"To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi. (…) Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

 

"Zobaczmy, jak na tych uniwersytetach psują młodzież. To jest potężne działanie tych, którzy już są wyszkoleni przez wiele lat na uniwersytetach w Polsce; były te studia genderowe opłacane przez państwo. I to jest wychowywanie młodzieży?" - wskazywał o. Rydzyk.

"Nie bądźmy naiwni, że nic się nie dzieje. Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży. Będziemy zbierali owoce bardzo szybko i powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi" - dodawał dyrektor Radia Maryja.

"Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm" - podkreślał.

Duchowny wskazywał, że w Polsce prześladuje się wielu profesorów za mówienie prawdy o rodzinie i małżeństwie.

Wskazał, że lista ta coraz bardziej się rozwija. "Do tych osób, profesorów, którzy w jakiś sposób są szykanowani, myślę, że trzeba dodać księdza prof. Pawła Bortkiewicza, który jest czołgany przez różne komisje. Zaczęło się wtedy, gdy miał wykład o gender na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie genderowcy szaleli, skakali po stolikach; jeden z wykładowców był zaangażowany po tej stronie genderowej; zachowywali się niegodnie, z krzykami – po prostu taka bojówka" - powiedział.

"Ksiądz prof. Tadeusz Guz, gdy wygłosił wykład w Toruniu na sympozjum o polskiej wsi (było ponad 8 tys. ludzi na tym wykładzie), wtedy rektorzy uniwersytetów zażądali od KUL-u, żeby księdza profesora usunąć z KUL-u. Powołali komisję specjalną; taki sąd robili nad księdzem profesorem. To jest jednoznaczne – to jest atak na normalność. Nie mówmy, że na poglądy konserwatywne, bo to są poglądy normalne, zgodne z prawem naturalnym. Prawo naturalne jest pierwsze. To są wyraźne działania marksistowskie i one idą coraz szerzej" - wskazał.

bsw/RadioMaryja.pl