Palikot wygwizdany w Tychach. Kwiatkowski nie wytrzymał. ZOBACZ FILM! - zdjęcie
27.03.13, 10:43Robert Kwiatkowski najwyraźniej stracił cierpliwość (fot. Stowarzyszenie Trzeźwość Życia/YouTube)

Palikot wygwizdany w Tychach. Kwiatkowski nie wytrzymał. ZOBACZ FILM!

40

Już wejściu polityków Europy Plus (m.in. Janusza Palikota, Andrzeja Rozenka, Marka Siwca, Roberta Kwiatkowskiego) towarzyszyły gwizy i okrzyki "Tylko idiota głosuje na Palikota!" i "Precz z komuną!". Podobnie było podczas wystąpienia Palikota. Jego przemówienie było przerywane okrzykami, gwizdami i ciętymi uwagami. 

W końcu nerwy puściły byłemu prezesowi TVP Robertowi Kwiatkowskiemu. - Co wyście takiego zrobili, że możecie siedzieć, drzeć się tutaj i przerywać to spotkanie? - mówił wyraźnie zdenerwowany polityk. 

Później głos przejęli sami zainteresowani. Nie zabrakło pretensji o brak działań na rzecz poprawy sytuacji w kraju.

AM

Zobacz nagranie:

Komentarze (40):

anonim2013.03.27 11:40
Spotkali się różowy z czerwonym i wyszła burdelmama hahaaa
anonim2013.03.27 11:45
palikotrupiarnia+
anonim2013.03.27 11:48
Drogi Palikocie, nie wiem ZA CO siedziałeś w 81' w więziweniu, jeśli za to co sie chwalisz to z prawdopodobieństwem 98/100 dbał o Ciebie kościół. Wdzięczność hama ( nie chama)?
anonim2013.03.27 11:53
@SM Przy urnie to na razie możesz tylko siusiu zrobić, i POtrzymać palikotka
anonim2013.03.27 11:55
" ugrupowanie k-kibolsko-narodowo-faszystowskie " A KONKRETNIE kolego to CO TO takiego?
anonim2013.03.27 11:57
Niesamowita kultura debaty, chyba kolega zupełnie nie rozumie po polsku .... A te wstawki o kościele? diagnoza psychola?
anonim2013.03.27 11:58
Palikot jest jak Klaudia w "Ranczu". Kim on już nie był i czym sie nie fascynował...... Tak naprawdę to jest facet BEZ POGLADÓW, a wszystko traktuje instrumentanie.Na szczęście ludziom zaczynają się otwierać oczy.
anonim2013.03.27 11:59
Wreszcie ktos nie wytrzyma i palnie mu w ten podobny do kondona wielki ryj.
anonim2013.03.27 11:59
" Krzyczy tylko ten kto nie posiada argumentacji i to rozumiem wam się podoba." Krzyczy ten któremu prawa do głosu zabrano, nie krzyczy ten co trzyma trąbkę w ręce i wzmacnia się na paręset watów. I nie pozwala innym mówić ... Tak traktuje się gości?
anonim2013.03.27 12:01
I jeszcze jedno skojarzenie, niektórzy co drugie słowo używają przerywnika k.. wa lub podobnego. Gumowy członek zamienił je na kościół ... Jak się takie schorzenie nazywa?
anonim2013.03.27 12:04
@dagomar palitrup jest miszczem Savoir Vivru!!.
anonim2013.03.27 12:24
Panie Palikot, to przez wasze postępowanie i zachowanie, ludzie nie wytrzymują i okazują agresję w obronie tradycyjnych polskich wartości, które chcecie zniszczyć.
anonim2013.03.27 12:32
Nie ma się co podpalać. Palikot to człowiek oddelegowany przez partię na odcinek cyrk. Ma za zadanie robić hepeningi, które: 1 - odwracają uwagę od realnych problemów 2 - mają w jak największym stopniu ośmieszyć i opluć przeciwników, wmyśl zasady, że z rzuconego błota zawsze się coś przyklei 3 - w możliwie największym stopniu przejąć głosy części niezadowolonych (skutek uboczny, momentami całkiem niepotrzebny) 4 - stworzyć wrażenie, że jest opozycją 5 - stwarzać wrażenie, że u nas jest pełna demokracja Te i inne jeszcze pomniejsze cele mają dać w konsekwencji PR dla PO jako jedynej stabilnej realnej najlepszej dla wszystkich partii rządzącej. Niestety to działa.
anonim2013.03.27 12:39
Zapomniałem : możliwie jak najwięcej ludzi zniechęcić do polityki i zajmowania stanowiska we wszelkich sprawach. Mają mówić i myśleć: oni są wszyscy po jednych pieniądzach, ciągle się kłócą, więc OBOJTNIE KTO RZADZI, I TAK LEPIEJ NIE BEDZIE, a moze byc gorzej.
anonim2013.03.27 12:51
@Schikaneder "Walka klas równie dobrze może być realizowana w demokracji" I dlatego towarzysze pomagali w Hiszpanii, dlatego chciieli się połączyć z Berlinem (1920), żeby na całą Europę i świat zanieść jedyny sprawiedliwy ustrój. No i po IIWŚ zanieśli w sposób demokratyczny wszędzie, gdzie dotarli najpierw mordując i rozprawiając się z opozycją jedyny światły ustrój. I dlatego mieli w swoich planach obronnych internacjonalistyczny atak? I dlatego Korea Północna planuje rozprawić się w sposób demokratyczny przy pomocy rakiet długiego zasięgu z imperialistami s USA? itp. Ale to wszystko w ramach deklaratywnej miłości do bliźnich, którym chcą pomóc przed wyzyskiem kapitalistów.
anonim2013.03.27 13:04
No i nieodłączną częścią ich pokojowej walki jest uwolnić na zawsze ludzkość od prześladowań kleru, od kajdan religii, boga pisanego z małej litery. Za to dać człowiekowi "wolność" czyli zwolnienie z odpowiedzialności za wszystko, cokolwiek złego czyni., vide Breivik. I w imię tego można zabijać dzieci w łonach matek, czyli tam gdzie powinny czuć się najbezpieczniej, można odbierać dzieci rodzicom biednym, można kopać i pluć na ludzi modlących się pod krzyżem, można, a nawet trzeba wyśmiewać się z ludzi wierzących, z księży itp. itd.
anonim2013.03.27 13:52
Proszę Pana Prezydenta Poznania... Podobno do prezydenta Poznania dotarła petycja podpisana przez rozmaitych sygnatariuszy, by nie zwalniał pani Ewy Wójciak z Teatru Ósmego Dnia za to że po wyborze papieża Franciszka powiedziała, że „wybrali ch... co donosił...” - i tak dalej. Nie wiedziałem, że uchodzący za szalenie nonkonformistyczny Teatr Ósmego Dnia jada z ręki prezydentowi Poznania - ale w końcu - kogóż futrować w tych dzisiejszych zuniformizowanych czasach, jak nie nonkonformistów? Wprawdzie nie pamiętam listy sygnatariuszy, ale przypuszczam, że aż roi się tam od autorytetów moralnych. Przedstawiają się jako „ludzie nauki i kultury” podczas gdy w większości są tylko chałturnikami podczepionymi pod różne miejskie i państwowe instytucje, albo pod pozorem nauki uprawiają łysenkowskie szamaństwo. Słowem - kupa gówna. Ale w imię wolności słowa, przezwyciężając obrzydzenie spowodowane tym towarzystwem, ja też proszę pana prezydenta Poznania, żeby jednak tej pizdy nie wyrzucał - bo kto ją potem przyjmie? Stanisław Michalkiewicz http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2780
anonim2013.03.27 14:03
Fronda się z buractwa cieszy jak dumna matka. Brawo
anonim2013.03.27 14:42
@ Schikaneder czyli socjalizm tak, wypaczenia nie. Tylko, że te wypaczenia są immanentną cechą tego ustroju., co dawno już pokazał i teoria i praktyka! Jak widać nowi socjaliści w to nie wierzą! Nie zmienią tego żadne zaklęcia, chciejstwa, pseudoteorie pseudonaukowe. Przepraszam za stwierdzenie, ale gówno można przypudrować , ale i tak pozostanie gównem i będzie śmierdziało. Więc ta droga zawsze prowadzi do zbrodni, w najlepszym razie do niesprawiedliwości systemowej. I żeby nie było wątpliwości: nie ma takiej nauki jak ekonomia socjalizmu. Z czego taki ustrój miałby żyć? Niestety wyłącznie z wyzysku! swoich obywateli lub/i podbitych kolonii. Od tego trzeba wyjść.
anonim2013.03.27 15:33
Palikociarnia myśłała,że zawsze będzie miło,łatwo i do przodu ,a tu trafili na ludzi ,którzy odpłacili im takim językiem jakim oni często się posługują. precz z czerwonym motłochem.
anonim2013.03.27 16:32
Co za brak kultury! PO z takim trudem sobie buduje przyszłego koalicjanta, żeby Donek mógł rządzić już na wieki wieków. Olek, mimo iż złożony chorobą filipińską, czuje obowiązek w stosunku do ojczyzny, toż samoż Januszek, a ci niewychowani Polacy chcą wszystko zniszczyć. Co za faux pas!
anonim2013.03.27 16:35
@Schikaneder - bla, bla, bla. Niestety uwierzyłeś w te brednie, więc wpadłeś do imentu. Komuna zawsze zabija w imię postępu i w imię tego by ludziom żyło się lepiej. Jakże by inaczej skoro to taki postępowy ustrój. "Nadal nie dowiedziałem się, co jest zbrodniczego w idei zlikwidowania własności prywatnej i upaństwowienia wszystkiego?" Żeby to zrobić to trzeba najpierw zabić lub/i wywłaszczyć lub/i wygnać obywateli posiadających kapitał. Potem wykorzystując zabrany kapitał trzeba ustanowić nowych zarządców\dysponentów kapitału - którzy będą nadzorowali system wytwarzania dóbr. Ci zarządcy stają się więc w istocie nową klasą/ warstwą panującą czerpiącą największe korzyści z zabranego ludziom bezprawnie kapitału. Czym to się różni od stanu poprzedniego? Tym, że ci nowi zarządcy dobrani z kadr ludzi zasłużonych i zaufanych, czyli zwykłych szumowin, które uważały, że dla dobra ogółu można zabierać ludziom własność. Piszesz: można "zlikwidować" własność prywatną i można poświęcić kogoś dla tego celu . Likwidacja oznacza zabór mienia. Wyobraź sobie: masz dom, spłacałeś kredyt, masz oszczędności w postaci zakupionej ziemii. Przychodzi kilku gości z czerwonymi opaskami i mówi oddaj nam ziemię i dom. To się działo i dzieje. w różnych państwach, w różnych momentach. Czy ty byś walczył? Inni walczyli, niektórzy wyjeżdżali, inni oddawali dobrowolni. Ci co walczyli ginęli. No więc była to zbrodnia, czy nie? Aha, ta zbrodnia rozpoczynała się od zaboru mienia, a kończy się na zabraniu wolności. Czy czytałeś może ostatnio o kolejnych przypadkach kanibalizmu w Korei Północnej? Czy słyszałeś kiedyś o głodzie na Ukrainie, o gułagach, obozach koncentracyjnych, o Pol Pocie, Wietnamie, Angoli ... A w Polsce o bitwie o handel, o kułakach, o wywłaszconych fabrykantach i zwykłych kupcach, o ziemianach i zwykłych robotnikach I o żołnierzach, którzy nie chcieli by ktoś kto przyszedł ze wschodu zabierał komuś coś w imieniu czegoś. Ktoś komuś chciał zabrać coś w imię sprawiedliwości. I w imię tej sprawiedliwości musiał najpierw zabijać, wsadzać do więzień, rekwirować, zakazywać książek, praktyk religijnych. Potem bali się nawet obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Aresztowali obraz. Słyszałeś o tym? Ha, ha.
anonim2013.03.27 16:51
Ale bydło. Palikot organizuje spotkanie z wyborcami, chce przedstawić swój program/pomysły a poza zainteresowanymi przychodzi banda tępaków, drze mordy i przeszkadza ludziom w kożystaniu z dobrodziejstw DEMOKRACJI. Kultura stadionowa pcha się do polityki - tego jeszcze brakowało! Niech robią własne spotkania i śpiewają na nich co chcą.
anonim2013.03.27 17:26
@TOc. Mieczem wojujesz, od miecza zginiesz. Te standardy to standardy Lisa (słynna debata w studiu!) i Palikota (wiec zagłuszający bodajże w Lublinie). Zapomniałeś ? Ja nie. To co , nadal bydło? (to z kolei standard "profesora" Bartoszewskiego i Dworaka).
anonim2013.03.27 17:32
@Schikaneder [email protected] Zamiast się wzajemnie przekrzykiwać, moglibyście lepiej wydrukować na łamach forum-dzieła wszystkie marksa i lenina ,wówczas czytelnicy sami wyrobiliby sobie zdanie o ich "twórczości"/tfu/.
anonim2013.03.27 17:36
@Ryba na otro Na chamstwo należy odpowiadać chamstwem!!. Palitrupowi brakuje na " wykładach " gumowych gadżetów oraz ryi masarskich.!!.
anonim2013.03.27 18:19
@marker tak, nadal bydło. Czy Palikot w Lublinie czy ta banda w Tychach ryczą niczym krowy na łące mające za dużo mleka (w ich przypadku: testosteronu). To są zachowania które należy jednoznacznie potępić, a nie pochwalać. Dawniej jak się chciało zaprotestować przed czyjąś wypowiedzą, to się ostentacyjnie wychodziło tuż przed nią.
anonim2013.03.27 18:34
@Schikaneder Wywłaszczenie w kapitaliźmie odbywa się po cenach rynkowych. Właściciel dostaje godziwą zapłatę w zamian za to, że przejmuje własność państwo, miasto. Wywłaszczenie w komuniźmie polega na tym, że zostajesz pozbawiony swojej własności i dostajesz w najlepszym razie grosze i ochłapy, a w najgorszym kulkę w łeb.
anonim2013.03.27 20:38
@marker (12:32) - do tamtej listy dodałbym jeszcze bardzo wyraźny odcinek antykatolicki, co tutaj ni z gruszki, ni z pietruszki Palikot zdradził nam w słowach "Kościół skutecznie rozbił więź społeczną w Polsce! Więź religijna nie służy więzi społecznej w Polsce!". To gość bez zasad, giętki jak jego sztuczny penis.
anonim2013.03.27 20:48
Zaciekawiony sytuacją, w której wygwizdano Palikota odpaliłem filmik i się przeraziłem. Gwizdy z sali, wyzwiska, totalny braku kultury, agresja nie mogą być sposobem krytyki, nawet takich oszołomów jak Pan Palikot. Boli mnie dodatkowo fakt, że takie zachowania reprezentują grupy, które uważają się za patriotyczne. To bardzo źle dla polskiego patriotyzmu, że przez takie grupy utożsamiany jest z agresją i nienawiścią do drugiego człowieka zamiast z umiłowaniem do ojczyzny. Karygodne jest również to, że taki materiał znalazł się na stronie portalu uchodzącego za katolicki. Ja rozumiem, że należy piętnować postawę, plany i ideologie Palikota ale nie w taki niechrześcijański sposób.
anonim2013.03.27 20:58
Nawet moja 16- letnia córka, której zupełnie nie interesuje polityka stwierdziła( widząc go biegającego po sejmie z wibratorem i w koszulce z napisem "jestem gejem") mamo: jaka to hańba dla Polski mieć w sejmie takie indywiduum! Już na początku swojej "kariery" sejmowej pozwolił się poznać wyborcom jako przyszły pensjonariusz domu bez klamek. Pierwszym jego ruchem była próba usunięcia Krzyża z sali sejmowej. Zaprawdę iście priorytetowa sprawa.Obecnie jego przeżarta marychą mózgownica proponuje Polakom całowanie stóp posłów aby zechcieli łaskawie zająć się tym co jest moim zdaniem ich zasranym obowiązkiem.Jedynym jego "osiągnięciem" jest wprowadzenie nam do sejmu różnej maści dewiantów. Teraz założył spółkę z Kwaśniewskim i kreuje się na bohatera narodowego obiecując przysłowiowe gruszki na wierzbie. Ten człowiek działa na mnie jak katalizator!
anonim2013.03.27 20:59
@Aphelion Akcja równa się reakcji-proste!?
anonim2013.03.27 21:06
@Ondraszek1 Takie zachowania są tylko pożywką dla laickich mediów, których jedynym celem jest zniszczenie patriotyzmu, który przedstawiany jest tam jako skrajnie agresywny a przez to odpychający. Nie zbuduje się wśród ludzi postaw patriotycznych i umiłowania kraju gdy będzie on utożsamiany z prostactwem.
anonim2013.03.27 21:21
@Aphelion Patriotyzm to słowo względne.Za bardzo nim szastano w różnych okolicznościach i w zależności od potrzeb - szczególnie zdewaluowało sie w okresie prl-u.
anonim2013.03.27 21:24
Palikot to niebezpieczny typek-dla wszystkich.
anonim2013.03.27 21:30
Dobrze co niektórym moralizować. Człowiek czasami nie potrafi zapanować nad emocjami jak mu się wmawia takie bzdury. I świętego by ruszyło!
anonim2013.03.28 12:48
Jeśteście świetni, BRAWO! Tak trzeba postępować z polityczną hołotą. Tylko idiota głosuje na Palikota!
anonim2013.03.28 17:26
Polikotagłupota upada i niebawem całkowicie upadnie!
anonim2013.04.11 1:35
Hop! hoooop! Panie, Panowie! Zlatuję tu do Was z donosem, bo, jak sądzę, kto jak kto, ale ludzie Frondy - s z c z e g ó l n i e reaktywnie winni "rezonować" z problemem, który niosę w dziobie. Choć sprawa nie dotyczy bezpośrednio tematu z tej strony, to jest czymś tak bulwersującym i symptomatycznym dla walki lewicowych libertynów ze "starym, chrześcijańskim światem", że spieszę, przyznaję, złożyć tu, na Frondę, donosik. Może nawet - alert! . Otóż na portalu WP (Wirtualna Polska) parę dni temu pojawiła się informacja o mrożącej krew w żyłach tragedii, która rozegrała się jakiś czas temu, teraz jednak została wydana książka ( „Przekleństwa niewinności” Jeffreya, Eugenidesa ), która jest, jak informuje 17-strtonicowa reklama książki na WP - literackim ŚLEDZTWEM w sprawie tejże tragedii. Książka ( „Przekleństwa niewinności, autor: Jeffrey Eugenides, Amerykanin o grecko-irlandzkim pochodzeniu) wydana po raz pierwszy w USA w 1993r, a w Polsce w 1998 okazała się rzekomo tak wielkim sukcesem, ze w r. 2000 zekranizowało ja Hollywood, angażując pierwszoligowe gwiazdy aktorskie . Ale wracając do samej historii. Otóż w okolicach Detroit w USA - w porządnym, amerykańskim, tradycyjnym, protestanckim domu - 5 córek w wieku nastoletnim, wychowywanych wg tradycyjnej, mieszczańsko-chrześcijańskiej pedagogiki. . . .popełniło Zbiorowe Samobójstwo. WP częstuje nas na 17 stronach opisywanej „story” - opowieścią o owej niewyobrażalnej tragedii (posługując się zdjęciami z filmu, które zresztą wielu czytelników bierze za autentyki). Widzimy i dostatni dom, i porządnych rodziców, i nawet - sympatycznego, uśmiechniętego ojca, i 5 atrakcyjnych nastoletnich, płowo-włosych ( jedna w jedną) Sióstr. Rodzina - z serii tych tradycjonalistycznych, trzymających się protestanckiego etosu, taka odchodząca już coraz bardziej w przeszłość, ale jeszcze w pewnych kręgach mocno się trzymająca amerykańska niegdysiejsza „podstawowa komórka społeczna” z całym bagażem tradycyjnych wartości, mieszczańsko- chrześcijańskiego światopoglądu i dość surową pedagogiką wychowawczą, zorientowaną na dyscyplinę, kontrolę, wpajanie dzieciom tych samych wartości które wyznają ich rodzice, a przedtem - wyznawały całe pokolenia przodków. Może nawet za bardzo ów dom jest tradycjonalistyczny (jak sugeruje i autor książki i jej promotorzy - redaktorzy na WP), bo reżim w domu był ostry, panny wychowywane na krótkiej smyczy, z klasyczną, dość już dziś egzotyczną dyscypliną, bez nowoczesnych "fiu, bździu", po prostu: Dom - Szkoła - Kościół - to było całe ich życie. Coś musiało jednak być nie tak, skoro któregoś dnia targnęła się na życie najmłodsza siostra, 13 letnia. Na szczęście wyratowano ją, ale WP raczy nas szczegółowym opisem owej próby i wyglądem prawie już martwej nastolatki w wannie z gorącą wodą ( dla powstrzymania krzepnięcia krwi w podciętych żyłach). Makabra. Dziecko odratowano, nawet poluzowano dziewczętom trochę reżim domowy, ale gdy zorganizowano prywatkę, dziewczynka ponownie, tym razem skutecznie targnęła się na życie, wyskoczyła oknem, nabijając się na ostrze parkanu, które przebiło serce i rozszczepiło kręgosłup. Tu następuje znów opis ran, niemożność zdjęcia dziewczynki z ostrza parkanu, rozpacz bezradnego ojca. Makabra.. Potem mamy streszczenie pozostałego dramatu i dnia, kiedy to 4 siostry dokonały zbiorowej samobójczej masakry. Niewiarygodne wręcz! Autor ksiązki - śledztwa sugeruje, że powodem tragedii było właśnie to opresyjne wychowanie w nieprzystających juz dziś do rzeczywistości wartościach. Dowiadujemy się, że siostrom nie wolno było słuchać muzyki rokowej, spotykać się z chłopcami, wychodzic na randki, przyjecia u rówieśników, wyjeżdżać na rockowiska, uczestniczyć w wielu rozrywkach i eksperymentach - tak dostępnych innym, mniej pilnowanym dzieciom. Rozumiemy, że ta trudna do objęcia wyobraźnią tragedia stanowiła końcowy akord jakiegoś upiornego cierpienia biednych dziewcząt, wynikłego z nazbyt surowego wychowania, nazbyt surowych zasad, choć, jak dowiadujemy się, rodzice starali się jakoś odpowiedzieć na frustracje córek, pozwalając im na większy zakres wolności, ale ich (córek) pierwszy bal młodzieńczy okazał się, niestety, ostatnim dniem ich życia.. Trudno jest właściwie spokojnie doczytać owo streszczenie, patrząc w dodatku na pokazane w filmowych kadrach piękne, sympatyczne blond - nastolatki. Rodzi się w czytelnikach przejmujący smutek, żal i narastający bunt przeciw domniemanym choć na pewno - nieumyślnym sprawcom tej TRAGDEII czyli Rodzicom i przeciw owej, jak się okazało, aż - ś m i e r c i o n o ś n e j - pedagogice, tradycyjnemu chrześcijańskiemu wychowaniu , opartemu na surowych zakazach i nakazach. Nasuwająca się refleksja jest taka: „Proszę, taki porządny chrześcijański Dom, dyscyplina, niby udana rodzina a jakże w rzeczywistości toksyczna, mroczna, duszna, zakłamana, destrukcyjna, opresyjna przez brak nowoczesności i otwarcia się na współczesny świat., brak ofiarowania dzieciom wolności, autonomii, zezwolenia na eksperymenty, poszukiwania – tak konieczne przecież dla ich prawidłowego rozwoju”. Streszczenie czy może reklamę? tej książki na owych 17 str. czyta się naprawdę z ciężkim sercem, komentarze czytelników pełne są oburzenia na ów Dom - ewidentne źodło tragedii, na Rodziców, sposób wychowania, który doprowadził do tak totalnej, maksymalnej rodzicielskiej i ludzkiej klęski , inni przeprowadzają własne śledztwo, dopatrując się nawet możliwego morderstwa, jeszcze inni sugerują, że dzieci musiały paść ofiarą molestowania seksualnego ze strony ojca, bądź nawet obojga rodziców. Nierzadkie są refleksje typu: „ Tak, u świętoszkowatych i tych niby-porządnych często tak właśnie bywa: na zewnątrz święci, a w czterech ścianach domu - najprawdziwsze potwory. Rodzice - na krzesło elektryczne! etc”. Rzecz w tym, że całość jest . . . CZYSTĄ FIKCJĄ.. Uffff…. Przekonałem się o tym - d o p i e r o , gdy gnany niedowierzaniem dokonałem osobistej peregrynacji po sieci w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów autentyczności opisywanych wydarzeń. Szczęśliwie niczego takiego nie znalazłem, a w opisie książek, już na profesjonalnych forach księgarskich, w oficjalnych fachowych recenzjach -jakiś ślad przecie tego „nawiązania do autentycznych wydarzeń” być powinien. Nigdzie nie ma najmniejszego śladu takiego stwierdzenia. Wszędzie tam, na zawodowych portalach i opisach książki jest zapis, ze jest to po prostu powieść i licentia poetica autora.. Niestety na masowym portalu Wirtualnej Polski - Autorzy ( wydawca? jakaś firma PRowska, zajmująca się może promocją książki?) w trakcie 17-stronicowej ‘story’ kreują owo Zbiorowe Samobójstwo 5-u Sióstr - j e d n o z n a c z n i e - na A U T E N T Y K , nie sygnalizują nawet przez moment! FIKCYJNOŚCI historii !!! Całość relacji prowadzona jest jako opowieść o autentycznej tragedii, która wydarzyła się w tzw. porządnej chrześcijańskiej Rodzinie, zamieszkującej tzw. porządną, biała dzielnicę pod Detroit. Do tej pory ( a postów jest już około 300) kolejne tysiące czytelników portalu WP, czytając owo 17-o stronicowe streszczenie „śledztwa”, jest przekonanych, że rzecz zdarzyła się NAPRAWDĘ. Donoszę o tym fakcie tu na Frondzie - Państwu, jako ludziom, którzy, jak mniemam, doskonale wyczuwają O CO TU CHODZI. Chodzi oczywiście o: a) nieodpowiedzialną Reklamę przez szok, ale może jeszcze bardziej chodzi tu o b) Wielką Manipulację, której celem jest nagonka na tradycyjny, chrześcijański nie tylko system wychowania, ale w ogóle - System Wartości. Jednak…ha ha … być może tak naprawdę GŁÓWNYM POWODEM całego wydarzenia, tzn PONOWNEGO WYDANIA KSIĄZKI w Polsce oraz jej KRYMINALNEGO SPOSOBU PROMOCJI jest (jak sugerują czytelnicy, którzy zorientowali się w owej manipulacji) - uwaga - ZAGŁUSZENIE Syndromu Samobójstwa Stasia marihuanisty z Wwy, ucznia kultowego wzorcowego Liceum Politycznej Poprawności - chłopca, który kilka miesięcy temu, w Wigilie 2012r, na skutek przedawkowania marihuany i zapewne innych jeszcze narkotyków, popełnił samobójstwo, tym razem (w przeciwieństwie do Fikcji z Detroit) niestety - NAPRAWDĘ. Śmierć ta, (dzięki postawie Matki Stasia, która, zdaje się, jest dziennikarką czy człowiekiem pióra, w każdym razie - postanowiła Nie Milczeć o złożonych przyczynach tej tragedii, również o całym kontekście kulturowo- cywilizacyjnym, w którym żyje dzisiejsza młodzież, i który promuje dostępność do narkotyków, głośne „uwolnić marihuane”, permisywizm moralny i pedagogiczny prowadzący do nihilizmu, libertynizm mentalny , seksualny, tolerantyzm dla patologii etc. słowem Róbta Co Chceta), a więc Śmierć Staszka wywołała dyskusje o bankructwie obowiązującego Polit.-poprawnosciowego modelu światopoglądowo-wychowawczego, który generuje epidemie, jak się okazuje, współczesnych samobójstw młodocianych. Pare słów o nieszczęsnym Staszku samobójcy. Był uczniem kultowego I Społecznego Liceum na ul.Bednarskiej w Wwie - legendarnej w „postępowości, otwartości, tolerancji /nawet dla homoseksualizmu/ „ kuźni wojowników z ciemnogrodem, ksenofobią i antysemityzmem czyli, jak można się domyślić – tych tam „, wolnościowych indywidualistów nastawionych na ciągłe i nieograniczone poszerzanie własnej wolności, bojowników o wyzwolenie marihuany, o odważną eksplorację własnych możliwości i doznań, maksymalną kreatywność, etc.” bla bla bla . Zacytuję 2 fragmenty postów: „Matka Stasia wywołała dyskusję nad np. nadmierną dostępnością marihuany ( lekarze stwierdzili zgon na skutek depresji wywołanej nadużywaniem marihuany), nad granicami pseudo-wolności lansowanej przez media itd. No i to jest reakcja, na zasadzie: "co tam Staś, w Detroit popełniło samobójstwo az 5 Sióstr !!! i to właśnie ortodoksyjnych protestantek! blond ślicznotek, ostro wychowywanych wedle przeciwnej formuły - tradycyjnego chrześcijaństwa! To dopiero Koncert Samobójstw!, Dopiero wychowanie chrześcijańskie jest niewyobrażalnie opresyjne i doprowadza, o patrzcie sami, do Zbiorowej Orgii Samobójczej!" A teraz coś o Autorze ksiązki: „ pan Jeffrey Eugenides, autor tego kryminału na szczególne, antychrześcijańskie zamówienie - to najwyraźniej żydowski pupil./…/ Jest stypendystą żydowskiego Stypendium Guggenheima i laureatem żydowskiej Nagrody Pulitzera. Wiedział więc chyba dobrze, jako debiutant, JAKĄ powieść napisać, żeby spodobać się owemu żydowskiemu lobby ( być może zresztą napisał ten „debiut” na konkretne wręcz z a m ó w i e n i e? - przyp mój, ariell). Książka jest jednym wielkim paszkwilem na chrześcijańską Rodzinę i tradycyjne wartości.” Formuła reklamowania i przedstawienia owej Upiornej Fikcji jako - F A K T Ó W - ociera się moim zdaniem o przestępstwo. Z dwóch powodów: 1) Owo przenicowanie FIKCJI na AUTENTYK ( w głowach i percepcji milionów czytelników) jest nieumyślnym / umyślnym ( raczej umyślnym) p o m ó w i e n i e m , mającym na celu zdeprecjonowanie w oczach tychże milionów czytelników tzw., tradycyjnej Rodziny, chrześcijańskiego modelu wychowawczego, a w konsekwencji - chrześcijańskiego systemu wartości 2) Drugim skutkiem owego przenicowania percepcji z Fikcji na Autentyk, śmiertelnie niebezpiecznym dla osób (młodych ale nie tylko) - depresyjnych, labilnych psychicznie jest: poprzez przyjęcie do wiadomości owej Orgii 5-u Samobójstw 5-u Sióstr jako Aktów Autentycznie Dokonanych, jako Prawdy - otwarcie się na stany hiper-deperesyjne, destrukcyjne, a nawet swego rodzaju rozmiłowanie się w tzw. instynkcie śmierci, tak szczegółowo opisywanym przez Autora i podanym przez promotorów polskiego wydania ksiazki jako zaistniała, autentyczna - r z e c z y w i s t o ś ć . Po prostu autorzy takiego stylu „promowania’ ksiązki – staja się odpowiedzialni za potencjalne samobójstwa, które mogą być efektem tak wykreowanej „rzeczywistości”. Mamy tu rodzaj pośredniego, nieumyślnego/umyślnego współudziału w morderstwie, samobójstwie. Czym innym zupełnie bowiem dla labilnego psychicznie czytelnika (zwłaszcza młodego i nieświadomego mechanizmów manipulacyjnych) jest świadomość, że ta upiorna historia powstała tylko i wyłącznie w chorej (lub wręcz odwrotnie : nader merkantylnej, karierowiczowskiej i polit.-poprawnościowej) głowie jakiegoś pisarza, reżysera - profesjonalnych w końcu twórców fikcji, a co innego mroczna, duszna i dołująca (osoby przecież nie tylko depresyjne) świadomość, że takie iście demoniczne okropieństwo WYDARZYLO SIĘ NAPRAWDĘ Uważam, że owa manipulacja z przerabianiem FIKCJI na AUTENTYK - lansjerów obecnego wydania ksiązki ( a nawet już s a m o - wznowienie wydania ksiązki, które jest w ogóle - w wysokim prawdopodobieństwie - Reakcją i Antysurowicą na casus Staszka Marihuanisty -Samobójcy z Wwy), a więc owa manipulacja polegająca na przedstawieniu milionom Polaków 5-u Samobójstw Sióstr z Detroit jako Prawdy - domaga się jakiejś stanowczej reakcji. Zło nie ukarane, jak wiemy, rodzi jeszcze Większe Zło. Potęgowanie się w tempie geometrycznym Zła obserwujemy na własnych oczach. Na co czekamy? Casus tej ksiązki ( „Przekleństw niewinności” Jeffrey’a Eugenidesa), jej PONOWNE WYDANIE akurat (no, co za przypadek) w trakcie gorącej, bolesnej dyskusji nad przyczynami Samobójstwa Staszka - Warszawskiego Licealisty Marihuanisty - Ucznia Sztandarowego Liceum Politycznej Poprawności i sposób lansowania tej obecnej edycji ksiązki daje też szansę analizy i - o b n a ż e n i a - nieczystych, moim zdaniem, socjotechnicznych intencji tak samego Autora oryginału, jak i autorów w/w skandalicznej bieżącej promocji książki kreowanej cynicznie (przynajmniej na masowo czytanym w Polsce portalu WP) - jako Świadectwo PRAWDY i literacki dokument ( śledztwo) rzekomo - autentycznego Samobójstwa 5-u Sióstr z Detroit - ofiar chrześcijańskiego wychowania. Adres strony na WP - http://ksiazki.wp.pl/gid,15473769,page,1,tytul,Dlaczego-piec-siostr-popelnilo-samobojstwo-Literackie-sledztwo-w-sprawie-wielkiego-dramatu,galeria.html Reagujmy. Nie pozwólmy Im bezkarnie wyprowadzać naszych dzieci na sznur … Nie pozwólmy Im bezkarnie obcharkiwać w najpodlejszy, najbardziej perfidny, jadowity, brudny, toksyczny, w efekcie - śmiercionośny sposób naszej tradycji, naszego pojęcia Dobra i Sprawiedliwości . Serdecznie pozdrawiam całą Frondę. Czuj Duch!
anonim2013.04.16 21:52
Ale to jak walczyć o Polskę ? Sa ludzie którzy sie spokojnie wypowiadają ale sa przemilczeni albo wysmiani.