O. James Martin SJ twierdzi, że papież popiera jego ,,posługę'' LGBT - zdjęcie
26.02.20, 11:10

O. James Martin SJ twierdzi, że papież popiera jego ,,posługę'' LGBT

13

W sieci pojawiło się 23 lutego nowe nagranie ze spotkania z o. Jamesem Martinem SJ, w którym mówi on o tym, że papież Franciszek popiera jego działania na rzecz posługi LGBT. Amerykański jezuita kwestionuje też naukę Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu. Nagranie audio zostało zredagowane, zilustrowane i opublikowane przez amerykańską katolicką organizację „Complicit Clergy” (Współwinne Duchowieństwo) i pochodzi ze spotkania, które odbyło się 9 stycznia w parafii pw. Św. Joanny d’Arc w Minneapolis.

 

Na nagraniu o. Martin mówi o tym, że rozmawiał z papieżem Franciszkiem o „katolikach LGBT” i „wyciągnięciu do nich ręki”. Stwierdził, że było to dla niego bardzo zachęcające i inspirujące. Powiedział m.in.: „grupą, która czuje się najbardziej marginalizowana w Kościele to ludzie LGBT. Są oni obrażani, wykluczani, prześladowani (...) i mogą naprawdę czuć się tak, jakby to nie był nawet ich Kościół. (...) Wielu ludzi LGBT być może nigdy nie słyszało słów lesbijka, gej, biseksualny czy transpłciowy wspomnianych w jakikolwiek inny sposób niż negatywny”. Autorzy nagrania zilustrowali tę wypowiedź zdjęciem „marginalizowanych” „ludzi LGBT” z liberalnej parafii pw. Św. Joanny d’Arc, którzy maszerują w homoseksualnej paradzie”.

Jezuita stwierdził, że Franciszek jest „pierwszym papieżem, który wspomniał słowo gej”, a także „pierwszym papieżem, który mówi o gejach (gay people)”. Duchowny uznał, że rozmowa z papieżem była „znakiem jego poparcia dla tego typu posługi duszpasterskiej” wobec „ludzi LGBT” i że „Kościół naprawdę idzie naprzód”.

Jednocześnie o. Martin zakwestionował kościelną interpretację fragmentów biblijnych mówiących o homoseksualizmie: „Niestety wielu ludzi używa tekstów biblijnych, by poprzeć swoją homofobię”. Według niego „gdy chodzi o kwestie LGBT, nagle stajemy się fundamentalistami. Stajemy się dosłowni”. W ten sposób pro-homoseksualny duchowny próbował dowodzić, że potępienie homoseksualizmu w Piśmie św. ma jedynie znaczenie historyczne, tak jak np. brak krytyki niewolnictwa, a „homoseksualizm w tamtych czasach” był czymś „bardzo odmiennym”.

Wypowiedzi o. Martina na temat homoseksualizmu pozostają w wyraźnej sprzeczności z oficjalną nauką Kościoła katolickiego. Niedawno pojawiły się też wypowiedzi amerykańskich biskupów, którzy stwierdzili, że papież Franciszek nie poparł działalności jezuity.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (13):

Marek2020.02.27 2:04
Z jezuitami był zawsze problem. A teraz mamy szefa tychże, który nie dość, że twierdzi, iż Szatan to wymysł, to jeszcze klepie po pupie zdeklarowane i czynne pedalstwo.
wujek dobra rada2020.02.27 6:09
Ale czasem klepnie po pupie ta ohydna homofobie i inna wynaturzona pseudowiare, ktora ty reprezentujesz. Ciesz sie i dziekuj Panu.
anonim2020.02.26 15:54
Praca w domu przez Internet staje się coraz większą częścią rynku, dlatego też każdy, kto zastanawia się jak zarobić dodatkowe pieniądze, jest zmuszony na poszukiwania w sieci. "Zarabiam dobrą pensję w domu 100$-1000$ w Tydzień dolarów, co jest niesamowite, ponad rok temu byłam bezrobotna w okropnej sytuacji. https://inwestcrypto.com.pl/ Dziękuję Bogu każdego dnia, za te instrukcje, a teraz moim obowiązkiem jest spłacić je i podzielić się nimi z każdym." Zdobądź natychmiastowy dostęp do oprogramowania - https://inwestcrypto.com.pl/ Robot zarabia do 1 tys. USD dziennie z depozytu zaledwie 250 USD
Nie będzie prezydenta pedała w Rz. P. - NIGDY!!2020.02.26 13:57
DLACZEGO PEDALE NIE JESTEŚ W PRACY? BO ŻYJESZ BEZWSTYDNIE Z PODATKÓW KATOLI, PRAWAKÓW I MOHERÓW - TY BEZWSTYDNY PEDALE!!! PEDAŁY PEDOFILE MORDUJĄ LUDZI ZARAZAJĄ HIV DZIECI!!! GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
anonim2020.02.26 14:09
jak dobrze, że przynajmniej homofob jest "w pracy" hue hue
Jery2020.02.26 13:56
gejostwo to choroba
Andrzej2020.02.26 12:46
Tą przypadłość należy leczyć i po problemie. A Ojczulek też jako człowiek błądzi i to bardzo.
Zygfryd2020.02.26 12:01
Wspomnij o możliwości skutecznego leczenia tego zaburzenia z tego można wyjść i żyć normalnie bez zboczenia i dewiacji .
andy2020.02.26 11:46
Franciszek nie poskromi o. Martina, bo obaj należą do tego samego jezuickiego zakonu, który obecnie coraz bardziej oddala się od ortodoksji katolickiej. Podział ról jest taki, że to, co Martin wyraża publicznie, Franciszek mówi prywatnie wobec zaufanych osób. Podczas pobytu Franciszka w Irlandii na Światowym Spotkaniu Rodzin w 2018, tuż przed jego wystąpieniem prezentował swoje gejowskie poglądy o. Martin. Franciszek ani Watykan nie protestowali z powodu tego wystąpienia Martina.
antypoko2020.02.26 11:22
Papież Franciszek nie zdaje sobie sprawy z prawdy, jak ogromna część wiernych czeka, aż tego zboczonego, wykolejonego jezuitę, tfu, Martina, przeniesie do stanu świeckiego!!!
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.26 11:18
godne pochwały są wszelkie działania dążące do resocjalizacji kościelnych homofobów +
antypoko2020.02.26 11:24
Oby ci śmierdzący zboczeńcu, smród golenie powykręcał!!!
ktoś tam2020.02.26 12:09
He, he, he... Misiu, tak samo twierdzili mieszkańcy Sodomy i Gomory, choć wtedy Katolików nie było. Apokalipsa św. Jana to bardzo pouczająca Księga dotycząca współczesności, ale wy nadal swoje...