Osiem lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. ,,Przekazywała tradycję patriotyzmu’’ - zdjęcie
14.01.21, 21:41Fot. screenshot - YouTube (NiezaleznaTV)

Osiem lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. ,,Przekazywała tradycję patriotyzmu’’

4

17 stycznia minie osiem lat od śmierci śp. Jadwigi Kaczyńskiej, mamy Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Tego dnia, o godz. 19:00, zostanie w jej intencji odprawiona Msza Święta w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

- „Była mądrą, dobrą Kobietą, troskliwą Matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła” – napisał z okazji rocznicy wicepremier Jarosław Kaczyński.

- „Była dla swoich najbliższych, dla mojego Brata i dla mnie, nauczycielem i podporą. Pozostała nią mimo bardzo ciężkiej choroby także w ostatnim okresie życia, po smoleńskiej tragedii. Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę” – dodał.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 roku w Starachowicach. Była filologiem polskim, nauczycielką i harcerką Szarych Szeregów. W czasie niemieckiej okupacji działała jako sanitariuszka pod pseudonimem „Bratek”. Jej ciało spoczywa w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Powązkowskim.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (4):

Anonim2021.01.15 9:08
Bardzo dobra formacja, do której warto wrócić.
Mordechaj2021.01.15 6:45
Trza ogłosić święto państwowe !proponuję stosownie do sytuacji zmienić ramówkę telewizyjną i radiową.Przypominamy,że 17 marca jest kolejna rocznica śmierci Wuja Bazylego.
Jawny2021.01.15 9:14
Żydowskie bydło nie oszczędzi nawet zasłużonej Zmarłej. Won adorować trupa Lenina! Tam wasze miejsce.
Eulalia2021.01.15 19:10
Człowieku,ktoś proponuje uczczenie zmarłej a ty go prostaku atakujesz.A porównywanie jej do Lenina stanowi gruby nietakt