Ojcze Święty, pamiętamy! - zdjęcie
02.04.16, 07:45

Ojcze Święty, pamiętamy!

1

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową w 1978 r. Podczas swojego 27-letniego pontyfikatu odbył 104 podróże apostolskie, ogłosił 14 encyklik, 14 adhortacji apostolskich i 42 listy apostolskie. Jan Paweł II był nazywany papieżem pielgrzymem. Polskę odwiedził dziewięć razy.

Wydarzeniom towarzyszącym obchodom rocznicy śmierci papieża Polaka patronuje Centrum Myśli Jana Pawła II. Jak co roku, na Placu Piłsudskiego w Warszawie zaplanowano czuwanie modlitewne. O godz. 19 rozpocznie się emisja fragmentów homilii Ojca Świętego. O godz. 21:37, w godzinę śmierci papieża, przedstawiciele Wojska Polskiego wykonają utwór "Cisza".

W samo południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar życia Jana Pawła II. Z kolei w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 były osobisty sekretarz Ojca Świętego kard. Stanisław Dziwisz spotka się z użytkownikami Twittera.

Komentarze (1):

anonim2016.04.2 22:08
Pamiętamy...ale z wyjątkiem autora tego artykułu. Redaktorze..."z Bożej łaski"! (nie podpisany z resztą). Zanim napiszesz jeszcze coś więcej, racz sprawdzić prawdziwość informacji zamiast ośmieszać się! Kanonizacja św. Jana Pawła II nie była aż tak dawno temu aby zapomnieć jej datę! Nasz papież został kanonizowany w roku 2014 a nie 2015 ! na kilka dni przed weekendem majowym a dokładnie 27 kwietnia 2014 (razem z papieżem Janem XXIII) czyli został kanonizowany 9 lat po śmierci a nie 10 lat po śmierci jak podaje Fronda którą właśnie kompromitujesz tak więc nie wciskaj czytelnikom kitu podając nieprawdziwe dane. Tyle w temacie. Nie macie żadnego korektora w redakcji?