18.09.19, 09:25

,,Onet'' oskarża Polską Fundację Narodową. W tle prof. Chodakiewicz

Polska Fundacja Narodowa opłacała pracę rodziny prof. Marka Chodakiewicza, grzmi "Onet". Dziennikarz Andrzej Stankiewicz poinformował, że PFN podpisałab kontrakt z amerykańską firmą PR White House Writers Group, w której pracowała m.in. siostra i żona prof. Chodakiewicza. 

Według "Onetu" PFN zapłaciła amerykańskiej firmie ponad 20 mln zł. Amerykanie mieli promować w USA Polskę. Stworzyli na przykład profile w mediach społecznościowych. Stankiewicz twierdzi, są one zupełnie niepopularne. Dziennikarz pisze, że w WHWG dużą rolę odgrywa prof. Marek Chodakiewicz. W firmie pracuje jego siostra, Anna Chodakiewicz-Wellisz. Jej jedynym zadaniem - jak ma wynikać z dokmentacji WHWG przesłanej do Departamentu Sprawiedliwości USA - jest współpraca z PFN. Wellisz zarabia 120 tys. dolarów rocznie.

Ponadto PFN zwraca WHWG za "uzasadnione wydatki" związane z wykonywaniem obowiązków. Według "Onetu" "te wydatki to studnia bez dna, sięgają milionów dolarów, a ich weryfikacja przez PFN jest iluzoryczna".

"W ostatnim sprawozdaniu — kończącym się w kwietniu br. — WHWG przestała w ogóle podawać, którzy pracownicy odpowiadają za konkretne wydatki. Ale rachunków na posiłki jest sporo, zwłaszcza w restauracjach położonych blisko waszyngtońskiej siedziby WHWG, choćby Ristorante Piccolo czy Bangkok Joe's" - twierdzi "Onet".

W WHWG pracuje też żona prof. Chodakiwicza, Monika Jabłońska-Chodakiewicz. Otrzymała łącznie blisko 100 tys. złotych.

Według "Onetu" łącznikiem między PFN a Chodakiewiczem miałby być Maciej Świrski, wcześniej działający w PFN, dziś prezes "Reduty Dobrego Imienia".

qq

Komentarze

Madra Polska2019.09.18 10:50
Zapraszam do zapoznania się z tekstem o firmie SOLVERE, która na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej prowadziła kampanię : Sprawiedliwe sądy"... Włos na głowie się jezy... https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/firma-solvere-czyli-sposob-na.html
Madra Polska2019.09.18 10:35
Czy wiecie dlaczego powstała Fundacja? Już tłumaczę, ... a potem zapraszam do tekstu, który lepiej to wyjaśni... PiS ogłosił, że prezesi spółek Skarbu Państwa ( dodajmy, że to prezesi mianowani przez PiS) chcą utworzyć Fundację, która będzie między innymi promowac te firmy za granicą... 17 spólek wyraziło zgodę, że zasilą Fundację kwotą ponad 95 mln zł, a pózniej co roku 50 mln zł... Okazalo się, że po roku cel Funfacji został zmieniony i już nikt nie mówił o promowaniu spóek Skarbu Państwa,,, a o wizerunku Polski za granicą.., o wydawaniu spiewników itp.... Fundacja wydaje pieniądze, ale nie chce się z nich rozliczać... Więcej na ten temat... https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/polska-fundacja-narodowa-polityka.html
Pyjter2019.09.18 10:02
Bóg Honor i Ojczyzna a kieszeń własna.
Mot\303\263rnicz2019.09.18 9:58
PFN to ta instytucja służąca do wyprowadzania pieniędzy?