Mariusz Max Kolonko oraz Grzegorz Braun to dwaj "niezależni prawicowi" roninowie, które chcą przejąć kontrolę nad TVP. Pierwszy z nich, znany obecnie głównie ze swojej działalności na kanale na YouTubie, plan ubiegania się o posadę prezesa Telewizji Publicznej ogłosił na początku sierpnia. Na Twitterze pinformował, że rozważa start w konkursie. Teraz Kolonko potwierdził to w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".

 

"Powiem tyle: jeśli Rada Mediów Narodowych przeprowadzi konkurs na warunkach, jakie podaję -wygram ten konkurs. Potem mój zespół w jeden miesiąc sprawdzi kondycję finansową TVP. Jeśli uznamy, że mogę im pomóc, zostanę prezesem. Jeśli nie, zrezygnuję, wskażę następcę. Jeśli mogę pomóc, w dwa sezony poprawię oglądalność TVP - wyprowadzę TVP na lidera rynku i odejdę" - powiedział Kolonko.

Jego warunki to wybór prezesa przez głosowanie SMSami oraz przesłuchanie dostępne na żywo dla każdego.

O zamiarze ubiegania się o fotel prezesa TVP poinformował także reżyser Grzegorz Braun.

"Witam sprzed siedziby telewizji reżimowej zwanej dla zmylenia przeciwnika, czyli państwa, publiczną. Odpowiadając na pytanie, które z różnych stron dociera do mnie w ostatnich dniach i tygodniach kiwam twierdząco głową – tak, jestem gotów podjąć się zaprowadzenia porządku przy ulicy Woronowicza w Warszawie. Jeśli Rada Mediów Narodowych (z moim nieszczęsnym stryjem w swoim składzie) ogłosi porządny konkurs, jestem gotów zgłosić własną kandydaturę na prezesa tego urzędu państwowego" - powiedział w nagraniu dostępnym na portalu YouTube.

"Zmieniają się reżimy, ale reguły gry pozostają te same. Te reguły trzeba oczywiście zmienić, trzeba przede wszystkim wycofać się z żałosnego pomysłu okładania wszystkich obywateli podatkiem po to, by władza za ich pieniądze mogła przez tę tubę do nich bez końca przemawiać. Przymusowa opłata audiowizualna, powinna zostać zniesiona, a nie będzie lepszej okazji by za tym orędować niż właśnie stanięcie w szranki w konkursie, w którym pewnie wszystkie role są dawno rozdane" - dodawał Braun.

A teraz krótko przypominamy: Mariusz Max Kolonko na swoim kanale wielokrotnie atakował Ukraińców i USA, wychwalając za to prezydenta Rosji, Władmira Putina. Grzegorz Braun jest zadeklarowanym przeciwnikiem obecności amerykańskich wojsk w Polsce i głosi rozmaite tezy pasujące do politycznych marzeń Moskwy. Portal Fronda.pl opisuje ich działalność od lat. 

Mówiąc wprost: Kolonko i Braun - oto kandydaci Moskwy na prezesa TVP!

fronda.pl