'Oto WYZWANIE dla każdego z nas'. Piękny wpis premiera - zdjęcie
02.11.19, 20:12Zdj. Kancelaria Premiera, Flickr, domena publiczna, CC0

'Oto WYZWANIE dla każdego z nas'. Piękny wpis premiera

9

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do przypadającego dziś Dnia Zadusznego, nie tylko wspominał zmarłego niedawno ojca, ale i przywołał pewną tragiczną historię z czasów stanu wojennego. 

"W Kościele to szczególny dzień, podczas którego wspominamy naszych bliskich Zmarłych. Dla mnie to dzień szczególny ze względu na odejście mego Taty, któremu poświeciłem poprzedni wpis. Dzisiaj kieruję swoje myśli także w stronę zmarłych, których śmierć była wynikiem tragedii albo ludzkiej bezmyślności"- napisał na Facebooku szef polskiego rządu.

"Śmierć, która przerwała nagle życie pełne planów, nadziei. Śmierć która pozostawiła pytanie: „dlaczego”? Wspominam w tym szczególnym dniu małego chłopca, Arka Tabakę"-czytamy na profilu Mateusza Morawieckiego. Jak pisze polityk, 1 stycznia 1982 r. rodzice wspomnianego chłopca zaprosili do swojego mieszkania patrol żołnierzy zasadniczej służby, skierowany na ulice miast w mroźną zimę 1981-82. Rodzice Arka chcieli, aby młodzi żołnierze mogli się ogrzać. 

"Według dostępnych relacji w czasie odkładania broni przez jednego z żołnierzy nastąpił wystrzał, a pocisk ranił dziecko. Pomimo szybkiej pomocy, chłopca nie udało się uratować"-podkreśla Morawiecki, dodając, że Arek to jedna z wielu bezimiennych ofiar stanu wojennego, o których nie przeczytamy w podręcznikach do historii. 

"Parę lat temu udało się nam odnaleźć grób tego dziecka. Co roku ja lub moi przyjaciele zapalamy tam znicz"-napisał szef rządu. Na koniec wpisu przytoczył słowa poety, Adama Asnyka: "Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nieodkrytych dróg!". Premier podsumował, że w tych słowach zawarte jest "wyzwanie dla każdego z nas, a szczególnie dla młodych", aby szukać wokół siebie prawdy o dniu wczorajszym, choć nierzadko tak trudnej, "jak ta o okolicznościach śmierci Arka Tabaki". 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (9):

KKK2019.11.2 21:26
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
JONASIK2019.11.2 21:25
Mam przed sobą najnowsze opracowanie historyków polskich wydane przez IPN i czytam, że chłopi pańszczyźniani chodzili do kościoła, szlachta i chrabiowie też, ba, nawet królowie uczęszczali na mszę świętą – no to kogo potamkami jesteście wy śmierdzący ateiści ?! Sprawa wyjaśnła się gdy doszedłem do lat powojennych, kiedy Stalin „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dzidostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wszystko jasne !!!
JONASIK2019.11.2 21:39
Wg spisu ludności z 1921 roku wyznanie katolickie deklarowało 62% ludności Polski...
ridado2019.11.2 21:24
Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 20% lemingów popierających sitwę złodziei z PO, 10% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje. Dlatego patrząc na to społeczeństwo apeluje do pana Kaczyńskiego o szybkie opracowanie drugiego programu wyborczego PiS: Program I – już opracowany dla żelaznego elektoratu prawicy, dla ludzi inteligentnych którym bije polskie serce . Mamy w tym programie całą naszą Polskę z marzeń i snów. Ambitne cele , ambitne plany i konkretne rozwiązania sięgające na dziesiątki lat naprzód, i Program II – dla tych, którzy łykają papkę kłamstw i blag. Od siedmiu lat są dymani w tyłek i okradani w majestacie prawa a mimo to dalej na nich głosują. Dla nich wystarczy że przyjdzie jeden dureń z drugim POzerny na kasę i naobiecuje im, że nawet w zimnej wodzie im stanie i te durnie pójdą i zagłosują. Dla tej grupy należy porzucić narracje normalnego człowieka troszczącego się o wspólne dobro jakim jest Polska i mówić do nich jak do idiotów. Niech im pan obieca nie 3 miliony mieszkań ale 10 milionów , niech pan im obieca autostrady z wsi do wsi , loty na marsa i darmowe ciupcianie . Trzeba pokazać palcem złodziei i informować, że my nie będziemy kraść, ale zbudujemy 100 000 nowych żłobków, przedszkoli i przytułków , że zwiększymy socjal dla wszystkich , że absolutnie musimy dofinansować bezrobotnych, a lekarstwa będziemy rozdawać za darmo. Musimy im tak nakłamać, że z tej słodyczy marzenia będą im z nadmiaru wyłaziły doopą. Wtedy pójdą zagłosują na PIS i będziemy mieli szanse na budowę NASZEJ POLSKI. Zróbmy to bo inaczej po raz kolejny będziemy mieli program a i tak przerżniemy wybory, bo te ludziska wola wierzyć w kłamstwa i mrzonki !
klara2019.11.3 7:57
Należy popierać tylko bandytów z PIS bolszewii!
Halloween2019.11.2 21:21
To ten co sam negocjował wejście polski do UE?
Analityk 2019.11.2 21:25
TO TEN CO PRZESKOCZYŁ PRZEZ PŁOT W STOCZNI. TEN CO WYNALAZŁ KOŁO, TO TEN KTO WYMYŚLIŁ SOCJALIZM. MORAWIECKI ODPOWIADA ZA WSZYSTKIE DOBRE RZECZY KTÓRE STWORZYŁ CZŁOWIEK.
vivi2019.11.2 21:21
Panie Premierze Morawiecki, pana program zrównoważonego rozwoju kraju jest wspaniaąym pomysłem ! Teraz przyszedł czas na jego realizację. Ponieważ do tej pory inwestowano głównie w duże miasta, to najwyższy czas, aby coś zabrać dużym mistom, a większość środków finansowych skierować na mniejsze miasta i wieś ! Postuluję zawiesić program 500 plus w dużych miastach. Dlaczego ? Mieszkańcy tych miast głosowali za PO lub wogóle nie głosowali, co znaczy, że oni chcą aby było tak jak za rządów PO-PSL, a więc bez programu 500 plus. Panie Premierze, nie należy tych ludzi na siłę unieszczęśliwiać i dawać im pieniądze skoro ich nie chcą. Oni chcą tylko tego, aby było jak było, a nie żeby było lepiej. Zamroźmy więc ten program dla nich – na 5 lat ! Podobnie jest z wiekiem emerytalnym. Ci z dużych miast powinni pracować do 67, a nawet do 69. Proponuję zatem 5 lat zrównoważonego rozwoju in minus dla dużych miast oraz in plus dla małych miast i wsi.
Lennon2019.11.2 21:19
W mistach od 200 tys. mieszkańców wzwyż w wyborach parlamentarnych 2019 mieszkańcy głosowali na PO. Panie Morawiecki – stąd prosty wniosek, że oni są przeciwni programom PIS-u i przeciwni polskiemu modelowi dobrobytu ! Oni chcą żeby było jak było za PO. Prosimy zatem po sformuowaniu nowego rządu jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla miast powyżej 200 tys.mieszkańców. Oni nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją, a chodzi przecież o zrównoważony rozwój i zrównoważone płace !