Nowy RPO. Co jeśli Senat odrzuci kandydaturę Wawrzyka? Gowin ujawnia - zdjęcie
22.01.21, 13:45Screenshot Youtube - PiS

Nowy RPO. Co jeśli Senat odrzuci kandydaturę Wawrzyka? Gowin ujawnia

5

Wczoraj Sejm przyjął kandydaturę Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Na tym jednak nie koniec, teraz zgodę wyrazić musi także Senat, a z tym może nie być tak łatwo.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda zaproponował też kandydaturę Jana Marii Rokity. Choć Sejm przegłosował wczoraj kandydaturę Wawrzyka, lider Porozumienia wciąż wiąże nadzieje z Rokitą.

Kandydaturze Wawrzyka zdecydowanie przeciwni są politycy Koalicji Obywatelskiej. Tomasz Siemoniak powiedział wprost, że nie otrzyma on poparcia senatorów KO.

Tymczasem w rozmowie w telewizji WP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin stwierdził, że jeśli kandydatura Wawrzyka w Senacie upadnie, Zjednoczona Prawica rozważać będzie inne możliwości. Jedną z nich jest wystawienie właśnie Jana Marii Rokity.

dam/Wirtualna Polska,Fronda.pl

Komentarze (5):

Anonim2021.01.22 22:42
Czegoś tu, w tej wojnie politycznej nie rozumie . Tej zachłanności w apetycie na stanowiska . Doszukuję się demokracji , wolności . równouprawnienia i tych innych zasad demokracji .Zasad które powinny cechować wybranych przez nas przedstawicieli władzy . A tu masz nasi przedstawiciele twierdzą ,że prawdziwą demokrację to tylko ich partia zagwarantuje Bo wybrany z innej partii władca będzie miał w symbolicznym miejscu prawo . Tylko interes partii będzie się liczył . Skąd to przekonanie ? I żra się jak psy w marnym azylu o władzę . O władzę swoją nad nami . Co to jest ta demokracja ? Po co nam prawo . skoro o jego przestrzeganiu nie będą decydować jego , tego prawa , nakazy , tylko wola partii urzędnika do której należy .Obecny , rzadzący ponad normę , Rzecznik Praw , jest tego doskonałym przykładem . Jest Rzecznikiem Praw , nie O , ale PObywatelskich.
nol2021.01.22 15:40
Ile tego szujostwa jest w Krakowie?
Jenny2021.01.22 14:26
Wam juz sie w glowach poprzewracalo nienazarte hieny?Chcielibyscie wszystkie stanowiska Pisuarem obsadzic?
nol2021.01.22 15:41
Dziwne, skoro reszta jest w "totalnej opozycji"?
Figo Fago2021.01.23 9:36
Masz rację " Jenny " . W głowie im się od tej władzy" kopyrtło" . Niechby już był tym Premierem Pisowiec . przecie wybory trzy razy wygrali ,Ale żeby z resztą posad nie podzielić się z innymi ? To już skandal. Przecież lepszego faceta na RPO jak Nitras nie znajdziesz . Jahira na Ministrzynią Kultury , dr . Środa na Ministrzynia Wyznań . Biedroń Ministrem Inności Seksualnej , Nowak ( jak go wypuszczą ) Ministrem Uczciwości . Nooo i w kraju spokój . Wilk syty i owca cała .A my ? Na saksy do roboty u jakiego bauera albo ślimakojada , tyrać na zasiłki dla wpuszczonych " uchodzców " , bo oni do roboty jakoś się nie palą . No i co "Jenny " ? Przestał byś wtedy fluchcić na PiS ?