O. Tadeusz Rydzyk: Gender spowoduje szkody większe niż komunizm - zdjęcie
15.01.20, 18:35

O. Tadeusz Rydzyk: Gender spowoduje szkody większe niż komunizm

70

"To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi. (…) Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

 

"Zobaczmy, jak na tych uniwersytetach psują młodzież. To jest potężne działanie tych, którzy już są wyszkoleni przez wiele lat na uniwersytetach w Polsce; były te studia genderowe opłacane przez państwo. I to jest wychowywanie młodzieży?" - wskazywał o. Rydzyk.

"Nie bądźmy naiwni, że nic się nie dzieje. Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży. Będziemy zbierali owoce bardzo szybko i powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi" - dodawał dyrektor Radia Maryja.

"Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm" - podkreślał.

Duchowny wskazywał, że w Polsce prześladuje się wielu profesorów za mówienie prawdy o rodzinie i małżeństwie.

Wskazał, że lista ta coraz bardziej się rozwija. "Do tych osób, profesorów, którzy w jakiś sposób są szykanowani, myślę, że trzeba dodać księdza prof. Pawła Bortkiewicza, który jest czołgany przez różne komisje. Zaczęło się wtedy, gdy miał wykład o gender na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie genderowcy szaleli, skakali po stolikach; jeden z wykładowców był zaangażowany po tej stronie genderowej; zachowywali się niegodnie, z krzykami – po prostu taka bojówka" - powiedział.

"Ksiądz prof. Tadeusz Guz, gdy wygłosił wykład w Toruniu na sympozjum o polskiej wsi (było ponad 8 tys. ludzi na tym wykładzie), wtedy rektorzy uniwersytetów zażądali od KUL-u, żeby księdza profesora usunąć z KUL-u. Powołali komisję specjalną; taki sąd robili nad księdzem profesorem. To jest jednoznaczne – to jest atak na normalność. Nie mówmy, że na poglądy konserwatywne, bo to są poglądy normalne, zgodne z prawem naturalnym. Prawo naturalne jest pierwsze. To są wyraźne działania marksistowskie i one idą coraz szerzej" - wskazał.

bsw/RadioMaryja.pl

Komentarze (70):

bunia 2020.01.16 8:49
Kościół nie może strawić tego, że już nie może rządzić kobietami a przynajmniej nie wszystkimi. Owszem są jeszcze takie które wierzą, że jak chłop je bije, całują księdza po rekach i życie upływa im przy rodzeniu entego dziecka to już na pewno dostąpią zbawienia. A te drugie diabelskie: kształcą się, są niezależne, mają swoje zdanie no i jest nienormalnie.
ZERR02020.01.16 14:29
Te "niezależne" spędzają życie w niezależnych konkubinatach, czyli doświadczają bicia i przemocy. Te "zależne" zawierają małżeństwa, gdzie przemocy jest tyle co kot napłakał.
Janka2020.01.17 2:26
80% kobiet będących ofiarami przemocy doświadcza przemocy ze strony byłych lub obecnych mężów, z którymi jest w separacji. Co czwarta maltretowana kobieta jest ofiarą swojego aktualnego męża. To chyba nie jest tak że tyle co kot napłakał. Choć zgadza się że w konkubinatach ten problem jest jeszcze większy to nie wolno z tego powodu wybielać damskich bokserów którzy biją swoje żony i znęcają się nad rodziną i mówić że to tyle co kot napłakał, bo to obraża ofiary.
anonim2020.01.16 1:17
Największe szkody w Polsce, to ty narobiłeś, PAZERNY klecho z piekła rodem. Rabusiu ciemnych rencistek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niejestemrobotem2020.01.16 0:17
Cóż, Rydzyk nie chce zrozumieć, że normy moralne społeczeństwa nie są takie jak kościoła. I mam tu na myśli normy całego społeczeństwa, nie tylko tej najbardziej liberalnej części. I dlatego atakuje on poglądy, których nawet nie rozumie, ale brzmią dobrze, jako wróg. To znamienne, że kościół zawsze znajduje i na siłę robi sobie jakiegoś wroga, a jednocześnie zawsze krzyczy najgłośniej, że jest atakowany. Cóż, najwyraźniej musi być konflikt, aby kościół mógł jednoczyć wiernych, szkoda, że ze szkodą dla całego społeczeństwa. Prywatnie uważam, że wszystkie anty-klerykalne media łącznie nie zaszkodziły kościołowi tak bardzo jak Rydzyk. I właśnie przez takich kościół traci. I kojarzy się z fanatyzmem.
Darek2020.01.16 0:56
Tę doktrynę kiedyś pięknie opisał święty Ambroży w dialogu z cesarzem Teodozjuszem Wielkim: Wasza Cesarska Mość, Kościół jest jak kowadło. Nie jest od tego by zadawać ciosy, ale by je przyjmować. Ale... niech Wasza Cesarska Mość zważy że nie jeden młot na tym kowadle został rozbity. Doktryną wojenną Kościoła jest wcielanie się w rolę ofiary i nieustanne szukanie atakującego wroga, a następnie prowokowanie do jakiegokolwiek ataku, celem uwiarygodnienia tezy. Jędraszewski tak rozegrał tego głupiego drag queen, co lalce gardło poderżnął na scenie - o to dokładnie Jędraszewskiemu chodziło - żeby ktoś nie wytrzymał. Zawsze znajdzie się pożyteczny idiota, który da się sprowokować i doktryna działa od stuleci.
JaKi2020.01.15 23:23
A Jaką to szkodę Ojcu Rydzykowi uczynił gender? Jakie spustoszenie uczynił w jego życiu?
Darek2020.01.16 0:49
Gender naucza że męska płeć kulturowa narzuca mężczyzną noszenie spodni, a nie sukienek. A Rydzyk lubi chodzić w kieckach i takie nauki genderowe mu nie pasują do kreacji.
Darek2020.01.16 0:57
*mężczyznom
Tadeusz2020.01.15 21:52
Pierwszy raz, całkowicie się zgadzam z o. Tadeuszem Rydzykiem.
Dell2020.01.15 21:44
Do "BOGAnieMA" Piszesz: "(…) Martw się lepiej o kostuche! Niebawem zapuka do twych drzwi!!" Boga nie ma ale kostucha jest. :) Nie ma to jak marksistowska konsekwencja. W co jeszcze wierzycie?
Ciekawy2020.01.15 21:42
A może tak powiesz kto i kiedy cię na księdza wyświęcił bo nikt do tego się nie przyznal
Darek2020.01.16 0:47
Przecież wiadomo, bezdomny go wyświęcił w jednym z mercedesów. A potem wziął i umarł. Każdy to wie.
Dell2020.01.15 21:38
Bożena 15.1.20 o 19:54 Pisze: "Ojcze dr Tadeuszu Serdeczne BÓG zapłać za wszystko. Niech Matka Boża ma Cię w Swojej opiece". 1. Ja także Ojcu dziękuję. 2. Amen. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Opiekuj się, proszę, Najświętsza nasza Matko, wszystkimi dziełami ojca Tadeusza. Szczególnie tymi ewangelizacyjnymi. Amen.
Urszula2020.01.15 22:16
O Jezu!!. :D:D:D
Dell2020.01.15 22:26
Nie bluźnij.
Darek2020.01.17 2:28
Bluźnierstwem przeciw bopgu jest modlenie się do Maryi.
Dell2020.02.10 15:37
Przeciw "bopgu" być może jest. My, "katole", modlimy się do Boga. Przez wstawiennictwo Maryi. Jeśli Bóg wziął ją do Nieba w jej ziemskiej postaci to musi ją kochać szczególnie. Jeśli prosi nas o coś ktoś kogo mocno kochamy to taka prośba nie tylko nas nie obraża ale chętniej ją spełniamy niż inne.
andrzejhahn32020.01.15 21:26
rydzyk ty parszywy bydlaku koscielny..................SRAM TOBIE DO RYJA SZMACIARZU koscielny a kiedy zdechniesz szmaciarzu twoja padlina do wora i w szambo
ZERR02020.01.15 20:52
Pewnie większe... Już wiadomo, że młodzież pouczana o prawach LGBT od dzieciństwa, w 20% do 25% staje się homoseksualna. Te osoby nie będą w stanie założyć rodziny. Nie będą miały dzieci. Dla społeczeństwa (nie narodu, to są osoby wychowane w nienawiści do samego słowa naród) znaczy to tyle samo, co jakby zginęły w wojnie. Komuniści za Lenina wymordowali ponad 20% populacji Rosji carskiej, ale później już tyle nie mordowali. Genderowcy będą likwidować 20-25% młodzieży z każdego rocznika, co oznacza całkowite zlikwidowanie populacji w ciągu najdalej pół wieku.
Niejestemrobotem2020.01.15 23:51
Gender nie odnosi się do LGBT, tylko do płci kulturowej. Tak żeby było zrozumiale płeć biologiczna-mam penisa, więc jestem facetem. Płeć psychologiczna-uważam się za mężczyznę. Płeć kulturowa: jestem facetem, więc społeczeństwo dziwi się, że nie lubię sportu, bo to typowo męskie. I to co Wy uważacie za ideologię gender dotyczy płci kulturowej i chęci do obalenia tych stereotypów. Oraz do partnerstwa w związkach, równouprawnienia w pracy i wszędzie itd. A co do LGBT skąd wiadomo to co napisałeś? Ktoś to zbadał? Bo brzmi to raczej tak niezbyt realnie. To, że jestem pouczany o prawach kobiet nie zmieniło mnie w kobietę, że jestem pouczany o prawach zwierząt nie zmieniło w chomika. Skoro w tej chwili LGBT stanowią 10% społeczeństwa, to znaczy, że jakąś rolę w nim spełniają. Bo inaczej ewolucja by ich usunęła. Ale te 10%, a nawet jakby ich było 1 promil, to zasługują na swoje prawa. A dawanie im praw nie zmienia pozostałych ludzi. LGBT byli są i będą. Heteroseksualiści byli są i będą.
ZERR02020.01.16 0:47
Nigdy w naturze zboczeńcy nie stanowili 10% populacji. Jest ich 1%. "Badania" Kinseya, gdzie temu pedofilowi wyszło 10%, zostały na chama sfałszowane. Ewolucja nie usuwa zaburzeń rozwoju i chorób, nie usunęła psychopatów, garbatych, głuchych ani mukowiscydozy. Tylko dureń może taki kit wciskać. Gender mainstreaming jak najbardziej odnosi się do identyfikacji seksualnej. I wmawia ludziom, że to sprawa wtórna i zmienna. Wmawiając ludziom, że mają obalać stereotypy przerabia ich na zboczeńców seksualnych. Bardzo skutecznie wmawia chłopcom, że 'są kobietami' i dziewczynkom, że 'są mężczyznami'. W ciągu ostatniej dekady liczba dzieci wykastrowanych i okaleczanych wzrosła nawet 25 razy. Odsetek chłopców zgwałconych przez jakiegoś geja w ciągu szkoły podstawowej i średniej wzrósł do 60%. Oto praktyczny aspekt praw LGBT Precz ze zbrodniczą sektą LGBT.
Niejestemrobotem2020.01.16 8:25
Tak jasne, 10% homoseksualistów to kłamstwo, ale będzie ich 25%, jak dostaną prawa, i mimo, że jest ich 1% już zgwałcili 60% chłopców.
ZERR02020.01.16 11:32
Dokładnie tak. jeśli jakaś mniejszość dostaje "prawo" do wychowywania cudzych dzieci na własny obraz i podobieństwo, to jest oczywiste, że liczebność mniejszości wzrośnie dziesiątki razy. Prosta analogia - ilu jest w Polsce Jehowitów? Ułamek procenta. Ale jeśli MEN przekaże im do prowadzenia wszystkie szkoły i wprowadzi specjalny przedmiot "Strażnica", dekada nie minie a liczba dzieci deklarujących się jako jehowici wzrośnie dziesiątki razy.
ZERR02020.01.16 0:49
Może wskutek działalności dealerów narkotykowych liczba ćpunów wzrośnie do 20%... Może wtedy ktoś mundry dojdzie do wniosku, że 'spełniają jakąś rolę' Nie spełniają.
Darek2020.01.17 2:36
Znów matematyka i statystyka przeciwko tobie biedaku. W Holadnii narkotyki miękkie (najpopularniejsze) są legalne. Statystyki porównanie z krajami zachodnimi gdzie te same narkotyki w tym samym okresie były nielegalne: Wśród holendrów 23% przyznało, że zdarzyło im się kiedykolwiek palić marihuanę lub haszysz. Francuzów 31%. USA 40%.
andrzejhahn3 Wizerunek Frondy2020.01.15 20:51
andrzejhahn3 Wizerunek Jakości Frondy
Beno2020.01.15 20:27
Lewactwo kwiczy - to dobrze. Niech sobie kwiczy. To znaczy że O. Rydzyk ma całkowitą rację.
keller-hahn nawet na mydło się na nie nadaje2020.01.15 20:14
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 - 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa Mały pękaty żydłaczek szmulek kellerek ze skórki wychodzi
Albert matole; dlaczego nie masz dzieci?2020.01.15 20:12
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski - to również matoł z polskowo jazyka
andrzejhahn32020.01.15 20:05
rydzyk ty nierobie i pasozycie spoleczny kiedy wreszcie zdechniesz gnoju koscielny
andrzejhahn32020.01.15 20:03
rydzyk ty bydlaku koscielny .jakim prawem miamujesz sie ojcem szmaciarzu
andrzejhahn32020.01.15 20:01
rydzyk ty parszywa kreaturo koscielna .....SRAM TOBIE DO RYJA PASTUCHU koscielny
Bożena2020.01.15 19:54
Ojcze dr Tadeuszu Serdeczne BÓG zapłać za wszystko. Niech Matka Boża ma Cię w Swojej opiece. Potężna niebios Królowo i Pani Aniołów. Ty, która otrzymałaś od BOGA posłannictwo i władzę , by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie , rozkaż hufcom anielskim , aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość , a zwalczając ich wszędzie , strąciły ich do piekła.Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i strzeżcie nas. Amen. Święty Michale ARCHANIELE BROŃ NAS W WALCE A PRZECIW niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go BÓG pogromić raczył pokornie o to prosimy a Ty Wodzu niebieskich zastępów szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Boża strąć do piekła. AMEN.
Dell2020.01.15 21:27
Bożeno! Twoja opinia (z szóstego stycznia) o moich próbach przeciwstawiania się lewakom dodała mi otuchy i sprawiła mi wielką przyjemność. Bóg zapłać. :) Jacek
Urszula2020.01.15 22:15
Nie nazywajcie nikogo "ojcem" bo tylko jeden jest Ojciec - ten w niebie. No chyba, ze chodzi o katolików. Tam ojcem jest każda swołocz, którą sobie wybiorą. A Rydzyk uważa mohery za głupie baby i kpi sobie z nich.
Dell2020.01.15 22:33
Ręce opadają. Bez pogardy, chamstwa, wulgaryzmów nie potraficie? Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen. Najświętsza Mamo, nas wszystkich, dopomóż, proszę "Urszuli" nauczyć się rozmawiać bez okazywania pogardy.
Darek2020.01.16 1:06
Uważasz słowa Chrystusa za chamskie i wulgarne? Serio?
Dell2020.02.10 15:30
"No chyba, ze chodzi o katolików. Tam ojcem jest każda swołocz, którą sobie wybiorą. A Rydzyk uważa mohery za głupie baby i kpi sobie z nich". To są, według ciebie, słowa Chrystusa?
boom2020.01.16 10:36
Dodam jeszcze: I nie skąp swoim zbłąkanym owieczkom, daru mądrości i rozumu oraz czytania ze zrozumieniem. Amen
Andrzej2020.01.15 19:50
Nie tylko gender jest gorszy niż komunizm ( i stalinizm) ale gorszy niż komunizm, stalinizm, hitleryzm, nazizm, rzeż w Rwandzie oraz Neron i Kaligula razem wzięci. Ojcze dyrektorze jak już gadać brednie to na całość a nie półśrodki! A swoją droga on naprawdę musi mieć swoich wyznawców za kompletnych idiotów
Darek2020.01.15 23:56
serio? badania nad płcią kulturową gorsze niż rzeż w Rwandzie w wykonaniu katolickich księży i katolickich zakonnic? Ty się dobrze czujesz?
Andrzej2020.01.16 0:23
Darku przecież ja kpię z głupoty rydzyka a nie mówię na poważnie !!
ament2020.01.15 19:23
kłamca złodziej i manipulant, na 100% będzie smażył się w piekle.
MAVERICK JONASIK2020.01.15 19:17
Z tytułu wystarczy usunąć jedno słowo i ... nagle zdanie nabiera sensu: "O. Tadeusz Rydzyk spowoduje szkody większe niż komunizm"
BOGAnieMA2020.01.15 19:14
Rydzyk, ty staruchu! Co cie obchodzi gender? Martw się lepiej o kostuche! Niebawem zapuka do twych drzwi!!
Karol2020.01.15 20:17
ty też się martw bo nie wiesz czy świtu dożyjesz a diabeł jest na pewno i niecierpliwie czeka na ciebie a urzmżesz
Dell2020.01.15 21:47
Boga nie ma ale kostucha jest. :) Nie ma to jak marksistowska konsekwencja. W co jeszcze wierzycie?
ZERR02020.01.15 23:26
diabłu oddają pokłon oni jak ich guru marks
boom2020.01.16 10:25
Boga nie ma a kostucha jest? Taka zakapturzona czacha z kosą tak?
anonim2020.01.16 14:00
Po prostu śmierć istnieje. Kostucha to to samo co śmierć.
Dell2020.02.10 15:16
Śmierć to przejście - stan. Kostucha to personifikacja śmierci. Osoba, która śmierć "przynosi". Śmierć istnieje, kostucha nie więc i z tego powodu trudno się zgodzić, że "Kostucha to to samo co śmierć".
anonim2020.01.15 19:10
Rydzyk absolutnie ma rację w tym wypadku.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.15 19:08
Panie Rydzyk! pana działalność biznesowo-polityczna powoduje szkody dla kościoła w polsce większe niż komunizm i gender razem wzięte!
Beno2020.01.15 20:26
kretynem to jesteś rzeczywiście.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.01.15 21:24
Za to twoja działalność lewackiego bezmózga powoduje szkody dla rozumu całej ludzkości hehehehehehehehe
andrzejhahn32020.01.15 21:27
to nie pan jeno parszywa kloaka koscielna
Niejestemrobotem2020.01.15 23:37
Dokładnie, jego działalność przyciąga 5-10% ludzi, którzy i tak by byli w kościele, a odrzuca resztę.
JS2020.01.15 19:08
Oto jeden z przykładów "postępu", pomysłologii gender. Proszę wpisać do google zmianynaziemi.pl i Mężczyzna będący kobietą urodził dziecko spłodzone z kobietą będącą mężczyzną Jak długo Bóg będzie znosił takie zwyrodnienia ? Króluj nam Chryste - nie antychryście Pozdrawiam
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.15 19:15
2 tyś. lat temu pewien gościu twierdził że prócz tego że jest sobą to jest też jakimś duchem oraz swoim ojcem, czyli spłodził sam siebie, to jest dopiero hardcore!
Michał Jan2020.01.15 19:33
I, co najdziwniejsze, nie mylił się!
Urszula2020.01.15 22:11
Sam siebie spłodził? O żesz ty, Karol. :D
Karol2020.01.15 20:15
ciebie to musiał spłodzić orangutan bo takie brednie wypisujesz że żal dupę ściska
Lewacka Kretynizacja Świata2020.01.15 21:22
Lewackie kretyny mogą spłodzić tylko brednie hehehehehe
JaKi2020.01.15 23:25
A kto cie do tego zmusza? Nie masz własnej woli ani rozumu?
WysłaćDoChinŁadunek35.000PolskichKleruchów2020.01.15 18:59
Kleruchy zawsze straszą jednym: ZMIANAMI. Jakoś tak się dzieje w dziejach ludzkości, że wszelkie zmiany przynoszą uszczuplenie wpływów kleru. Umiejętność czytania i pisania, zniesienie niewolnictwa, własność prywatna, świadomość narodowa, prawa jednostki - WSZYSTKIE zdobycze ogólnoludzkie marginalizują wpływy kleruchów. Przebierańcy do katakumb! Boso żebrać o kęs chleba.
hahaha2020.01.16 10:48
A ty kim jesteś ? No na pewno nie kleruchem , ale za to niezłym PO...em !!! Troglodyto umysłowy !
Darek2020.01.15 18:54
Powiedział facet bezżenny w zielonej sukience... Żartowniś z tego Rydzyka przebierańca.
man.of.Stagira2020.01.15 18:48
Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Stygmatyzuje zarazem ‘wędrówkę płci’. Człowiek którego NIE można zdradzić jest wasalem partnera. ‘Poczyna’ strukturę feudalną. Dlatego propozycja świata wg LGBT to n i e w o l n i c t w o pod maską wolności Defekt inicjalny -niestosowalności pojęcia zdrady- pozostaje bowiem nieusuwalny n a w e t przy metodzie IVF ((I)n (V)itro (F)ertilization) tzn. k a ż d y związek homoseksualny jako taki w istocie jest - i BĘDZIE zawsze z powodów czysto ewolucyjnych - związkiem n i e z u p e ł n y m z punktu widzenia tak teorii dziedziczenia biologicznego -która stanowi integralną część współczesnej teorii ewolucji jak każdego biologicznie ważnego pojęcia małżeństwa w przyszłości ludzkości. Zarazem związkiem wasalizującym jedną z osób stron związku względem drugiej – w aspekcie praw wewnątrz związku. . Przykładowo lesbijki które fundują sobie dziecko już na wstępie tracą - dekretem (d)EWOLUCJI- całą pulę genetyczną JEDNEJ z partnerek która zostaje społecznie wydziedziczonym rodzicem bękartem - a to z tego powodu, że druga przenosi materiał genetyczny OBCEGO mężczyzny s p o z a związku przy całkowitym zignorowaniu puli genetycznej t e j pierwszej - ergo o s o b y. Odpowiednio, taki kontr-genetyczny rodzic pojawi się w tzw ‘związku male-gay’ – jako rodzic zabłąkany w pseudo-związek. Ponieważ NIE ma żadnej zdrady w sensie biologicznie właściwym dla związku heteroseksualnego między osobami homo-erotycznymi dlatego teza o niemożliwości zdrady pozostaje w mocy. Zdradzać biologicznie można j e d y n i e zgodnie z ewolucją, heteroseksualnie, inne przypadki to tzw. zdrada "psychologiczna" lub "socjologiczna" ew. "technologiczna" -jak wyżej – wciąż produkują k o l e j n e przykłady ułomności, niezupełności celowej, złości pre-medytowanej i krzywdzącej społecznie, naruszającej nieusuwalne prawa osób poprzez w a s a l i z a c j ę strony pseudo-związku – (3- a social disability.) Że coś tu się nie domyka, że „gender theoretical perspectives” trzeszczą w etycznych i antropologicznych zawiasach przeczuwa i dostrzega sama matka chrzestna szmoncesu szumnie przezwanego ‘gender theory’ - Judith Butler; “The “incompleteness” of each and every identity is a direct result of its differential emergence: no particular identity can emerge without presuming and enacting the exclusion of others, and this constitutive exclusion or antagonism is the shared and equal condition of all identity-constitution.” Judith Butler, "Restaging the Universal," 31. Promocja 'gender perspectives' to promocja społeceństwa ludzkiego jako R O J U. tyle
Zosia2020.01.15 18:43
Ojcze Rydzyk, lubię wszystko, ale nie lubię przesady !!!