Ofensywa mowy miłości. Areszt za nazwanie czynów homoseksualnych grzechem - zdjęcie
03.05.10, 15:06

Ofensywa mowy miłości. Areszt za nazwanie czynów homoseksualnych grzechem

55

 

42-letni Dale McAlpine wygłaszał na ulicy w północnoangielskim Workington kazanie o grzechach. Gdy kobieta przechodząca obok zapytała się go, czy także homoseksualizm jest grzechem, ten odpowiedział, że jest to łamanie Boskich przykazań. Przywołany wówczas policjant aresztował mężczyznę pod zarzutem publicznej dyskryminacji.

Zdaniem internetowego wydania „The Telegraph” owym stróżem prawa był rzecznik homoseksualistów w miejscowej policji. Przewinienie zakwalifikowano jako naruszenie porządku publicznego. Paragraf ten wprowadzono pierwotnie w celu walki ze stadionowymi chuliganami.

Po siedmiu godzinach aresztu zwolniono mężczyznę za kaucją, jednocześnie zakazując mu dalszego głoszenia kazań. Wcześniej pobrano jego odciski palców i próbki DNA. Zdaniem adwokata Sama Webstera z ewangelikalnej grupy „Christian Institute”, czyny policjanta były bezprawne, gdyż wcześniejsze wyroki brytyjskich sądów zezwalają na głoszenie w przestrzeni publicznej poglądu, iż czynności homoseksualne są grzechem.

sks/Kath.net

 

Komentarze (55):

anonim2010.05.3 15:17
Bycie gejem to nie grzech, grzechem jest uleganie tym skłonnościom.</p><p> Niestety, ci, którzy ulegają "skłonnościom homofobicznym", też mają grzech...
anonim2010.05.3 15:20
Czyny homoseksualne są grzechem, podobnie zachęcanie do nich: parady, "edukacja" że nie jest to zboczenie.
anonim2010.05.3 15:21
Anglia upada ... z kraju wolnego przeistacza się w jego karykaturą.
anonim2010.05.3 15:26
"Niestety, ci, którzy ulegają "skłonnościom homofobicznym", też mają grzech..."</p><p> Hahahahahahaha :]</p><p> Według jakiej sekty?
anonim2010.05.3 15:38
Dla ludzi nie posiadających sumienia, nic nie jest grzechem. Degeneracja biologiczna pedalstwa, jest nawet grzechem względem darwinizmu. Ignorowanie przez władzę, epidemiologicznego zagrożenia chorobami roznoszonymi przez narkomanów i pedałów jest grzechem władzy, wobec społeczeństwa. Uleganie szantażowi roznosicielstwa HIV przez 'dawców' zarażonej krwi jest nie tylko grzechem, ale współudziałem w mordowaniu ludzi. Wspieranie ekonomiczne i prawne głównych sprawców (homoseksualistów) pedofilii, jest nie tylko grzechem wobec społeczeństwa, ale oznaką pogardy dla obywateli i ich wartości.
anonim2010.05.3 15:45
Wiedzę, że kolega AnKayk rozwija świeckie i ewolucyjne pojęcie grzechu :) no proszę, jaki oryginalny myśliciel...</p><p> a jednak Cameron się przyjmuje wśród niemądrych... a kolega pewnie obawia się, że go jakiś homoseksualista zarazi podczas stosunku :)
anonim2010.05.3 16:01
A mówii, że za komuny było źle..!! Kłamali..!! Była większa wolność słowa!! ..Quo vadis Europo???
anonim2010.05.3 16:04
"Co mamy zrobić z tymi ludźmi? - mówili jeden do drugiego - bo dokonali jawnego znaku, oczywistego dla wszystkich mieszkańców Jerozolimy. Przecież temu nie możemy zaprzeczyć. Aby jednak nie rozpowszechniało się to wśród ludu, zabrońmy im surowo przemawiać do kogokolwiek w to imię!". </p><p> Przywołali ich potem i zakazali im w ogóle przemawiać, i nauczać w imię Jezusa. Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: "Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga? Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli". Oni zaś ponowili groźby, a nie znajdując żadnej podstawy do wymierzenia im kary, wypuścili ich ze względu na lud, bo wszyscy wielbili Boga z powodu tego, co się stało.</p><p> </p><p> </p><p>
anonim2010.05.3 16:16
@ Omyk</p><p> Bardzo subtelna wypowiedź :)</p><p> ale wystarczyło dodać na początku, cytat z wiadomości: "Po siedmiu godzinach aresztu zwolniono mężczyznę za kaucją, jednocześnie zakazując mu dalszego głoszenia kazań." i wtedy nawet trolle by to zrozumiały.
anonim2010.05.3 16:34
@ AnKayk</p><p> 1. zrobione;)</p><p> 2. Zdanie było zrozumiałe, ale niepoprawne. Fronda na tle wielu innych portali odznacza się - obok wartości merytorycznych - także ładnym językiem i myślę, że trzeba o to dbać, trzymać poziom, a nie upodabniać się do różnych popularnych stron. Poza tym dobra redakcja czyni tekst bardziej wiarygodnym. Pozdrawiam!
anonim2010.05.3 16:51
@ Anusiaemil</p><p> 1. zrobione;) - zrobiłem [Usuń] dla mojego, już nie aktualnego :( wpisu </p><p> 2. Popieram, popieram, popieram! Trzymać poziom, na wszystkich poziomach! Pilnować, poprawiać, korygować, zwracać uwagę. Jestem lekko zaskoczony tak szybką reakcją redakcji :)</p><p> Pozdrawiam
anonim2010.05.3 16:55
@unvector</p><p> </p><p> Gdzie widziałeś homoseksualistę, który nie ulega homoseksualnym czynnościom. Przestań żyć w utopii...</p><p> </p><p> Seb Suwała</p><p> Człowiek TAK ! Homoseksualizm NIE ! </p><p> (na facebooku od 22 kwietnia 2010 r.)
anonim2010.05.3 16:58
Strach homoideologów przed prawdą jest porażający. Oni chcą aresztowaniami wymusić szacunek dla zboczeńców. Tymi metodami nigdy tego nie osiągną.
anonim2010.05.3 17:12
@Sebsuwala: skoro są "heterycy", którzy nie ulegają czynom "heretyckim" ze względu na jakieś dobro - to może są również i homoseksualiści, którzy nie ulagają własnym popędom...
anonim2010.05.3 17:27
Ciekawe, których jest więcej - tych, którzy ulegają, czy tych, którzy nie ulegają? Powszechnie wiadomo i tak o co chodzi.
anonim2010.05.3 17:34
@ Gandalf</p><p> Aresztowania i represje nie wymuszą szacunku, ale wymuszą 'poprawność polityczną' w mówieniu, co również jest tragiczne. Zamknięcie Prawdy w (prywatnych) myślach, odbiera możliwość niesienia i przekazywania prawdy i wartości. Deprawujący jest również, slogan 'mowy miłości', to już nie jest kwestia racji, to jest kwestia prawnej demoralizacji oraz relatywizmu Prawdy. </p><p> Widząc angielski przykład, powinniśmy zdążać w kierunku wzorowania się na prawnych rozwiązaniach litewskich.
anonim2010.05.3 17:45
Jak tak dalej pójdzie to wraz z homusiami o prawa zaczną walczyć zoofile czy pedofile. W końcu to jedna liga.
anonim2010.05.3 17:49
no tak, AnKayk, brawo! ze skrajności w skrajność...
anonim2010.05.3 17:51
Jak to prawo wraz z upływem czasu jest zmieniane, od karania z praktyki zboczonego seksu np. Oscar Wilde, po aresztowanie, za nazywania tych zboczeń, po imieniu! Świecie dokąd zmierzasz?
anonim2010.05.3 17:53
Adsenior, to co proponujesz, Somalia, Iran, czy Arabia Saudyjska??
anonim2010.05.3 18:27
Szanowny/a Bstrako, proponuję lekarzy dla tych dewiantów i ustaw podobnych do tych z Litwy, zakazujących kontaktów z dziećmi i młodzieżą dla pederastów i lesbijek!
anonim2010.05.3 18:29
Wyobraźmy sobie, że takie kazanie wygłosiłby jakiś rabin albo imam. Wątpię, aby pederaści a tym bardziej policja odważyła się go zapuszkować. No ale to był tylko chrześcijanin.
anonim2010.05.3 18:30
Sodomici wpadają do Katolickich Kościołów, robią zadymy depczą hostie itp, co raz plują na nas chrześcijan, robią urojone wulgarne artystyczne prowokacje, zachowują się jakby nami pogardzali, a jak my powiemy że naszym zdaniem homoseksualizm jest grzechem to oni już </p><p> strzelają focha.</p><p> Gdzie tu sens i logika?</p><p> Chcą nas zmusić żebyśmy ich zaakceptowali i pokochali?
anonim2010.05.3 18:33
"Szanowny/a Bstrako, proponuję lekarzy dla tych dewiantów i ustaw podobnych do tych z Litwy, zakazujących kontaktów z dziećmi i młodzieżą dla pederastów i lesbijek!"</p><p> nie można nikogo leczyć pod przymusem w Polsce, można co najwyżej kogoś ubezwłasnowolnić, ale w skrajnych przypadkach. no a trudno homoseksualistom zakazać kontaktów z młodzieżą, bo w końcu oni często też są młodzieżą, chodzą do zwykłych szkół itp.. :)
anonim2010.05.3 19:16
To co się teraz dzieje na tym świecie to wina przeklętego liberalizmu, komunizmu i wszelkiego innego "postępowego" śmiecia.
anonim2010.05.3 19:23
@ nec74</p><p> również sukces demokracji w Niemczech międzywojennych, zaowocował szczytowym osiągnięciem "miłości, aż do ostatniego tchu" wobec dewiantów. To powinno zachwycić Antyhipokryta.
anonim2010.05.3 20:17
Korci mnie, żeby dołożyć tym Bsrarkom, ale właśnie Gandalf (szacunek!) wrócił z dalekiej podróży, no i język, na który zasłużyli sobie "nasi"... (specjalnie dla Ciebie Gandalf) - ho-mo-sek-su-a-liści, jest ZA-KA-ZA-NY! Aliści, do wszystkich zdolnych do trzymania broni powiadam: fekusiom, odbyciarzom, pedałom i skunksom etc. - WON STĄD! Sorry; znów mnie poniosło :-)
anonim2010.05.3 20:29
1.Pismo Święte jednoznacznie określa w poniższych fragmentach czyny homoseksualne jako „obrzydliwość”, „bezecne namiętności”, „pożycie przeciwne naturze”, „bezwstyd”, „zboczenie”, „sprzeczne ze zdrową nauką”. </p><p> Dalsze cytowane fragmenty brzmią: „Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze” i „ Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu.” </p><p> Jeśli więc osoby dokonujące czynów homoseksualnych, a nawet propagujące to publicznie, będą tego żałować, należy przebaczyć im, ale nie wcześniej. Wcześniej istnieje obowiązek upomnienia.</p><p> Fragmenty Pisma Świętego - Starego i Nowego Testamentu</p><p> dotyczące sodomitów, homoseksualizmu, zboczeńców</p><p> STARY TESTAMENT</p><p> Księga Rodzaju 19:1-25:</p><p> (1) Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. </p><p> (...) (4) Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, (5) wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić! (6) Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, (7) rzekł im: Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! </p><p> (...) (12) A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd. (13) Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć. </p><p> (...) (24) A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . (25) I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność.
anonim2010.05.3 20:31
1.List do Rzymian 1,25-27:</p><p> (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. </p><p> 1 list do Koryntian 6,9</p><p> (9) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą," </p><p> [1 List do Tymoteusza 1,8-13:]</p><p> (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (12) Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, (13) ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze.</p><p>
anonim2010.05.3 20:46
Mocne słowa, Republikaninie! Ale prawdziwe! Ale tsss... Tutaj też nie wolno...
anonim2010.05.3 21:43
Może i tak. Ja nie mam nienawiści do was. Powtarzałem to nie raz, nie dwa: dwóch kulturalnych panów mieszkających razem, nie obchodzi mnie! Wara od nich komukolwiek, jak wara komukolwiek od tego, co ja W SWOIM DOMU, za drzwiami, robię z żoną. Dlaczegóż u licha nie możemy sie zgodzić? Przecież na pewno, są wśród Was ludzie religijni, wrażliwi, wyjątkowi! Ten portal, to także miejsce dla nich, żeby mogli się wypowiedzieć, zwierzyć nawet, bez trollenia, bez obrażania nas, bez psucia tu powietrza. Zwalczam pedalstwo, nie homoseksualizm jako taki, bo był, jest i będzie!! ale już obnoszenie się z tym, parady, wasza propaganda, wołanie o prawa, które się wam - NIE NA-LE-ŻĄ (np. adopcja dzieci)... Sorry; NIE!!! Nienawidzę tej całej waszej pseudo - "kultury", tego ślinienia się, tego gadania o "dumie"...</p><p> Mam żylaki. Z czego tu być dumnym? Ot, choroba, którą trzeba ukryć. Jak będę o niej gadał wszem i wobec, ludzie nie tylko nie będą mi współczuli, ale będą mieli mnie dosyć! Was już maja dosyć i to narasta. O moich żylakach prawie nikt nie wie. Mam spokój, łatwiej to znoszę. Nie z właściwej sobie złośliwości, ale dla wzmocnienia, podam "lepsze" schorzenie: są ludzie, którzy nie trzymają zwieraczy. Maja się czym chwalić?
anonim2010.05.3 22:20
@Bstarko</p><p> </p><p> Witam starego znajomego! Widzę, że udzielasz się jedynie pod tekstami dotyczącymi homosiów. Hmmm...ciekawe dlaczego? Może piszesz prace semestralną pt. "Homoseksualizm w świetle współczesnej filozofii anal - itycznej."?</p><p> Zaczynam podejrzewać - sądząc po Twoich zainteresowaniach - że jesteś jednym z nich. Go ahead Bsarko! Zrób coming out! Nie ma sie czego wstydzić! </p><p> </p><p> P. S. </p><p> </p><p> A co z Twoim blogiem? Czy po sesji będę mógł liczyc na nowe przełomowe wpisy, które zrewolucjonizują moje "średniowieczne" postrzeganie świata? </p><p> Czekam z niecierpliwością!
anonim2010.05.3 22:22
@ Marek2200</p><p> Nie ma to jak analna analiza u podstaw współczesnej kultury...</p><p> </p><p> Bstarko, a przecież pisałeś, ze skasowałeś swojego bloga ponieważ masz ciężką sesję (hmmm sesja w kwietniu???pierwsze słyszę...) i nie mogłeś się przez dyskusję pod nim skupić na nauce. A tutaj, co wpis o homo, pełna aktywność.</p><p> </p><p> Dlaczego propaganda homo tak leży CI na sercu, mimo groźby zawalenia studiów? Czekam na odpowiedź :)
anonim2010.05.3 22:25
obawiam sie ze ta cala zabawa skonczy sie jakims homokaustem!
anonim2010.05.3 22:44
KK od niepamietnych czasow toczy swoje "swiete wojny" i, niestety dla KK, nieuniknione jest ze przegra, bez wzgledu na to iloma cytatami z Biblii zarzuci nas tu "wierzacy" (dobrze by bylo zeby rozumial jeszcze co cytuje). Cytaty z Biblii uzywano do obrony niewolnictwa, rasizmu I szeregu innych spolecznych niesprawiedliwosci. Szczesliwie rozsadek i czlowieczenstwo wygrywa, I nie mozna oprzec sie wrazeniu ze tak bedzie I tym razem.
anonim2010.05.3 22:56
Mówiąc krótko, z Panem Bogiem nikt nie wygra. Więc nie marnujmy czasu na bicie piany.
anonim2010.05.4 8:47
@Asklepios, "Aktualne stanowisko nauki brzmi: homoseksualizm to nie jest zboczenie". I Ty nam zarzucasz bredzenie! Już w przymiotniku "aktualne", mamy do czynienia z płynnością podmiotu, jego niestałością! Dogmat jakiś? Aksjomat? Scjentologiem jesteś? </p><p> Może i głupi przykład, ale taki właśnie (i nie najgorszy!), przychodzi mi do głowy. "Wojna" masła z margaryną. Jedni naukowcy mówią, że margaryna, drudzy - że masło! Obie frakcje maja niesamowicie mocne argumenty na preferowanie swego tłuszczu w codziennej diecie i tyleż argumentów przeciw naukowym adwersarzom. </p><p> Wygrywa margaryna. Wielkie międzynarodowe firmy producenckie maja dość kasy na reklamę tej oczywistej TRUCIZNY. Wszyscy wiedzą, ze masło jest produktem NATURALNYM, margaryna zaś, w której naturalna płynność tłuszczów roślinnych likwidowana jest metodami chemicznymi, jest produktem przeciwnym naturze i jako takie - szkodliwym. Wszystko więc opiera się o kasę. Nauka, jest dziwką złotego cielca. Kto dziś ma kasę, każdy wie! Np. cały Hollywood pedalstwem stoi. Jaką dziś kasę robi kino, każdy wie! Jesteś niewątpliwie inteligentny, ale Twoje argumenty... Daj se luz! I choć zarzucasz interlokutorom erystyczne wygibasy, oni mogliby się od Ciebie uczyć ich iście mistrzowskich odmian. A propos jeszcze kasy i lobbingu takiego czy innego: Może pogadamy o literackich, pokojowych i nie tylko - Nagrodach Nobla?
anonim2010.05.4 9:05
Ale mimo wszystko, zauważam z niejakim zdumieniem, że idzie z Wami (niektórymi) pogadać. I o to chodzi! Nudnawo by tu było, gdyby wszyscy mówili jednym głosem. Nikt tu nikogo nie przekona, rzecz jasna, ale pogadać jak ludzie zawsze warto! </p><p> Jedno mnie dręczy od dłuższego czasu; nie wiem jakie zająć stanowisko... Znajomy jechał z jednym gościem autem. Stali na światłach. Na chodniku obmacywała się i oblizywała para g... Kumpel znajomego wyskoczył z auta i dotkliwie zbił kochasiów. Kiedy wrócił do samochodu, całe ręce miał we krwi. To ze wszech miar naganne zachowanie, ale to was czeka, jeśli nie zachowacie umiaru w waszych publicznych zachowaniach! Świetnie nazwał to Perez: czeka was "homokaust". To zła droga. Złe bodźce - złe reakcje!
anonim2010.05.4 9:39
Asklepios, nigdy bym nie pomyślał, że będę mógł z Tobą porozmawiać...</p><p> Za złe słowa skierowane do Ciebie, z całego serca - PRZEPRASZAM! Ale też nie rób z nas durni! Jak z relacją scjentyzm - scjentologia! Oba wyrazy maja ten sam rdzeń; drugi, w dodatku - zakończenie zawłaszczające to, co przynależne jest w istocie pierwszemu! Co do frondziarzy, i ja mam swoje batalie! Nie powiem jakie; nie o homoseksualizm chodziło! Oj, opadła mnie tu sfora wściekłych ratlerków, że żyć mi się odechciało! Na tym portalu przydałoby się więcej pokory, w różnych kwestiach. Niektórzy tutaj wchodzą w rolę samego Pana Boga, a to grzech najcięższy z najcięższych! Nieustannie odbywają się tutaj sądy. Nad wami, nad rozwodnikami, nad tymi wszystkimi, którzy nie mają uporządkowanego sumienia. Kamienowanie. To nie ma nic wspólnego z Wiarą Chrystusową. Ale uprzedzam: pedalstwa NIE ZNOSZĘ! Tu zgody ze mną nie będzie! I odpuść wreszcie z tą "elitą intelektualną". Napisałem już: ja za takową się nigdy nie uważałem! Obracam się w takim światku, nadąrzam, ale znam swoje ograniczenia. Mam inne talenta, kompleksów - brak.
anonim2010.05.4 9:40
"stali na światłach. Na chodniku obmacywała się i oblizywała para g... Kumpel znajomego wyskoczył z auta i dotkliwie zbił kochasiów. Kiedy wrócił do samochodu, całe ręce miał we krwi."</p><p> Haha, no tak, a męczennikiem jest Cameron... To jest dopiero hipokryzja. Jedynym wyjściem jest masowe wytaczanie procesów za przemoc fizyczną i słowną wobec homoseksualistów, na wielotysięczne odszkodowania. Jak taki debil dostanie po kieszeni, to może się czegoś nauczy. Pewna pani ze Szczecina już się pewnie nauczyła. :) Z prymitywami trzeba walczyć w ten sposób, bo na takich zwykłe środki nie zadziałają...
anonim2010.05.4 9:53
Z tobą Bstarko pogadać się nie da. Wy to samo robicie z nami, tylko jeszcze bardziej korzystacie z usług szatana (np. profanowanie Świętej Eucharystii). A tak w ogóle zadam ci pytanie co mi spać nie daje: Jakim prawem, z jakiego to klucza homosie oceniają piękno kobiet? Mało tego! Organizują i finansują imprezy Miss?! O co tu biega?! To tak, jakbym ja oceniał... brrrr! Nawet iskra myśli że mógłbym, napawa mnie obrzydzeniem!
anonim2010.05.4 10:25
@Bstrako</p><p> </p><p> Nie odniosłeś się do moich pytań i wątpliwości. Wczoraj o 22:20. Dlaczego?</p><p> </p><p>
anonim2010.05.4 10:47
Nie ANALizujmy ich, bo dla nich to przyjemność.
anonim2010.05.4 11:04
Wierzący, mówimy za siebie. Ja Cie nie oskarżam o nic, piszę tylko, jak postępować z takimi, jak Twój kolega. To, o czym pisałeś, pokazuje po prostu, że w Polsce nadal wiele powinno się zmienić. </p><p> Osobiście nikogo nie znieważam, nie stosuje przemocy fizycznej, tym bardziej nie profanuję Eucharystii. A to zdarzenie, o którym mowa w komentowanym artykule uważam za bardzo niedobre. </p><p>
anonim2010.05.4 11:08
@Bstrako</p><p> </p><p> Celowo mnie ignorujesz? Bo się obrażę. Chłopie! Nie masz co robić? Czy tylko jeden temat Cie interesuje? Specjalizujesz się w nim. Kiepski jesteś i nie masz argumentów. Czekam na kolejne Twoje komentarze a szczególnie nowe wpisy...
anonim2010.05.4 11:08
@Don Diego</p><p> </p><p> :)
anonim2010.05.4 11:32
Marek, mi już wystarczająco udowodniłeś, jaki TY jesteś kiepski. I śmieszy mnie trochę Twoja postawa... Argumentów a propos czego??
anonim2010.05.4 11:49
Czyny homoseksualne są grzechem, i tego się trzymajmy. Zdanie nauki nie ma tu nic do rzeczy. Podobnie grzechem jest invitro, chociaż jestt to osiągnięcie nauki. Nauka i religia, czy ogólniej - moralność - nie zawsze idą w parze. Nie ma sensu szukać naukowych teorii na temat grzechu, co nim jest a co nim nie jast - bo się nie da! Przykazania, biblia, nauka Kościoła - tym się powinniśmy kierować, również wtedy, kiedy zajmujemy się nauką. Pozdrawiam!
anonim2010.05.4 16:10
Ja proponuję także aby w ramach brytyjskiego prawa karać nazwanie cudzołóstwa grzechem....w końcu kto był w UK ten wie że ich młodzież puszcza się na lewo i prawo....i jak można ich dyskryminować takimi twierdzeniami że to grzech
anonim2010.05.4 16:44
Czy ktoś jeszcze traktuje kogoś takiego jak Magnolka jako partnera do dyskusji?
anonim2010.05.4 16:51
Nie. Zupełnie mi nie przeszkadza co sobie myślisz.</p><p> I jestem Kł u kłak, gwoli ścisłości.
anonim2010.05.4 17:13
@Bystrzako</p><p> </p><p> Wiesz o co chodzi. Próbujesz przeforsować pewne pomysły dotycząc homosiów i kiepsko Ci to idzie. No nic - śledzę nieustannie Twoje wpisy. Widzę, że tematy wokół homosiowe to Twoja pasja.</p><p> Walcz dalej.</p><p>
anonim2010.05.4 17:13
Po co piszę? By się dowiedzieć ile osób chciałoby z Tobą rozmawiać "on topic".
anonim2010.05.4 21:02
W Wielkiej Brytanii całkowicie poprzewracało się w głowach. Jak tak dalej pójdzie to nie dość, że heteroseksualiści staną się mniejszością, to będą wsadzać do więzienia za samo bycie heteroseksualistą.
anonim2010.05.6 13:23
I to ma być mowa miłości?? Do więzienia i niech go tam jego koledzy pedofile z innych parafii gorąco przywitają.