Nigeria: brutalne ataki ze strony dżihadystów na północy kraju - zdjęcie
16.06.20, 18:31Zdjęcie ilustracyjne/YT

Nigeria: brutalne ataki ze strony dżihadystów na północy kraju

6

Co najmniej 38 osób zginęło w ubiegłą sobotę z rąk dżihadystów związanych z grupą Daech podczas ataku na wioskę położoną w północno-wschodniej Nigerii. Wioska Goni Usmanti, znajduje się około 60 km od miejsca, w którym stacjonuje garnizon ONZ w Monguno, gdzie podczas ataku islamskich ekstremistów zginęło z kolei 15 osób.
 
W Goni Usmanti bojownicy Państwa Islamskiego w Afryce Zachodniej zanim zabili uciekających mieszkańców starli się z członkami wspieranej przez rząd lokalnej milicji samoobrony. Wśród zabitych jest sześciu milicjantów, którzy zaangażowali się w walkę, zanim zostali pokonani. Dżihadyści najpierw otworzyli ogień do znajdujących się w ciężarówce handlarzy, a następnie podpalili ją wraz z kilkoma mieszkańcami, którzy również byli w środku. Jedynie dwom pasażerom udało się uciec z miejsca tragedii.

Podejrzewa się, że ci sami napastnicy kilka godzin później zaatakowali miejscowość Monguno. Mieszka tam kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, którzy schronili się przed inną frakcją islamistów, która od dziesięciu lat sieje przemoc w regionie, a w 2016 roku oddzieliła się od Boko Haram. Armia nigeryjska podała do wiadomości, że w niedzielę 14 czerwca zabiła 20 dżihadystów „zwycięsko odpierając” atak na Mangumo. Nie wspomniała jednak o stratach w swoich szeregach ani o napaści na Goni Usmanti.

ONZ przekazała, że jest „przerażona” tymi dwoma atakami. Organizacja stwierdziła w oświadczeniu, że ośrodek zatrudniający 50 pracowników pomocy humanitarnej doznał niewielkich szkód. Podpalono jednak pojazdy ONZ oraz budynki usytuaowane poza centrum.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Komentarze (6):

"Leszek" Keller-Krawczyk o swoje rodzinie: 2020.06.16 19:16
- „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - katolicka kretynizacja polski - ty żydzie i prowokatorze ! Zainteresowanym podam jego adres. Ja tego goovna żydowskiego nie ruszam, przyjdzie "deszcz" i go spłucze.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.16 18:56
Żryjcie i gwałcicie dzieciaki póki jeszcze możecie yebane klechy! wasz koniec jest bliski! W Irlandii, najbardziej katolickim kraju Europy nie ma obecnie ani jednego seminarium. 7 kleryków uczy sie w Rzymie...
dyzio2020.06.16 19:23
Biedny człowieku, gdzie w artykule było o księżach pedofilach?
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.06.16 19:59
A GDZIE ICEK SZKOLA TAKICH CHAMOW I KRETYNOW JAK TY
Jan Radziszewski2020.06.16 23:41
Kretynizacja biedny głupi duraku żydowski Pan 13.03.2020 Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
anonim2020.06.16 18:56
Taaa.... szukacie w Nigerii a powoli to samo w zasadzie dzieje się obecnie we Francji.