Od dziś nowe obotrzenia na terenie całego kraju. Sprawdź, co się zmienia - zdjęcie
20.03.21, 07:35Fot. via Pixabay

Od dziś nowe obotrzenia na terenie całego kraju. Sprawdź, co się zmienia

17

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce” – czytamy w informacji opublikowanej na stronach rządowych. Jak podkreślono, rekomendowana jest praca zdalna, a wprowadzone od dziś nowe obostrzenia obowiązywać będą do 9 kwietnia. Obejmą zatem także okres Świąt Wielkanocnych.

Poniżej prezentujemy pełną informację na temat obowiązujących od dziś obostrzeń na terenie całego kraju.

Zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwach

Decyzje w sprawie obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Aby zmniejszyć tempo rozwoju COVID-19, musimy ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);

  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;

  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);

  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);

  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);

  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;

  • stoki narciarskie;

  • kluby fitness i siłownie;

  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

W Święta Wielkanocne, po pierwsze bezpieczeństwo

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.

Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

Gov.pl

Komentarze (17):

a może szczepionki amerykańskie?2021.03.20 11:30
Przy użyciu których wyroki śmierci wykonywane są wręcz bezboleśnie.
może szczepionka szwedzka?2021.03.20 11:29
JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu. Główny epidemiolog pod naporem krytyki poinformował o zawieszeniu szczepień rodzimym preparatem.
Pan Wójt2021.03.20 10:55
A tymczasem Pan Wójt wprowadza własne kontrobostzrenia. Od dzisiaj jest już tak: pocałujta w du'pę Wójta dwa razy.
Michał Jan2021.03.20 9:20
Ciekawe, ile jeszcze trzeba będzie wprowadzić takich lockdownów, żeby któryś okazał się trwały.
Anonim2021.03.20 11:06
nikt nie wie co da szczepionka, trzeba wiec zalozyc ze epidemia sie skonczy jak polowa z nas przechoruje, moze byc lekkie przeziebienie byle objawowe bo bezobjaowo zakazenie przeszlo pewnie juz 3/4 Czechow a efektow populacyjnych brak........
Anonim2021.03.20 8:58
Koniec demokracji! Jak filtrować prawdę i żyć w 2021 roku? Piotr Schramm [Expert w Bentleyu PLUS] ........................ https://www.youtube.com/watch?v=uUTl5yzcvk4
BieS2021.03.20 8:48
Wszystkie komentarze pochodzą od tzw Konfederacji. Są nawet gorsi od lewicy bo ich programem jest anarchia. Lewica jest głupia lecz przewidywalna a ci z Konfy to nawiedzeni fanatycy i dlatego są groźni. Myślę, że służby już gromadzą informacje o poszczególnych osobnikach, gotowych wysadzić nasz kruchy świat.Ich fanatyzm coraz bardziej przypomina pewną organizację islamską.
Szlomo Rozencwajgier2021.03.20 9:01
Spokojna głowa towarzyszu! Mamy ich pod kontrolą. Niech mają 3% w wyborach i się cieszą:) Spokojnie, są opanowani, ot element komiczny i tyle. Robimy swoje, bez obaw. Sytuacja jest fantastyczna, my wszystkie zadowolone! bądź spokojny o swój majątek, jest zabezpieczony, nie po to władzę my przejęli.
Michał Jan2021.03.20 9:25
Jako wioskowy głupek nie jesteś w stanie odróżnić anarchii od umiarkowanego libertarianizmu. Swoje wioskowe "mądrości" lepiej zachowaj dla siebie, żeby przed publiką nie strzelać sobie obciachu.
Anonim2021.03.20 10:46
niestety ale bies ma troche racji. Ufam, jako tako korwinowi ale innym czlonkom konfederacji nie. Sosnierz chwalil bliskie de facto Lubnauer metody Japonii i Korei a ostatnio prawie wszyscy z konfy chcieli wycofania astry ktora z pocalowaniem w reke wziely by miliony ludzi. Kiedys napomnialem cos o szwedzkich konfederatach zwanych demokratami
Michał Jan2021.03.20 18:15
Ale on się nie wypowiadał w sprawie, co Konfederacja mówi o szczepionkach, tylko o jej wolnościowym programie. Oczywiście, że dla takich niedorajd życiowych, samodzielność, bez nadziei, że we wszystkim pomoże rząd, byłaby "wysadzeniem ich kruchego świata".
Skrzypek na dachu2021.03.20 8:32
Rzad PiS klamie bo zadnej grypy nie ma . Testy PCR to w 100% falszywe . Maseczki to glupota .
Skrzypek na dachu2021.03.20 8:29
Dosc tego klamstwa . Plandemia to sciema . Lockdown to bezprawie . Maseczki to glupota .
Gryf2021.03.20 8:24
Już teraz łatwo zrozumieć jak powstawały i rozpleniały się totalitaryzmy - z powodu bierności społeczeństwa. Żaden jednak totalitaryzm dotąd nie uzasadniał swojej dyktatury 'troską o nasze zdrowie".
Jerzy2021.03.20 8:15
nic się nie zmienia, ciągle te samy obrzydliwe pejsate ryje u władzy nienawidzące Polski i Polaków, ciągle część społeczeństwa wpatrzona jest w nich jak w obrazek i święcie wierzy, że przeziębienie to śmiertelna choroba... smutne to, że garstka psychopatów bez żadnych hamulców moralnych pomiata czterdziestomilionowym narodem, i nawet stoo tysięcy zamordowanych przez rządzące bydło, z powodu likwidacji służby zdrowia, nie jest w stanie ten naród podnieść z kolan i sprawić aby ci mordercy trafili tam gdzie powinni: na śmietnik historii... via pohyble...
Szlomo Rozencwajgier2021.03.20 7:54
No i o to chodzia, o to chodzi! Brawo PiS! Na słowu katolika jednak można polegać! Brawo katoliki! Tyle ekip było wcześniej i na słowach się kończyło efektów brak! Dopiero katolickie PiS robi robotę! To jest dobra robota i to są ludzie dobrej roboty! Będzie nagroda, będzie kiesa wypchana, spokojna wasza głowa! Za dobrą robotę należy się sowita zapłata a wam się te pieniądze po prostu należą! Jest dobrze, Polaki dociśnięte i przestraszone, juz jak bydlęta chodzą do zagrody w tę i we wtę. One bojące są bardzo i grzecznie na szczepienie idą i same za szczepionki duże sumy płacą! Hahahah. Dobra robota! One od wieków mało myślące, bo jednej połowie to im wystarczy pół litra do obiadu i msza w telewizorze a drugiej połowie pół litra do obiadu i prawo do skrobanki. Jest bardzo dobrze ale żeby tam jeszcze premier docisnął silniej butem grdyki Polaków (już można, dobrze są bojące) żeby się nie wyrywali i na spokojnie przejrzymy im znowuż kieszenie, bo trzeba regularnie przetrząsać. Sytuacja jest naprawdę dobra Polaki nastraszone i my wszystkie są zadowolone! Brawo! Koronkowa robota! Cisnąć ich tam!
Ada2021.03.20 8:02
Szlomo do szkoly tylko nie zapomnij wziasc tornisterka