Opozycja nadal będzie szkodziła Polsce - zdjęcie
14.10.19, 12:15Schetyna i Kidawa, fot. PO RP/Flickr CC 2.0; Czarzasty, fot. Adrian Grycuk, Wikipedia CC 3.0

Opozycja nadal będzie szkodziła Polsce

95

Żadnej partii politycznej w Polsce nie udało się dotąd zdobyć samodzielnej większości w Sejmie i Senacie, tak jak udało się to Prawu i Sprawiedliwości w 2015 r. I żadnej dotąd partii nie udało się podobnego wyniku powtórzyć- ponownie uzyskać samodzielną większość zdobywając przy tym rekordowe w 30 letniej historii III RP poparcie na poziomie 45%, przy najwyższe po ’89 roku frekwencji bliskiej 62%. Pomimo niezwykłej mobilizacji wszystkich sił postkomunistycznych Zjednoczona Prawica utrzymuje samodzielną większość w Sejmie i Senacie.

Wygrana PiS w 14 z 16 województw oznacza, że Polska nie jest wcale „podzielona na pół”. Jeśli przyjąć, że wyborcy głosujący na Konfederację mają przekonania konserwatywne, to wynik niedzielnych wyborów potwierdza, że Polacy w przeważającej większości mają poglądy prawicowe i patriotyczne. Liberałowie, po nieudanej kampanii wyborczej i braku jakichkolwiek propozycji poza nieustannymi atakami na PiS znajdują się w odwrocie. 25% poparcie jest znacznie poniżej oczekiwań z punku widzenia członków i zwolenników platformy. Już nie tylko przywództwo Grzegorza Schetyny ale i przyszłość Platformy Obywatelskiej stoją dziś pod znakiem zapytania.

„Komuchy” jak nazywa członków swojego ugrupowania przewodniczący Czarzasty, znów podnoszą głowy, i do spółki ze zwolennikami LGBT pod szyldem Wiosny, i radykalnymi socjalistami z Razem wracają do Sejmu. Dawni pierwsi sekretarze PZPR, wysocy oficerowie i funkcjonariusze służb, dygnitarze i oficjele nigdy nie zostali rozliczeni za swoją szkodliwą dla Polski i często zbrodniczą dla naszych obywateli działalności z czasów PRL, stąd dziś oni sami, ich dzieci i ich spadkobiercy ideowi wracają na polityczne salony.

Przekroczenie progu wyborczego przez Konfederację oznacza, że po prawej stronie sceny politycznej, wyrósł partii Jarosława Kaczyńskiego polityczny konkurent, z którego głosem trzeba będzie się liczyć. Końcówka kampanii wyborczej pokazała z jakiego rodzaju narracjami będziemy mieli do czynienia ze strony panów Korwina-Mikke, Winnickiego, Brauna i Bosaka: roszczenia żydowskie, amerykańska ustawa S447 Just ACT, niemieckie reparacje dla Polski, obniżki obciążeń podatkowych czy zaostrzenie praw aborcyjnych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości będą musieli starać się znacznie bardziej niż dotychczas.

Uzyskanie rekordowego poparcia na poziomie ok. 44%, samodzielnej większości sejmowej i większości w Senacie powinny dać Zjednoczonej Prawicy komfort rządzenia. Jednak scena polityczna, z dwubiegunowej, dotychczas spolaryzowanej pomiędzy PiS i partię Grzegorza Schetyny, dziś staje się wielobiegunowa, z silną pozycją ugrupowań lewicowych, zaznaczeniem obecności przez środowiska skrajnie prawicowe spod znaku Konfederacji, aż po próbujące identyfikować się jako „umiarkowane centrum”, po raz kolejny przemalowane PSL do spółki z nieobliczalnym Kukizem.

Jeśli wyniki wyborów się potwierdzą, to poza wymienionym wyżej Pawłem Kukizem, w Sejmie powinniśmy zobaczyć Krzysztofa Śmiszka, Adriana Zandberga, Grzegorza Brauna, Janusza Korwina-Mikke, Robertem Winnickim, Krzysztofem Bosakiem a nawet Klaudią Jachirą, startującą z list partii Grzegorza Schetyny. Z tego wynika, że Ryszard Petru, Stefan Niesiołowski, Joanna Scheuring-Wielgus, czy Piotr Misiło znaleźli swoich godnych następców.

Dotkliwa przegrana frontu jedności anty-PiS nie oznacza wcale zaprzestania walki z tą partią. Nie oznacza również zaprzestania szkodzenia Polsce zarówno w wymiarze propagandowym jak i na polu instytucji międzynarodowych. Wzmacniający struktury państwowe, efektywność działania instytucji, oraz pozycję naszego kraju w świecie rząd Mateusza Morawieckiego uderza w interesy formalnych i nieformalnych ośrodków zagranicznych. Część partii politycznych, które właśnie wchodzą do polskiego parlamentu wydaje się być ekspozyturami tychże ośrodków na terenie naszego kraju, i reprezentować ich interesy, zamiast dobrze pojęte interesy Polski.

Po 30 latach funkcjonowania obecnej wersji demokracji problem antypolskich partii w Sejmie i Senacie wcale nie zniknął. Możemy natomiast zaobserwować dywersyfikację ich aktywności i obszarów zainteresowań.
Ogromną rolę, chociaż nieco mniejszą niż w poprzednich wyborach odegrał czynnik propagandowy. Okazuje się, że pomimo skrajnego, przedwyborczego wzmożenia siła oddziaływania zarówno Gazety Wyborczej, stacji TVN czy portalu Onetu razem z Newsweekiem słabnie, jednak nadal potrafi wprowadzić zamieszanie społeczne i dysonans poznawczy znacznej grupy wyborców w Polsce. Zwłaszcza tych mniej zorientowanych w bieżącej polityce, którzy jednak zamierzają wziąć czynny udział w wyborach i w trybie przyspieszonym próbują wyrobić sobie zdanie na temat formacji politycznych.

Wbrew narracjom polityków totalnej opozycji przewaga medialna nadal istnieje po stronie sił III RP, szczególnie mocno wspierana przez uprzywilejowane na polskim rynku media zagraniczne i medialne ośrodki o zasięgu międzynarodowym jak niektóre tytuły prasy amerykańskiej, niemieckiej czy brytyjskiej. Drugim istotnym czynnikiem mającym istotny wpływ na wyborczy wynik było jawnie demonstrowane poczucie bezkarności polityków Platformy Obywatelskiej i PSL, zwłaszcza tych na których ciążyły prokuratorskie zarzuty. Brak sądowego rozliczenia afer 8 lat rządów PO-PSL utwierdziły w przekonaniu o nietykalności tych polityków oraz popierające ich środowiska.

W kampanii wyborczej PiS zapowiedział „piątkę” na pierwsze 100 powyborczych dni. Jednak absolutnie priorytetowe okazują się być dwie główne, nie przeprowadzone w poprzedniej kadencji zmiany: dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości oraz dekoncentracja zdominowanych przez zagraniczny kapitał, prywatnych mediów. Bez tych zmian o skutecznie realizowanej propaństwowej polityce w najbliższej kadencji, oraz o dobrej zmianie w następnych wyborach będziemy mogli zapomnieć.

SAD

Komentarze (95):

Tadeusz2019.10.16 5:04
"Opozycja nadal będzie szkodziła Polsce" NIESTETY - TO JEST PRAWDA !!!!!!!!!!!!
wyborca2019.10.15 18:39
Czy targowica z totalnej opozycji przez kolejne 4 lata będzie non stop urządzała burdy i awantury medialne,uliczne,sejmowe i latała z wyimaginowanymi przez siebie skargami do Brukseli? Czy konstytucji to czasem nie łamią kolesie z nadzwyczajnej kasty "orzeakjacy" zgodnie z zaleceniami Nojmana i jego partyjmych kumpli?
Konfederata2019.10.15 13:10
Konfederacja i TYLKO Konfederacja na ruskiej smyczy i w ruskich onucach stworzy Polskę taką jakiej nie chcemy.
da da KONFIEDIERACJA2019.10.15 12:12
da da KONFIEDIERACJA wy dostali bumagu iz Maskwy
Konfederata2019.10.15 11:54
PiS to stan umysłu.
AB2019.10.15 11:19
Na pewno, mafijny pakt w senacie dał jej wiatr w żagle. Ciężko myślący borusewicz zamiast Karczewskiego to straszne!!!!
34/62019.10.15 9:51
musze was frondko rozszczarowac sranie na polakow prym bierze wasze koryto ,szkalowanie tych ktorym jest blisko POLSKA wam przeszkadza
Czytelnik2019.10.15 9:31
Jednak nie staje Pan w Prawdzie Panie redaktorze, porównanie posła Winnickiego do lewaków jest cyniczne z Pana strony.
qwerty2019.10.15 6:44
A ilu Polaków jest przeciw PiSowi. To mnie cieszy. Jeszcze Polska nie zginęła.
Antoni2019.10.15 8:45
na szczęście większość jest przeciw PIS :)
anonim2019.10.15 6:20
Schetyniarze łotry, ale bardziej jednoznaczne, tuskoklichy pokrętne, podstępne, żmijowate!
Jarosław2019.10.15 8:50
Kochaj bliźniego jak siebie samego. Brzmi znajomo? Prosta zasada nie znająca wyjątków.
anonim2019.10.15 6:18
Tusk się szykuje na prezydenta, stąd wizyta w Watykanie, a Klich na przewodniczącego Senatu!
anonim2019.10.15 6:16
A dla mnie i tak zabawniejsi są schetyniarze, niż tuskoklichy!
anonim2019.10.15 5:54
Czy istnieje jakieś racjonalne wyjaśnienie 400 000 głosów na Kidawę-Błońską w Warszawie? W zasadzie, ze względu na działalność PO, miasto to może stanąć na krawędzi bankructwa, więc jak to działa?!
AB2019.10.15 11:29
Arogancki, niedokształcony motłoch, który chce się załapać do warszawskiej mafii. Układy, układziki i ludzie bez skrupułów, bez sumienia. Warszawa, gdzie na każdym kamieniu krew wspaniałych Polaków, stała się łupem nikczemników. Ale wszystko ma swój kres! Wierzę, że ci, którzy ginęli pod gruzami i na ulicach, z tamtego świata wstawią się za prawdą i dobrem. Bóg ma swoje sposoby, trzeba go prosić!
Hanna2019.10.14 21:54
Kocham Internet za te wasze lemingowe, debilne wpisy.Kto myśli o du--e to ma g---no w głowie!
Iekawy2019.10.14 18:51
Psychol dostał tylko polowe głosów Co Kidawa Blonska
RADOSLAW2019.10.14 18:59
Lekawy! Radzę ci uważać! Możesz naprawdę zacząc sie lękać! Obrażasz tu osobę publiczną. Jest on Posłem, doskonale wiesz . Czy wiesz, że to jest karalne i to bardzo ! Tobie chyba wolność niemiła..?
Lenka2019.10.14 16:01
Pewnie Kidawiec POłozyła sie na Kaczynskim i nic dziwnego że go zmasakrowała biedny Kaczynski
Ryszard Olejniczak2019.10.14 14:55
Niestety świadomość dużej części moich rodaków nie sięga ponad własną radochę z dokopania swoim (dla innych mają sprzedajny serwilizm). Za najgorszych mają tych, którzy coś dobrego dla nich zrobią.(przecież mówili, że się nie da, a tu ktoś śmie z nich kpić)). Co gorsza nie są w stanie zauważyć chwili w kiedy kończy się chocholi "ubaw", a zaczyna chodzić o życie.
gumowa kaczka2019.10.14 14:33
JanP ma rację ona go ZMIAŻDŻYŁA,ZAORAŁA,ZMASAKROWAŁA -TRAFIŁA W PUNKT -MAMY TO -pozdrawiam
JanP2019.10.14 14:21
Kidawa Błońska w Warszawie zmiażdżyła Kaczyńskiego.
anon22019.10.14 14:26
Nic się nie nauczyli po wyborze traskowskiego
Lublinianka2019.10.14 15:32
Uwierzyli we własną propagandę (wokół rury)
nikt2019.10.14 14:42
Bo w Warszawie mieszka najwięcej Żydów .
gumowa kaczka2019.10.14 15:20
ostrożnie z takimi wywodami -tam z kotkiem mieszka pewien pan
RADOSLAW2019.10.14 18:51
Aha,czy to ten pan, co prowadzi Gazetę "G...wartą"?
Antoni2019.10.15 8:47
A co ma do rzeczy wyznanie? czy to nie nasz Bóg karze miłować każdego jak siebie samego?
34/62019.10.15 15:51
sloikow azjatow i wszerlkiej holoty
rt2019.10.14 13:51
Geje z narodowcami: https://www.youtube.com/watch?v=Ruq3ts7gM10
nikt2019.10.14 13:45
Oczywiście , że będzie . Zapytajcie tych troje gdzie są pochowani ich ojcowie , gdzieś jest ich ojcowizna , czyli ojczyzna . Kidawę Błońską też mimo jej rzekomo słowiańskich korzeni . Cóż dla nich znaczy Polska ? Tyle samo co dla Radosława Sikorskiego , czyli g...o .
katolik2019.10.14 13:33
dno mor-społ-pol popslsldwiosnsnowoczesnaobrp padnie.Dno nie weszło do sejmu. Dzieki Bogu i Matce Bożej wygrali Polacy ,wygrała Polska
wygrany2019.10.14 13:21
Ilu Polaków głosowało na Konfiedieracje? Żaden.
Marian2019.10.14 13:26
Zeby Polska ,byla Polska,maszeruje ruskie wojsko,to ich hymn.
Polak2019.10.16 4:58
Tak samo jak żaden Polak nie zagłosował na PiS.
Konfederata2019.10.14 13:12
Jaki procent Polaków głosował na PiS? 0,44 · 0,61 · 100 = 26,84
AB2019.10.15 11:22
Jaki procent zagłosował na putinowską konfederację? Może wyliczysz?
Konfederata2019.10.15 11:56
A ty, kur­wa: a u was murzynów biją?
Alojzy Cedzidło2019.10.15 20:59
No to bery jak arbuzy ..,,Konfederata " nie tylko ,,kuchenny ministrant " . ale jeszcze rasista .O komuchu nie wspomnę bo przecież Putin to nie komuch. A to jest związane z metamorfozą pana Korwina .. Kiedy udawał hrabiego KORWINA MIKKĘ .u koszuli miał tylko szlachecką muchę .Dziś , patrzę i oczom nie wierzę .Szaliczek frywolnie zawiązany . Tak jakoś młodzieżowo.Tyle tylko że nie czerwony.A tu , na Frondzie Jego miłośnik kllnie jak furman na bani .
z Gda\\305\\204ska2019.10.15 11:34
a jaki procent na "Konfederację"?
lepszy Polak2019.10.14 12:57
Oczywiście że będą szkodzić Polsce... za to im płacą przecież...
Urszula2019.10.14 15:28
Gdzie płacą? Podaj jakieś namiary, mam chudziutką rentę, dorobię sobie, zaszkodzę sąsiadowi nie myjąc klatki schodowej przez miesiąc. Byle kasa była. No to jak? Podasz adres tych co płacą?
Barbi2019.10.14 15:59
kiepsko wychodzisz na trolowaniu?a chudziutka emeryture masz boś nierób i łajza
Alojzy Cedzidło2019.10.14 21:08
Fajne , Co raz to więcej wiem o pani (?) ,,Urszuli " . Ślepa ale klawiaturę,,namaca" Emerytka , dorabia na sprzątaniu klatek schodowych ( moze tam śpi ) Tez trochę na trollowaniu Ciężkie ma życie ..
Maria Blaszczyk2019.10.14 12:53
Tak zdecydował suweren... Podobnie zresztą jak w wyborach do Sejmu, tylko że tam pokonał suwerena Dhont.
Lenka2019.10.14 16:02
ciebie szczylu trolu głupota pokonała juz dawno
Maria Blaszczyk2019.10.14 18:09
A coś na temat?
Dam2019.10.14 12:51
Zabawnie wygląda zwrot "pomimo niezwykłej mobilizacji wszystkich sił postkomunistycznych", a zaraz obok artykuł o tym, że towarzysz Piotrowicz nie dostał mandatu.
widziane z boku2019.10.14 12:48
PIS dostał mandat do rządzenia krajem, ale nie "do rządzenia się". Gratuluję zwycięskiej partii i mam nadzieję, że inne partie nie będą w beznadziejnej opozycji tylko aktywnie się włączą do rządzenia krajem. Nie wszystko PIS-u jest dobre, ale i nie wszystko PIS-u jest złe, podobnie jest z "opozycją". Nie będzie Biedronia premiera, nie będzie też namiestnika kremlowskiego w rządzie Rz.P. - Korwina czy Brauna. Od tego elementu można oczekiwać rozrywki nieśmiesznej, typowo Pieskowej. Czerwoni Kłaczaści i Bergi mogą jedynie paluszkami w bucikach marki Versace pokiwać, na święto ich majowe pomachać czerwonymi szmatami. Zgredy polityczne, wszystkie, powinni przejść na emeryturę i raz na zawsze zniknać z mediów. Bolek, niestety się nie zamknie. A tu na blogach mam nadzieję , że mendy blogowe pójdą w przysłowiowe pi...du , a najlepiej niech zaczną płacić podatki.
Kaja Gódek — wywrotowiec2019.10.14 13:09
To nie blog, tylko komentarze pod artykułem.
widziane z boku2019.10.14 13:18
A ty, mam nadzieję, menda blogowo pójdziesz w przysłowiowe pi...du.
Moly2019.10.14 12:46
Nie Polsce tylko PIS-owi.
gracz2019.10.14 12:41
Nie żadne nadal,tylko ZAWSZE!!!!!.
Tasman2019.10.14 12:39
I chwała Panu!, że ktoś jednak PiS będzie przeszkadzał...
Grizzly2019.10.15 7:00
... razem z Prusakami, Ruskimi i pedałami!
BOGAnieMA2019.10.14 12:38
PISS TO NIE POLSKA!!!
anon22019.10.14 14:25
Oczywiście że nie - to jest partia polityczna . Teraz to odkryłeś? :)
hgh2019.10.14 12:37
Nieznane kadry: tak się cieszył po północy Grzegorz Braun: taniec radości na stole w Konfederacji: https://www.youtube.com/watch?v=JqJQV5WVmrk&list=RDWPx-NaKenAw&index=9
babcia2019.10.14 12:35
Zlepek iluś partii przeciwko jednej brawo PiS
staraReperecka2019.10.14 12:53
Tak, taaaaak, Partia nasza cała Partia, moc i chwała tak bywało taaaak !
Suweren2019.10.14 12:53
Nie pierwszy to raz w historii tego kraju.
Marek2019.10.15 8:44
Tyle rozdanych pieniędzy a na opozycję milion głosów więcej niż na PiS. Koniec blisko.
34/62019.10.15 10:04
jestes stara jedza z torunskiej siedliska zmiji te odpady nie maja wiekszasci konstytucyjnej
Rww2019.10.14 12:32
Korwin-Mikke siedzi jakiś przybity z wnuczkiem po ogłoszeniu wyników - https://www.youtube.com/watch?v=56PAwtH8xzM
55WE2019.10.14 12:34
To jest z poprzednich chyba wyborów głąbie
149.202.5.192019.10.14 12:30
Mocny ból du­py PiSdzielstwa mimo wygranej?
zatroskany2019.10.14 12:34
Idźże już na ten dworzec
z 2019.10.14 15:20
taa, maja większość sejmową, niedługo zmieni sie rzecznik praw obywatelskich, zostaną wybrani nowi sedziowie do TK, w EU nie ma już hamulcowych Bieńkowskiej i Tuska i mają ból d u py? ból d u py to masz jak cie partenr zapina w kakao, zboczeńcu
Konfederata2019.10.15 11:50
Już cię nie widzę, matole „z”.
34/62019.10.15 10:03
teraz jest utrudnienia to okradania wscierqwa pisowskiego i tego starego dziadyge
LEAKI 2019.10.14 12:27
NIECH LEWACTWO GŁOSUJĄCE ZA MO I LEWACTWEM NIE POBIERA 500+ TAK UJADAJĄ ALE KASĘ Z CHĘCIĄ PRZYTULAJĄ EMERYCI GŁOSUJĄCY NIECH DALEJ PRACUJE DO 70 LAT A NIE PRZECHODZI NA EMERYTURĘ ..................
Suweren2019.10.14 12:51
A niby czemu? Czy nie również z ich podaków idą na to pieniądze? Niech biorą! TE PIENIĄDZE IM SIĘ NALEŻĄ.
34/62019.10.15 9:58
tegoscierwa macie najwiecej wchloncie teraz sodomitow i zsl bedziecie miec wiekszac kionstytucyjna
Pilne! Mamy to!2019.10.14 12:25
51 do 49 dla opozycji.
lepszy Polak2019.10.14 12:58
nie wiadomo czy bezpartyjna mniejszość Niemiecka będzie współpracować z lewicą i KE... żartuje oczywiście :D sami swoi
Lupaszko2019.10.14 14:24
he heh, nadajecie chyba z czerwonego Marsa tawariszcz
Alojzy Cedzidło2019.10.14 14:50
A co to jest ta ,, opozycja ,,. Bo to co mamy w Polsce , ma tyle wspólnego z opozycja, co wilk z gwiazdami..
z 2019.10.14 15:12
Co macie? nic nie macie, bo wystarczy zwykła większość w sejmie żeby odrzucić veto senatu. Jedno co narobicie 'niepolacy" to więcej gnoju, ale jesteśmy juz do tego przyzwyczajeni
Dominos2019.10.14 12:19
Przeciez Senat przejela opozycja debi*e?
RADOSLAW2019.10.14 18:42
Dominos! No i co z tego, że przejęła Senat ? Na jak długo ??? Przekonasz sie, że przejdzie 2-3 senatorów do PIS, i po krzyku! I nie będą mieć wiekszości ! Zaden problem !
34/62019.10.15 9:56
ale znajac szumowiny kartofla przekupia
Jacek2019.10.16 8:06
opozycja nie jest jednym blokiem. jako partia ma większość.
Polak2019.10.14 12:18
Co prawda będzie to niezauważalne na tle tego jak bardzo PiS szkodzi Polsce.
anonim2019.10.14 13:43
olak ty ruska szmato
34/62019.10.15 9:53
odezwal wyznawca betonu
anon22019.10.14 14:23
A jak szkodzi? Wszyscy gadają - nikt nie umie wytłumaczyć :)
Polak2019.10.16 4:56
A choćby tak, że skala pisowskiego złodziejstwa doszła do poziomu na którym Ziobro musiał publicznie przyznać że w okresie 2016-2018 pisowscy kolesie ukradli prawie 400 mld złotych tylko na przekrętach VATowskich. Więc jeżeli publicznie mowa o takich wałkach, to zastanów się na jaką skalę PiS rzeczywiście szkodzi Polsce.
Lupaszko2019.10.14 14:23
"Polak" hehe, jak ruska "Prawda"
Alojzy Cedzidło2019.10.14 14:44
Na tej samej zasadzie ,bez badania , bez uzasadnienia bez znajomości sprawy mógłbym wydać ,,diagnozę :,,Polak , pisarz frondowy , ma syfilisa nieuleczalnego . Ale nie wydam . Taki jestem lubię konkrety . Niech walczy z tym PiS -em Jak Don Kichot z wiatrakami. 14. X. czyli dziś może przejrzy na oczęta i zobaczy tych prawdziwych szkodników .
Urszula2019.10.14 15:26
A gdzie oni? Gdzie? :D
Alojzy Cedzidło2019.10.14 20:56
Pani ,,Urszulo " tak Panią szanuję i czytam z uwielbieniem . A pani udaje ślepą udaje ? A może nie . Chociaż,,,, Jak by Pani trafiała na klawiaturze ? No jak ? To co ? Z wierzchu skowronek a w spodzie żmijka ?
Toni2019.10.15 7:01
Jesteś wolak, a nie zaden Polak.Wolak antypolska szuja.
34/62019.10.15 9:55
wolak warchol elektorat kartofla nizej juz nnie mozna zejsc
34/62019.10.15 9:52
niestety masz racje zasleopieni tego nie widza