Orban odpowiada Tuskowi. Jeżeli nie umie pomóc, niech chociaż nie przeszkadza - zdjęcie
02.04.20, 17:31Fot. Arno Mikkor, via. Wikimedia, CC 2.0

Orban odpowiada Tuskowi. Jeżeli nie umie pomóc, niech chociaż nie przeszkadza

18

Wczoraj Donald Tusk, wyrażając zaniepokojenie przyjęciem przez Parlament Węgier ustawy dającej rządowi dodatkowe uprawnienia w związku z epidemią, wysłał list do członków EPL. W liście tym pisał, że po ustaniu epidemii konieczne będzie rozważenie wykluczenia ze struktur europejskiego zgrupowania węgierskiego Fideszu.

Na list byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zareagowali dzisiaj premier Słowenii Janez Janša oraz rzecznik rządu Węgier Zoltan Kovacs. Do listu Tuska ustosunkował się też sam Viktor Orban:

- "Póki co, szkoda marnować czas na cokolwiek innego niż walka z koronawirusem. Ci, którzy nie potrafią pomagać, powinni chociaż nie przeszkadzać" – napisał Orban w piśmie skierowanym do Annegret Kramp-Karrenbauer, szefowej niemieckiej CDU, która wchodzi w skład EPL.

Orban podkreśla w liście, że dopóki Europa nie upora się z pandemią koronawirusa, należy poczekać z ocenianiem zmian w prawie wewnętrznym poszczególnych krajów. W swoim liście nie szczędzi ostrych słów Donaldowi Tuskowi:

- „Proszę przekonać Tuska, by przestał siać podziały w naszej politycznej rodzinie i skupił się na tym, co jest teraz najbardziej potrzebne” – pisze premier Węgier.

kak/ Politico, DoRzeczy.pl

Komentarze (18):

Jan Radziszewski2020.04.7 20:20
martw się Przewodniczący ą oj żeby ciebie zabawny Donaldzie nie przeniesiono w stan spoczynku wiecznego
jeden z nich 2020.04.3 5:59
Kochana Frondo , proszę zablokuj "dodaj komentarz" zapobiegając tym samym szerzeniu kretyńskich wypowiedzi ...
JS2020.04.2 21:17
Tusk w porównaniu do Orbana to ponadprzeciętny cwaniak. Nie zdobył wielkiego wykształcenia a wyrobił się w gadce i kombinacjach myślowych. Orban zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Oksfordzkim i to jest potwierdzeniem KLASY polityka. Oczywiście uczelnia to nie wszystko, bo zależy jakiej ideologii polityk służy. Tusk to cwaniak i tyle ale trzeba prosić Niebo za takimi nędzarzami intelektualnymi, bo mimo że wiedzą dużo o świecie, nie wiedzą o co toczy się gra, walka na ziemi. O ich dusze ! Pozdrawiam
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 18:56
Orban zaorał Thuska ?
MaxFiend2020.04.2 20:07
Gdzie tam, zmiażdżył!
t2020.04.2 18:29
Putinowska Krasawca oprócz drgawek musi mieć problemi z oczam i coś z powonieniem
man.of.Stagira2020.04.2 18:22
DOMAGAM się międzynarodowego STRAJKU FIRM KURIERSKICH i Poczty Polskiej (międzynarodowej) Stojąc na straży ich konstytucyjnego prawa do bezpieczeństwa zdrowotnego Pracowników Poczty! Precz z Pocztą! Precz ze zdradzieckimi przesyłkami Kurierskimi! NIEch żyje Paraliż i Anarchia! Wolny Ubywatel . RP (+lgbt+UB) (ironia)
Tusk niech kopsnie pomocy 20 gr jak Czaczkowski2020.04.2 18:19
u każdego folksdojcza zawsze odżywa dusza, arogancja dziadka z Wermachtu
MarKan2020.04.2 18:15
Niestety muszę przypomnieć braciom Węgrom, że to oni poparli tego moralnego karła na kolejną kadencję króla Europy.
Matoły i oślice.2020.04.2 17:58
Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Za rok może wcześniej będzie szczepionka, czy ty blogowy ajnsztajnie się zaszczepisz, czy zwyczajowo będziesz pier..... głupoty, pokazywał videos jak to szczepionki "zabijają"? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają. Jedyna epidemia w Polsce to epidemia nienawiści i głupoty.
ten obcy2020.04.2 17:50
er... trampkarz z Orunii, nowożeniac POkazowy, rogacz, solidarnościowiec za podwawelską, król złodziei watowskich, zausznik moskwy, polonofob, pupil niemców i rosjan, fircyk, cynik, tchórz, nałogowiec, intelektualny bnankrut= nikt
matis892020.04.2 17:41
Wiecie czemu PIS tak panicznie boi się przełożenia wyborów, a totalna opozycja chce aby Duda był prezydentem jeszcze przez rok ??? Ponieważ w przyszłym roku masoneria planuje globalne szczepienie trującymi szczepionkami którym ludzie będą masowo umierać w ramach depopulacji. Dlatego PIS się tak panicznie boi wyborów w przyszłym roku bo realizuje programy masońskie dokładnie tak samo jak PO, Wiosna, Nowoczesna, SLD, PSL. Więc nie uchronią Polaków przed tym globalnym szczepieniem, tylko będą zachęcać razem z PO, Wiosną, Nowoczesną, SLD, PSL i naganiać ludzie do tego masońskiego projektu. Minister finansów z PIS już powiedział że wspiera masoński projekt państwa bezgotówkowego, a więc chipowania w następnej kolejności. Dokładnie tak samo jak PO, Nowoczesna, Wiosna... Więc prezydenturę chcą zaklepać w tym roku, przed globalnym trującym szczepieniem z którym walczyć nie będą, tylko będą do niego naganiać Polaków. Dlatego też totalna opozycja chce aby Duda był prezydentem rok dłużej.
Lupaszko2020.04.2 17:49
lecz się
Niepokorny2020.04.2 17:55
A od kiedy to masoneria zdrada swoje plany?
matis892020.04.2 18:37
Minister finansów z PIS już ogłosił że wspiera tak samo jak PO, Wiosna i SLD projekt państwa bezgotówkowego. O depopulacji od niedawna mówią już otwarcie w ONZ, a chipowaniu znamieniu bestii itp. to Bóg ich zdemaskował już dawno temu.
popo2020.04.2 18:26
ile Tuskowielbiciele płacą ci za te wypociny
matis892020.04.2 18:41
Za to że Thusk popiera masońską depopulację, a w masońskim projekcie państw bezgotówkowych idzie ramię w ramię z PISem i pisowskim ministrem finansów ?
Jenny2020.04.3 5:24
😂