Wiadomości

Orzeł Biały kontrowersyjny dla mniejszości niemieckiej i PO

Pomysł nadania sali nazwy Orła Białego zgłosiło SLD, ale popiera go również PiS. Jednak rządząca Opolszczyzną PO, wraz z mniejszością niemiecką pomysł zablokowały. – Nie chcemy napięć w regionie – mówi „Rz" o pomyśle SLD przewodniczący sejmiku województwa Bogusław Wierdak (PO). – Projekt SLD zostanie odrzucony, z pewnością nie będzie takiej nazwy – zapowiada Leszek Korzeniowski, poseł PO i szef partii w regionie, który pomysł Sojuszu traktuje jako polityczną hucpę. I tłumaczy, że „trzeba na tę sprawę patrzeć szerzej".

1 min czytania
Orzeł Biały kontrowersyjny dla mniejszości niemieckiej i PO
Orzeł Biały kontrowersyjny dla mniejszości niemieckiej i PO

Pomysł nadania sali nazwy Orła Białego zgłosiło SLD, ale popiera go również PiS. Jednak rządząca Opolszczyzną PO, wraz z mniejszością niemiecką pomysł zablokowały. Nie chcemy napięć w regionie – mówi „Rz" o pomyśle SLD przewodniczący sejmiku województwa Bogusław Wierdak (PO). – Projekt SLD zostanie odrzucony, z pewnością nie będzie takiej nazwy – zapowiada Leszek Korzeniowski, poseł PO i szef partii w regionie, który pomysł Sojuszu traktuje jako polityczną hucpę. I tłumaczy, że „trzeba na tę sprawę patrzeć szerzej".

Propozycja SLD nie podoba się także posłowi Mniejszości Niemieckiej Ryszardowi Galli. – Opolszczyzna jest specyficznym regionem, trzeba o tym pamiętać i unikać prowokacji. Nazwa powinna nawiązywać do regionu, a nie narodu – mówi poseł Galla. Norbert Rasch, radny sejmiku i szef Mniejszości Niemieckiej, przyznaje, że w sprawie nazwy sali odbyło się spotkanie koalicyjne z Platformą Obywatelską. – Jesteśmy wdzięczni PO, że chce uszanować wielokulturowość także w polityce – podkreśla.

 

TPT/Rp.pl

Komentarze

0 komentarzy

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania.

Polecane

Czytaj dalej