- Dobrze pojęta demokracja potrafi się samoograniczać i liczyć z każdym człowiekiem - tłumaczy ojciec Leon Kanbitt w rozmowie z Jackiem Zelkiem autorem bloga Just LifeStyle.

- Prywatnie osoba duchowna ma te same prawa, jak każdy inny obywatel i zawsze może z nich korzystać. Nie może jednak nigdy zapomnieć, że jest reprezentantem Kościoła i nawet jak najbardziej osobisty jego głos może być odebrany jako głos oficjalny – w imieniu Kościoła - podkreśla ojciec Leon. Dodaje, że bolą go głębokie podziały do jakich doszło w naszym kraju.

- Nie rozumiem do dzisiaj tych ludzi, którzy byli świadkami ośmioletniej niekompetencji, czy wprost złej woli dotychczasowej władzy. Czy chodzi im o powrót do starego? Czy działania obecnej władzy są dla Polski bardziej niebezpieczne niż to, czego świadkami byliśmy przez osiem lat, razem ze stwierdzeniem przy kieliszku, że Państwo Polskie istnieje tylko pozornie, a właściwie to są grupy interesów, które działają każda na swoją korzyść - mówi zakonnik.

- Ja nie mam preferencji politycznych. Jestem za prawdą. Uznaję wszelkie dobro, które się w Polsce zdarzyło za rządów poprzedniej Władzy. Z bezradną irytacją patrzyłem na gorszące niedociągnięcia, nadużycia i politykę wprost antypolską.Teraz pilnie śledzę, czy ataki na PIS są w pełni usprawiedliwione i wiarygodne. Jeśli i tu będzie jakieś zło, nie będę go bronił, tylko dlatego, że to PIS. - dodaje.

— Kiedy rozmawiam z ludźmi niechętnie do dzisiejszej władzy nastawionymi, najczęściej operują ogólnikami rodem z napastliwej części mediów. Do tych innych nie zaglądają, więc mają obraz niepełny; gdy proszę o konkretne zarzuty, nie potrafią ich sformułować. Na polityce znają się nie za bardzo, podobnie, jak ja, ale emocjonalnie manifestują swoje NIE —zaznacza ojciec Leon.

Jak dodaje, nie jest za żadną opcją polityczną, tylko za dobrem Polski. Ma zamiar wytykać błędy każdemu, kto działa nie dla dobra ojczyzny tylko dla dobra własnego. Przypomina, że polityka to roztropna troska o dobro narodu i państwa.

tag/jzelek.pl

<<< DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O OBJAWIENIACH FATIMSKICH! >>>