04.05.17, 10:25Fot. Youtube

Olszewski: Opozycja totalna tworzy sytuację, której beneficjentem jest Rosja

"Nie widzę żadnych przeszkód, by aneks do raportu z weryfikacji WSI został ujawniony. Nie mam jednak pewności, czy ten dokument istnieje, czy przetrwał. Aneks został przekazany na ręce prof. Lecha Kaczyńskiego. Po tragedii smoleńskiej wszystkie dokumenty po Lechu Kaczyńskim przejął Bronisław Komorowski. Nie wiemy, czy po przegranych wyborach prezydent Komorowski przekazał je swojemu następcy, czyli prezydentowi Andrzejowi Dudzie" – stwierdził w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” b. premier Jan Olszewski.

Założyciel Ruchu Odbudowy Polski zapytany przez Dorotę Kanię, kto jest największym przeciwnikiem obecnego obozu władzy, odparł:

"Totalna opozycja, która stwarza w Polsce sytuację, w której największym beneficjentem jest strona rosyjska. To właśnie Rosji zależy na destabilizacji w Polsce, bo to oznacza destabilizację w całej Europie".

Zdaniem Olszewskiego „minister Antoni Macierewicz jest postacią szczególną w naszym życiu publicznym”.

"Niewątpliwie z jego nazwiskiem będzie związana sprawa lustracji, która dopiero dzisiaj znajduje swoje finalne rozwiązanie. To właśnie z jego nazwiskiem będzie związana akcja likwidacji WSI, co było przez całe lata nierozwiązywalnym problemem i dopiero działania ministra Macierewicza przyniosły konkretne rozwiązania w tej materii. Pan minister Macierewicz odgrywa niezwykle istotną rolę w rządzie pani premier Beaty Szydło" – skonkludował.

emde/tvp.info