O tym, że według Państwa Islamskiego muzułmanie mogą brać do niewoli kobiety, wszyscy dobrze wiemy. Jednak dopiero niedawno ekstremiści opublikowali dokument, w którym przedstawiają „zasady” postępowania z niewolnicami.

Bicie, gwałty, pedofilia – to wszystko jest ich zdaniem w pełni dozwolone. O sprawie informuje obszernie „CNN”.

Dokument nosi tytuł „Pytania i odpowiedzi w kwestii żeńskich niewolnic i ich wolności”. Tekst został wydrukowany w październiku lub listopadzie i później opublikowany na stronie internetowej Państwa Islamskiego. Na jego istnienie zwrócił uwagę znany instytut MEMRI (Middle East Media Research Institute”) z Waszyngtonu.

Ekstremiści piszą wprost, że branie do niewoli kobiet jest dozwolone, jeżeli nie wierzą w Allaha. „Niewolnice to kobiety, które muzułmanie zabierają swoim wrogom” – definiują autorzy.

Duża część dokumentu dotyczy relacji seksualnych z niewolnicami. Są usprawiedliwiane przez Koran.

„Jeżeli jest dziewicą, jej właściciel może odbyć z nią stosunek natychmiast, gdy tylko dopełnione zostanie jej wzięcie w niewolę” – wyjaśnia Państwo Islamskie. „Jeżeli nie byłaby dziewicą, jej genitalia muszą zostać oczyszczone – poczekajcie na okres, by upewnić się, że nie jest w ciąży” – kontynuują dżihadyści.

Wyjaśniają też szczegółowe zasady, w jaki sposób mogą z niewolnicą odbywać stosunki seksualne dwaj mężczyźni, jeżeli obaj są jej właścicielami.

Stosunki seksualne z dziećmi? Oczywiście!

„Jest dozwolony stosunek z niewolnicą, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości, jeżeli jest gotowa do stosunku” – czytamy w dokumencie. „Jeżeli jednak nie jest gotowa do stosunku, jej właściciel może cieszyć się nią bez stosunku” – dodają autorzy.

Kobiety można też „kupować, sprzedawać lub dawać jako podarunek”, bo są po prostu „własnością”.

Dżihadyści wykazują jednak tyle przynajmniej „humanitaryzmu”, co starożytni Rzymianie: pozwalają, by kobieta mogła wykupić się z niewoli. Skąd miałaby wziąć na to pieniądze, trudno orzec.

Nakazują też, by nie rozdzielać niewolnicy od jej małego dziecka oraz by nie sprzedawać niewolnicy w ciąży. Zaznaczają przy tym, że niewolnice można bić – ale tylko dla dyscypliny. Bicie ich dla przyjemności lub w formie tortury nie jest właściwe.

Największą zbrodnią, jaką może popełnić niewolnica, jest ucieczka od jej pana.

Autorzy z Państwa Islamskiego powołują się przy tym kilka razy na wersety Koranu, które w wielu wypadkach sankcjonują rozmaite brutalne praktyki. Los, jaki przedstawiono wyżej, może spotkać wszystkie chrześcijanki Iraku i Syrii. Niestety: zawsze znajdą się islamscy "uczeni", którzy powiedzą mordercom i gwałcicielom, że to, co robią, jest dobre - bo tak czytają w Koranie. Czy można wątpić, że w islamie aktywnie działa diabeł?

pac/cnn