02.06.20, 10:12Sejm RP/Wikipedia.comile partii w sejmie

Nowy sondaż. PiS zyskuje, ale KO i Lewica - także

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS dla Rzeczpospolitej w ostatnim czasie PiS odbudowuje zauwanie społeczne oraz poparcie polityczne. Jak pisze „Rzeczpospolita” zmiany w procentowym poparciu wynikają z mobilizacji przed wyborami prezydenckimi. Badanie zostało przeprowadzone 29 maja 2020.

Prawo i Sprawiedliwość / Zjednoczona Prawica odnotowało wzrost poparcia o 4 proc. w porównaniu z sondażem z 11 maja i cieszy się obecnie 41 proc. poparciem.

Najwięcej według tego sondażu zyskała Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) odnotowując wzrost notować o 9 proc. i poparcie na poziomie 24.3 proc.

Kolejne miejsce zajmuje PSL/Kukiz'15 z poparciem 11.2 proc. tracąc 2 proc. w stosunku do badania poprzedniego.

Dalej jest Lewica (SLD, Wiosna, Partia Razem), która zyskuje 1 proc. i obenie ma poparcie na poziomie 9 proc.

Traci natomiast Konfederacja ok. 0.5 pkt proc. i ma poparcie 7.5 proc.

Jak możemy przeczytać na portalu rp.pl:

- Warto także zwrócić uwagę na prognozowaną frekwencję wyborczą. 41,5 proc. respondentów jest „zdecydowane" głosować, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, a dalsze 14,1 proc. jest „raczej zdecydowane" w tej sprawie. Razem stanowi to wyraźnie ponad połowę respondentów – 55,6 procent.

 

mp/rp.pl

Komentarze

Reytan2020.06.2 11:25
Cz.5. DRODZY WYBORCY ZP ! Jarosław Kaczyński mówi, że musimy jeszcze mocniej ruszyć do przodu, by pokonać lewactwo. Aby to zrobić musi nas iść do wyborów nie 8 MLN, ale 15 MLN ludzi. Tylko wtedy możemy tych lewackich zajobów usunąć z życia politycznego i publicznego. Mielibyśmy wtedy święty spokój, szybszy rozwój kraju i gospodarki, a dobrobyt osiągnęlibyśmy znacznie szybciej bez tej kuli u nogi. I jeśli tego nie zrobimy, to wykończymy się nerwowo ! Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiej gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
MARTA2020.06.2 22:01
Reytan! Przeczytałam wszystkie 5 części twoich komentarzy! Są bardzo mądre! Praktycznie pokrywają się z moimi przekonaniami. W Moim Okręgu Wyborczym w ub.roku w Wyborach, PIS miał ok. 65-69% głosów. Myślę, że teraz też nie zawiodą!
Reytan2020.06.2 11:24
Cz.4. DRODZY WYBORCY ZP ! Tym razem o zjawisku zwanym regresja. Zjawisko to, powiązane z korelacją, mówi nam o ile wzrośnie wartość jednej cechy, gdy druga cecha wzrośnie lub zmaleje o jednostkę. W parlamencie wygląda to w ten sposób: Liczba posłów w sejmie = 460, a senatorów w senacie = 100. Jeśli w sejmie ZP miałaby 230 posłów i TO (totalna opozycja) miałaby również 230 posłów, to mamy równowagę 50 % / 50 %. Teraz, jeśli poparcie ZP rośnie o jednostkę, czyli o 1 % to liczba posłów ZP rośnie o 4,6 posłów (bo 230 : 50 % = 4,6) i wynosiłaby 234,6, a liczba posłów TO maleje o 4,6 dając = 225,4 posłów. Jeśli na ZP głosowałoby 60 % to liczba posłów ZP wzrosłaby o 46 dając 276 posłów, natomiast TO = 184. W senacie jednostka 1 % równa się dokładnie jednemu senatorowi. W polsce przyjęto metodę d’Hondta obliczania miejsc w sejmie w wyborach proporcjonalnych. Mandaty, które o obecnym systemie nie przekraczają progu wyborczego, trafiają przede wszystkim do ugrupowań, które uzyskały największe poparcie. Dzięki tej metodzie PIS dostał w wyborach 2019 jako zwycięzca (37.58 %) 30 mandatów więcej. Pamiętajmy zatem, że przy poparciu 60 %, ZP osiągnęłaby większość 2/3 zdolną nawet do zmiany Konstytucji !!! Jest o co walczyć Polacy ! Z jednej strony będziemy przywracać normalność, a z drugiej strony będziemy usuwać nienormalnych z parlamentu.
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.2 11:20
W Polsce rządzi Kaczyński. A kto rządzi Kaczyńskim ? Lejbe Fogelman. A żydowska agentura gada o ruskiej dla dezinformacji! https://www.youtube.com/watch?v=1hniCtpOiiY
MARCIN2020.06.2 21:54
Łżesz " jak przysłowiowy pies" ! Nas nie obchodzą twoje marne opinie! Umiemy sami myśleć! Nie zmienię zdania! Już dawno wiem na kogo głosować ! Paniał! Lechu! DLA POLSKI TYLKO ANDRZEJ DUDA SIĘ LICZY! Z DUDĄ NAM SIĘ UDA ! A Kaczyński ma własny mądry umysł! Zazdrościsz mu, dlatego tak się wściekasz i jak zwykle lejesz jad nienawiści! NIC WIĘCEJ NIE MOŻESZ, NA NIC CIĘ NIE STAĆ, MARNY CZŁOWIECZKU!
Reytan2020.06.2 11:20
Cz.3. DRODZY WYBORCY ZP ! Mamy dwa rodzaje korelacji, dodatnią – gdzie wraz ze wtrostem wartości jednej cechy, rośnie wartość drugiej cechy, i ujemną – gdzie wraz ze wrrostem jednej cechy, wartpść drugiej cechy maleje. Popatrzmy teraz jak te korelacje działają w demokracji: Im więcej nas pójdzie na wybory i zagłosuje na PIS, tym więcej ludzi prawych i zaufanych wybierzemy do parlamentu (korelacja dodatnia). Oczywiście nie jest to zależność idąca w nieskońcuoność. Bo rozpatrujemy próby stałe, do sejmu 460 posłów i do senatu 100 senatorów. Skoro tak, to wzrost wartości jednej cechy pow. 50 % , będzie powodował obniżenie wartości drugiej cechy (korelacja ujemna). Innymi słowy, im więcej mądrych i uczciwych kandydatów ZP ponad 50 % wybierzemy do parlamentu, tym mniej zasiądzie w nim durnych, lewackich parlamentarzystów opozycji. I o to w całym procesie wyborczym chodzi, żeby wybrać jak najwięcej wiarygodnych i kompetentnych ludzi, a równocześnie usunąć z parlamentu jak największą ilość głupków, kłamców, skorumpowanych łapówkarzy.
Reytan2020.06.2 11:18
Cz.2. DRODZY WYBORCY ZP ! Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie aktywnego włączenia się w kampanię prezydencką ! !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze wyborów 2020 Co możemy zatem zrobić, żeby zdecydowanie wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas przekona lub zabierze ze sobą do lokalu wyborczego przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, w wyborach 2020 będzie obowiązywał mieszany system głosowania. Oprócz tradycyjnego głosowania w lokalach wyborczych, można będzie głosować korespondencyjnie. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu. Pomóżmy im zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
Reytan2020.06.2 11:18
Cz.1. Parę słów do wyborców ZP (Zjednoczonej Prawicy): DRODZY WYBORCY ZP ! Mamy jeszcze trochę czasu do wyborów prezadenckich z przyczyn dobrze wszystkim znanych. Wykorzystajmy ten okres w celu powiększenia liczby, zwolenników dla naszego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Policzmy najpierw ilu nas jest w oparciu o wybory parlamentarne 2019: Uprawnionych do głosowqnia w Polsce : 30 MLN osób. Głosujących w wyborach parlamentarnych 2019 : 61.74 % , tj. 18,5 MLN osób. Niegłosujących : 11,5 MLN osób. Przyjmując, że połowa z tych niegłosujących nie jest w stanie z różnych względów głosować, to 5 -6 MLN ludzi pozostała w domach. Naszym celem w uświadamianiu prawdy, wyjaśnieniu i naświetleniu sytuacji powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Wszystko w naszych rękach dla dobra naszej umiłowanej Ojczyzny i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy .
Piotr Nowak2020.06.2 11:16
Jest dobrze ! Polacy, trzymamy się razem i nie reagujemy na obstrukcję. To co robią świry z opozycji nie ma żadnego wpływu na wyborców. Mamy już 50 % poparcia, natomiast PO 17%, a tot. opozycja razem nie ma więcej niż 45 %. Naszym zadaniem na kolejne 3 lata jest przekonanie jeszcze wiąkszej liczby Polaków do Polski plus i polskiego modelu dobrobytu ! Teraz każdy % w górę dla PIS, to dwóch posłów i jeden senator usunięty z życia publicznego !!! I o to chodzi !!!
Maciej Łagodny.2020.06.2 10:53
Jedna rzecz mnie ZŁOŚCI. Mamy 10 kandydatów na Prezydenta Większość z Nich to reprezentanci Partii : PO=Trzaskowski ,PiS =Duda ,Lewica= Biedroń ,PSL =Kamysz,KONFEDERACJA =Bosak.Marek Jakubiak=Federacja dla Rzeczpospolitej,ITD.Dlaczego partia Federacja dl Rzeczpospolitej nie jest uwzględniana w Sondażach???? Marek Jakubiak w sondażach poparcie 0,8 --4% poparcia,A ILE ma PARTIA??????????????????
typ2020.06.2 10:45
Tak jak mówił pewien publicysta. Trzaskowski mobilizuje elektorat PIS w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Widzimy jak niebezpiecznym dla suwerenności Polski jest Trzaskowski i wszyscy się mobilizujemy by go wyautować. Człowiek reprezentujący Grupę Bilderberg.
Ja2020.06.2 11:00
A masz chociaż świadomość co to jest ta tajna grupa, która jest tak tajna, że wszyscy o niej wiedzą? Oraz kto ją założył? Bo wśród założycieli jest Polak Józef Retinger - zresztą wybitna postać integracji europejskiej. Na pewno Trzaskowski by wprost mówił, że chodzi na spotkania TAJNEJ organizacji. Jest tak TAJNA, że wszyscy wiedzą, gdzie odbywają się spotkania i kto w nich uczestniczy. To są po prostu spotkania uznanych osób ze środowiska polityki, które chcą ze sobą rozmawiać. Normalnie jeżdżą tam prezydenci, premierzy, biznesmeni. Ale Dudy oczywiście nikt tam nie zaprosił.
pat2020.06.2 11:13
" Denis de Rougemont zapisał taką z nim rozmowę: „Mówią, że jesteś masonem, agentem Intelligence Service, CIA, Watykanu, a do tego sympatykiem komunizmu. Czasem nawet, że Żydem i pederastą.” Józef Retinger: „ To jeszcze nie wszystko.” "
Kopernik2020.06.2 11:32
To jest właśnie prosty przykład sarkazmu.
MARCIN2020.06.2 21:37
typ! Racja! Sam czytałem wypowiedź Trzaskowskiego, jak pisał, że JEST W MŁODSZEJ GRUPIE BILDERBEGRA! BARDZO MNIE TO ZDZIWIŁO!? A ON JAKBY, NIGDY NIC.... TO NIE KŁAMSTWO, TO PRAWDA! NIESTETY! To było kilka dni temu, więc teraz pomyślcie, co on może dobrego zrobić dla Polski, jak jest w Międzynarodowej Masonerii..! PROSZĘ,POMYŚLCIE O TYM! TU NIE CHODZI O PIS, TYLKO O NASZ KRAJ I POLAKÓW!
bez znieczulenia i bez litości2020.06.2 10:39
zbliża się dobicie POtwora
pat2020.06.2 10:28
Rozumiem poparcie 9% dla lewicy, bo to jest element napływowy zza wschodniej granicy i jego potomstwo, głównie zawleczone do Polski po wojnie przez judeokomunę, ale 35,5% dla totalnie skompromitowanej bandy tępaków i ignorantów, zdrajców i donosicieli z KO i PSL, to jest dla mnie wprost niepojęte. Aż wstyd, że tyle mamy ogłupionych i ograniczonych umysłowo rodaków. O tych prawie 50%, które nie chcą ruszyć @upy na wybory, lepiej nie pisać, bo to zwykłe niedorozwoje, takim trzeba tylko współczuć.
Kopernik2020.06.2 11:26
Wysokie poparcie dla KO i PSL jest spowodowane tym, że wyborcy mają dylemat pomiędzy donosicielami z opozycji, a złodziejami z PiS.
ole2020.06.2 11:34
Wszędzie się złodziej trafi, ale w KO i PSL, to nie trafienie na złodzieja jest równe trafieniu w totolotka szóstki.
Kopernik2020.06.2 11:49
Wiem, że na tym portalu jak się komuś nie podobają czyjeś poglądy, to zaraz jest szkalowany z jednej strony od komunistów, a z drugiej od faszystów. Nie chcę być utożsamiany z żadną z tych opcji. Po prostu uważam, że polska polityka nie ma żadnego poziomu i zawsze się zwracam krytycznie wobec działań zarówno PO jaki PiS (oba ugrupowania popełniły karygodne błędy). Nie wiem w ogóle czemu cały ten portal ocieka politycznym chłamem, skoro jest poświęcony religii i wyższym wartościom.
Marcin2020.06.2 21:24
Kopernik! Oczerniasz teraz! Proszę podaj, co ci ukradli! Konkretnie w punktach! Tego już za wiele ! Czekam! Szybko! Kto co ukradł ci i kwotę !
Michał Jan2020.06.2 10:26
Uwaga: zyskując 4% doszli do 41, a wczoraj (niezawodni bracia Karnowscy ze swoim Social Changes) dawali 42%. Marysia-Patysia znowu się ośmiesza nie czytając artykułów kolegów redakcyjnych.
ladychapel2020.06.2 10:22
Zwolennicy PiSu są jak zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi - wszystkie argumenty mówiące o jej kulistości traktują jako spisek ogólnoświatowy - podobnie PiSowszczycy - wszystkich, którzysą przeciw PiS traktują jako spiskowców
Ja2020.06.2 10:27
A przypadkiem to nie odwrotnie i właśnie ty należysz do tych co myślą że ziemia jest płaska.
pat2020.06.2 10:33
Ludzie żyli tysiące lat z myślą o płaskiej ziemi i w niczym im to nie przeszkadzało, ale tobie płaski mózg to w widoczny sposób ogranicza myślenie i zapewne wartościową egzystencję również.
Dam2020.06.2 10:41
Ale jednak w dzisiejszych czasach dalsze myślenie, że jest płaska jest głupotą. Jest różnica pomiędzy wiarą w coś, bo wydaje się to najrozsądniejsze przy danym poziomie nauki oraz wiarą w coś pomimo faktów całkowicie zaprzeczającym tej tezie. Tyczy się to zarówno płaskiej Ziemii, jak i 8/56 płci.