króluje w Niebie. Niemniej jednak jeszcze większą radością jest fakt, że Królową jest Matka i że ma się Królową za Matkę, że kocha się jak Matkę tę, którą nazywacie Panią."- podkreślił Franciszek. Ojciec Święty zwraca również uwagę, że Maryja, jak ukazuje Jej wizerunek, nie jest obcą, odległą królową, jest prawdziwą Matką, która obejmuje Syna, a nas wszystkich- razem z Nim. Bierze sobie do serca wszystkie nasze problemy i często cierpi wraz z nami. 

"Jest to prawdziwa Matka ze zranionym obliczem, Matka, która cierpi, gdyż naprawdę bierze sobie do serca problemy naszego życia. Jest to Matka bliska, która nigdy nie spuszcza nas z oczu. Jest to Matka czuła, która trzyma nas za rękę podczas codziennej wędrówki"- wylicza głowa Kościoła Katolickiego. Franciszek podkreśla, że Maryja w życiu każdego człowieka pełni ważną rolę. Jest Matką każdego z nas, dlatego też żaden człowiek nie jest sam, nie jest sierotą, "bo każdy ma w pobliżu Matkę, nieprześcignioną w miłości Królową. Ona nas zna”- podkreślił Ojciec Święty.

Na koniec papież udzielił apostolskiego błogosławieństwa wiernym, którzy przybyli na Jasną Górę, aby świętować 300. rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej.

JJ/RadioMaryja.pl, Fronda.pl