Orzeczenie TSUE. Gowin chce dialogu nt. Izby Dyscyplinarnej  - zdjęcie
16.07.21, 19:33Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Orzeczenie TSUE. Gowin chce dialogu nt. Izby Dyscyplinarnej

33

Lider Porozumienia Jarosław Gowin wystąpił dziś na konferencji prasowej w Gródku nad Dunajcem, gdzie odniósł się do konfliktu pomiędzy Polską a Unią Europejską. Wicepremier przekonywał, że konieczna jest umiejętność prowadzenia dialogu z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- „W Unii Europejskiej trzeba być pewnym swoich wartości. Trzeba umieć jasno definiować swoje interesy, ale trzeba też być otwartym na dialog. Skuteczna polityka zagraniczna to jest polityka elastyczna”

- mówił dziś wicepremier Jarosław Gowin.

Polityk wskazał, że dyskusja na temat kompetencji TSUE toczy się w wielu państwach członkowskich.

Odnosząc się do orzeczenia na temat odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce przypomniał, że w ubiegłej kadencji proponował pewne rozwiązania ws. Izby Dyscyplinarnej.

- „Możliwe są takie korekty tej ustawy, które z jednej strony zachowają istnienie i celowość funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej, bo taka Izba jest potrzebna, ale z drugiej strony te zmiany pozwoliłyby odsunąć obawy, że Izba może być wykorzystywana do nieuprawnionego nacisku na sędziów”

- mówił.

Dziennikarze pytali Jarosława Gowina również o złożony przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Wicepremier zapowiedział, że zaproponuje, aby przepisy uniemożliwiające przejęcie polskich podmiotów medialnych zostały sformułowane w taki sposób, by nie dotyczyły krajów należących do OECD. Jego zdaniem dzięki temu uda się zarówno ochronić polskie media przed wpływem państw niedemokratycznych, jak i uciąć spekulacje, wedle której nowelizacja ma uderzać w TVN.

kak/PAP

Komentarze (33):

Anonim2021.07.19 20:00
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
annal2021.07.18 7:05
Gowin Szmata
Anonim2021.07.17 20:18
Gowin autorytet stracił w 2020 roku, jak chciał przesunąć wybory prezydencki. A to by się porobiło.
Maciej Piwowar2021.07.17 17:28
PREZESIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI>>> PRZEDTERMINOWE WYBORY<<<.A TEGO ZAPRZAŃCA WYPIERD --- na BRUK.
flex2021.07.17 11:05
Ten znowu w kotle miesza, autsaider, dziwne ze ten obrotowy politykier wydmuszka jest jeszcze w rządzie, pociągany za sznurki z każdej strony, w końcu wypadnie za burtę i przepadnie ten szkodnik.
Janek2021.07.17 10:39
Gowin to palant i klakier- on ma jedną tylko metodę - prowadzić dialog, który do niczego nie prowadzi!!
Foster2021.07.17 8:40
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby 3 sierpnia Trybunał Konstytucyjny uznał, że jego stanowisko jest zbieżne z wyrokiem TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej i wezwał ustawodawcę do przebudowy polskiego systemu dyscyplinarnego.
Foster2021.07.17 8:42
Być może będą też odraczać posiedzenia w nieskończoność.
Tylko POLSKIE PO, nie KOMUNISTYCZNO-FASZYSTOWSKIE2021.07.17 8:34
JAK to było??? "POCAŁUJTA W DUPĘ WÓJTA"???
Jahu🐟2021.07.17 8:27
elastyczna guma w majtkach się odezwała.
kibic2021.07.17 7:38
Kiedy ten zdrajca odejdzie w nicość !!!
Anonim2021.07.17 7:28
Pan Gowin już doskonale wie, że padł i się nie podniesie. Politycznie jest skończony. On teraz skomle o jakiekolwiek stanowisko - miejsce dla siebie. Tak samo mówi, by mówić - tam nie ma treści ani sensu. Wypowiada się by o nim nie zapomniano. Któryś raz sprawdza się to, że pycha kroczy przed upadkiem. Widząc i słuchając pana Gowina mam wrażenie, że on zachowuje się jak działający z za węgła. Niby coś mówi, ale jakby nie do końca jest o tym przekonany czy to ma sens. Czyżby uczył się czegoś na pamięć i powtarzał nauczone kwestie? Kto to wie. Za to jego syn zdecydowanie - wulgarnie i prześmiewczo wydaje opinie o swoim wychowaniu. Pan Jarosław może być dumny z tak wojowniczego potomka. Niemniej powinien się martwić, że jego syn zachowuje się prostacko i wulgarnie. Jak to było? - niedaleko pada jabłko od jabłoni.
Gówin=2021.07.17 7:07
kret w PiS-ie.
Anonim2021.07.17 6:42
Guwin niech sobie podialoguje z innymi folksdojczami !!!!
Anonim2021.07.17 5:54
Przyszedł do PiS-u z PO , aby rozsadzić tą partię od środka . Tacy nazywają się spiochami. latami czekają na rozkaz , aby odpalić bombę w najbardziej nieodpowiednim momencie dla partii. Cynicznie , bezwzględnie wykorzystuje to , że bez kilku jego posłów Prawica straci większość. A tak na prawdę jest od dawna w opozycji do rządy , bo blokuje w Sejmie co tylko można . On już jest przegrany politycznie , gdyż żadna partia nie weźmie Go do swojego grona, dlatego robi na koniec jeszcze tyle złego, aby przypodobać się swojej dawnej partii.
Bożena2021.07.17 7:13
Jego poglądy w chamowaty i wyjątkowo prymitywny sposób, wyśpiewuje jego niby to, zdolny - syn filozof.
Filip2021.07.17 5:48
Jarosław Kaczyński dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej. Realizuje zatem strategiczne interesy Władimira Putina. Unia Europejska przeszkadza mu w łamaniu Konstytucji i w stopniowym wprowadzaniu dyktatury. TSUE chroni Polaków przed bezprawiem rządzących. Propaganda pisowska wymyśla kolejne kłamstwa na Donalda Tuska i jest skuteczna wśród mniej wykształconych i mniej inteligentnych. PiS dąży do przejęcia niezależnych mediów, żeby ich wyborcy nie dowiedzieli się o licznych aferach, które przebiły wszystkie dotychczasowe z okresu przed 2015 rokiem.
Anonim2021.07.17 6:18
Do Filip - nie rozpisuj się rzeczach , o których nie masz BLADEGO pojęcia. Piszesz takie banialuki , że tylko to świadczy ile Ty jeszcze nie wiesz i nie zrozumiałeś. To tusk się poklepywał z Putinem w Sopocie, To Sikorski ( minister Tuska ) zapraszał Ławrowa , aby Ten prał mózgi Polskim ambasadorom sprowadzonym z całego świata na tą okoliczność. W Polsce obowiązuje POLSKIE PRAWODAWSTWO - bo jesteśmy SUWERENNYM KRAJEM, a nie jesteśmy w federacji państw tak jak dążą do tego Niemcy. , itd, itd, ale Filip doucz się odrobinkę.
Filip2021.07.17 10:48
@ "Anonim". Propaganda pisowska w dużym stopniu polega na okłamywaniu wyborców i oczernianiu przeciwników wyborczych. Nikt normalny nie uwierzy, że pod Westerplatte Donald Tusk zmawiał się z Władimirem Putinem jak zabić Lecha Kaczyńskiego. Jestem prawnikiem i widzę, że o prawie nie masz zielonego pojęcia. Piszesz same bzdury!!!! Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. TSUE nie pozwala politykom z PiS-u na łamanie Konstytucji.
Makrela2021.07.17 7:44
Tusk to mój piesek. Dałam mu rodowód i medal i fajne zajęcie w EU. Nie pozwalam na niego mówić złego słowa
Dariusz2021.07.17 8:34
A Tobie to chyba slońce za bardzo przygrzało. Nauczyłeś się przemówienia rudego zdrajcy prawie na pamięć ;)
Jerzy2021.07.17 4:55
gowin - czego ty, pedrylu, nie rozumiesz w orzeczeniu TK? dialog to ty w kiblu z chłopcem na dworcu prowadź, za ile ty jego albo on ciebie...
Glaudiusman2021.07.16 22:56
Należy pogonić tego dziada, wichrzyciela lewackiego, specjalisty od rozłamów. Tylko sękata decha i jazda do Reichu.
awa2021.07.16 22:25
Dawno powinien zniknąć ze zjednoczonej prawicy!
Tymczasem poza waszą bańką2021.07.16 21:42
Ktoś groził Joannie Scheuring-Wielgus i księdzu Rafałowi Cudokowi. Z zamówionej przez posłankę ekspertyzy ma wynikać, że za groźbami stał kanclerz kurii opolskiej. Duchowny zaprzecza. "Nigdy nie prowadziłem rozmów, które są mi przypisywane, lecz zostały spreparowane po to, by zdyskredytować moją osobę, a pośrednio Biskupa Opolskiego i całą opolską kurię" - czytamy w oświadczeniu. W piątek w Sejmie została zorganizowana konferencja dotycząca gróźb, które kierowano wobec księdza Rafała Cudoka i posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Przypomnijmy sprawę ks. Cudoka, byłego proboszcza parafii w Chałupkach (woj. opolskie). W 2018 roku duchowny miał wyjechać do Włoch. Jak twierdzi, kuria zablokowała wyjazd, bo nie zgodził się na propozycje seksualne, kierowane rzekomo przez wysoko postawionych duchownych diecezji opolskiej. Po odmowie ks. Cudok miał być szykanowany, dostawał telefony i SMS-y z groźbami. Diecezja opolska utrzymuje, że powodem braku zgody na wyjazd do Włoch były zastrzeżenia parafian wobec ks. Cudoka. W sprawę zaangażowała się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która już 18 marca tego roku informowała na konferencji, że ktoś grozi duchownemu. Wkrótce groźby miały padać również pod jej adresem. Posłanka zawiadomiła o tym prokuraturę, sprawa jest w toku.
as2021.07.16 22:06
No nie, ten znowu. TO JEST ARTYKUŁ O GOWINIE! Co gogo obchodzi Szojrung , Wielgus i Cudok? No kogo to? JPDL.
A dobre chociaż?2021.07.16 22:18
jw.
Anonim2021.07.16 20:48
Ten człowiek to inicjator wielu dialogów, które okazały się kompletnym fiaskiem, również wychowawczym, niestety.
greg2021.07.16 20:40
Weścierz wy ierdolcie tego noja z rządu. To komuch!
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:21
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
Alekz42021.07.16 20:00
Jaki dialog???? Chyba jedynie żeby wreszcie UE przestrzegała zapisów w podpisanych traktatach akcesyjnych.... i nie łamała podpisanych traktatów!!!! W traktatach nie ma jakichkolwiek zapisów uprawniających UE w kwetie wymiaru sprawiedliwości w Polsce!
Dialog w sprawie zapisów konstytucji? Z TSUE?2021.07.16 20:00
Ten facet ma naprawdę coś z głową.
T.2021.07.16 19:50
Do dialogu ma Dudę i chwacit