Minister edukacji i nauki zapewnia, że podejmie natychmiastową reakcję w związku ze skandalicznym zdarzeniem, do jakiego doszło dziś w Dobczycach. W ramach organizowanego przez różne lewicowe organizacje „Tour de Konstytucja” odbyła się tam prelekcja o „turystyce aborcyjnej”, na którą ściągnięto dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

O skandalicznym zajściu pisaliśmy dziś TUTAJ. Komitet Obrony Demokracji opublikował nagrania z prelekcji na temat aborcji, na którą opiekunowie przyprowadzili dzieci z przedszkola i ze szkoły. Portal wPolityce.pl, który jako pierwszy informował o zdarzeniu, poprosił o komentarz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

- „To jest skandal. Natychmiast zainterweniuję. To obrzydliwy skandal, który będę wyjaśniał. Użyję wszystkich narzędzi, które ma do swojej dyspozycji minister edukacji i nauki. Kurator oświaty natychmiast będzie podejmował czynności w tej sprawie”

- zapowiedział minister.

Prof. Czarnek nie wyklucza postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli odpowiedzialnych za udział dzieci w takim wydarzeniu.

kak/wPolityce.pl