28.09.19, 09:45Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Niewiarygodne! Gronkiewicz-Waltz: Za awarię ściekową odpowiada PiS

Za awarię ściekową w Warszawie odpowiedzialny jest PiS” - stwierdziła dziś była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W rozmowie na antenie Radia ZET Gronkiewicz-Waltz sw ogóle nie poczuwała się do odpowiedzialności za jedną z największych awarii oczyszczalni ścieków w Europie w ciągu ostatnich lat. Dodawała wręcz:

PiS prawie stracił pieniądze jak rządzi w latach 2004-2006. Do dzisiaj mam projekt umowy, który miałam podpisać jako wiceprezes EBOR-u na budowę oczyszczalni, która powinna zostać zrealizowana w 2004 roku”.

I dalej:

[…] to Lech Kaczyński i Sławomir Skrzypek mieli podpisać umowę na wysoką pożyczkę na budowę oczyszczalni, nie zrobili tego”.

Stwierdzała też, że to dzięki jej zaangażowaniu ostatecznie nie przepadły pieniądze na budowę oczyszczalni, choć opóźnienie wpłynęło niekorzystnie na funkcjonowanie obiektu.

Gdy dziennikarka sugerowała, że awarii można było uniknąć, była prezydent Warszawy stwierdziła:

Wie pani, można było uniknąć, żeby nie spalił się Most Łazienkowski, takie jest życie, Apollo 13 też mało nie wróciło na Ziemię. Ważne, że Apollo 13 wróciło”.

dam/Radio ZET,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.09.28 17:59
NMP 12.09. 2019 +++ Polacy, jako wasza Pani i Królowa ostrzegam was, szatan zawziął się na was, na wasz Naród i chce za wszelką cenę was wyniszczyć. Ludzie masonerii i iluminatów czynią wszystko, by was ogłupić, szczują, napuszczają celowo i z premedytacją jednych przeciwko drugim, płacąc „demonstrującym” niemałe pieniądze. Rządzą wami ludzie bez kręgosłupa moralnego, patrzą jedynie na doraźne korzyści. Chcą doprowadzić polski Naród do masowej depopulacji. Chcą oni, by jak największa liczba was zakończyła swoje życie, tak by oni mogli swobodnie przejąć waszą Ojczyznę, oraz liczne bogactwa polskiej ziemi. Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w 12tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. a więc PO KO to szkodniki nad szkodnikami - bo wysługują się wrogom Polski np Donald Tusk , Schetyna którzy piekło mają na 100% pewne.
Jan Radziszewski2019.09.28 17:33
Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. Zrozumiałam, dlaczego z nią nie przyjaźnili się sąsiedzi. Strasznie to mówić. Boleśnie to mówić. Jej syn, mój Ojciec, znajdował się w raju, a jego mama całą wieczność będzie przebywać tu. Nie mogłam się ruszyć z miejsca. I gdyby nie Anioł, to chyba stałabym i stałabym tam. Płakałabym i krzyczałabym. Krzyczałabym zamiast niej. Nie wiem, jak znaleźliśmy się jeszcze niżej. 1 uzupełnienie ze świadectwa w cerkwi „Źródło życia”: … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. On, jak głownia, wyrwana z ognia, a moja miła Babcia, u niej tyle ikon było, ona umiała tyle modlitw, a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa. Już ponad 30 lat ona jest tam, a dalej – wieczność. Rzuciłam się, aby pomóc jej. Czułam, że mam wilgotna rękę, tę, za którą trzymał mnie Anioł. Chciałam chociaż tylko trochę ugasić, ugasić ten płomień. Ale napotkałam postawioną przeszkodę. I nie zdołałam dotknąć, a ona… ona patrzyła na mnie, ona błagała mnie oczami
Ziutek2019.09.28 17:32
Tej pani należy przytoczyć ruskuju skasku "Płohomu tanceru jajca mieszajut"
eRKa2019.09.28 16:36
Chciała by dusza do raju, ale te podłe grzechy jej nie puszczają, bo dobre rzeczy się długo pamięta, ale te ZŁE jeszcze dłużej. Więc to za HGW rozkradano nie prawnie kamienice i Trzaskowski na koniec panowania spółki PO-PSL w 2015 roku podwyższył pensje wszystkim prokurentom, prawnikom i obrońcom złodziei, którzy rozkradali kamienice i ludzi na bruk wyrzucano. Więc karma wróci z nawiązką do darczyńcy, ale czy oni to wytrzymają. Czas pokarze jak długo złodzieje będą się cieszyć wolnością, to jak z przysłowiem, że nosił wilka razy kilka i ponieśli ludzie wilka. Więc oszuści i złodzieje nie mogą spokojnie spać, bo przyjdzie, no właśnie co /? kobranocka
Toni2019.09.28 16:11
Za awarrię odpowiada Gronkiewicz budowała wszystko jak najdrozej,ci co budowali zlecającym łapówkę dawali. PO to była jest i będzie Przestępcza Organizacja, aby zyło m się lepiej, a reszta Polaków miała jeść szczaw i mirabelki.
OZ2019.09.28 15:17
Pani Gronkowiec - ja to od pierwszej wiadomości o awarii wiedziałam kto jest winien. Nie mniej przyznać należy, że szambo wybiło w porę i jest "godnym" uhonorowaniem waszych zmagań z przeciwnościami losu i wysiłków, by ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. !!!
Maciej2019.09.28 14:58
Pani Gronkiewicz- Waltz - PIERDZIELI GŁUPOTY !!!!!!!!!!!!!!
Po2019.09.28 14:57
Ta szmata wykłada na wyższych uczelniach, stąd mamy takich sędziów a nie innych !
krzysztof2019.09.28 14:44
wielkimi krokami zbliża się czas rozliczeń z IIIRP będzie bolało oj będzie
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy2019.09.28 14:00
Co jest ulubionym miejscem na posiłki much? Goowno! Co jest ulubionym miejscem muchy blogowej? Goowno - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲. Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona miała dosyć, ale się znalazła inna, radziecka i poczuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wypełnia blogi tym samym smrodem.
SZyDeRrAa2019.09.28 12:54
Przepiękna Słowianka i ta szczera dusza nie skalana kłamstwem
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.28 12:57
Ładniejsza od twojej starej
anonim2019.09.28 12:52
Tak że ładna filiżanka ładna filiżanką, ale prosimy o odrobinę szacunku dla naszych głów!
anonim2019.09.28 12:50
A Kidawie-Błońskiej przypominam, że w wielu krajach Ameryki Łacińskiej rządzą mafie, w tym narkotykowa. O ile nam wiadomo to rząd PiS walkę z mafiami, w tym narkotykowymi, rozpoczął, niestety nie Pani formacja!
ciekawy2019.09.28 12:44
Pisie udają że nie było wątku Lecha w historii Warszaw i to NIECHLUBNEGO !!!!!!! Gro decyzji w sprawie niesprawiedliwej prywatyzacji podjął właśnie on tao samo z czajka wczoraj jej nie zbudowano
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.28 11:50
Jej argumentacja jest logiczna. Nic dziwnego, PiS to małostkowe partacze, którym nigdy nie powinna być dana władza. Rozpuszczają nierobów i ciągną kraj w dół.
Izka2019.09.28 14:15
Trzeba znać szczegóły by wypowiadać się na dany temat.Zgadzam się z tą wypowiedzią .
ZERR02019.09.28 20:29
Co jest lkogicznego w stwierdzeniu, ze za budowę i katastrofę budowlaną nie są odpowiedzialni: inwestor, projektant i wykonawcy? Przed Sądem taka linia obrony by sie nie ostała, wyrok jak malowanie. Od, wlewacka szitlogic.
bogdanus2019.09.28 11:32
Za błędne decyzje konstrukcyjne odpowiada HGW.
Bogo2019.09.28 11:24
Paniusiu niech Jachira kupi pani blaszkę.
Zephyr2019.09.28 11:10
A czego można się spodziwać po Hannie Gronkiewicz Waltz. Wyzuta z wszelkiej godności i poczucia odpowiedzialności za cokolwiek. Pewnie też PIS przepisał na jej męża zagrabioną w Warszawie kamienicę? Ta pani to porażka społeczeństwa. Dziękujmy Bogu, że te pseudoelity nie kierują już Polską. Nieodpowiedzialni ignoranci, pozbawieni poczucia rzeczywistości, jakiejkolwiek moralności i człowieczeństwa. Rzygać się chce słuchając i czytając 'mądrości' tych wszystkich walców, balcerków, jachirek i szczerbatków.
anonim2019.09.28 10:51
HGW tak wyglada obrzydliwy zydowski klamca
anonim2019.09.28 10:48
Dlaczego ta zydowka nie jest w celi z literka N to jest wielki oszust klamca jej wyglad sprowadz gniew
oi2019.09.28 12:51
Oni są boscy bóg ich wybrał oni sa ponad prawami gojów
Toni2019.09.28 16:16
Dlatego,że w sądach w Polsce jest dużo jej rodaków i zyd broni zyda. Dopóki sady będą obsadzone obcymi nacjami i komunistami z PRLu to sprawiedliwości w nich się nie znajdzie.
AB2019.09.28 10:35
Ta kobieta powinna zgnić w więzieniu: za mafię reprywatyzacyjną, za przekręty na "Czajce", za wyłudzanie razem z mężusiem żydowskich kamienic, za kłamstwa od rana do wieczora. Niech pamięta, że za zło zawsze się odpowiada - nie na tym, to na tamtym świecie. Jak ona w ogóle śmie oskarżać Lecha Kaczyńskiego, który przestał być prezydentem Warszawy w grudniu 2005 roku!! On planował przebudowę "Czajki", ale w zupełnie inny sposób niż to potem zrobiła Walzowa. Ona wszystkie decyzje dotyczące "Czajki" podpisywała! "Czajkę" otwarto właściwie w 2013 roku; czyli 8 lat po prezydenturze Kaczyńskiego, a bezczelna baba go oskarża!!! Że też nie ma bata na takich aroganckich i bezczelnych ludzi, jak ta kobieta, której - jak na razie - wszystko uchodzi na sucho. Mam jednak nadzieję, że śledztwo pod patronatem prokuratury krajowej nie zostanie skręcone i w końcu bezczelna baba się doczeka aktu oskarżenia.
kamila2019.09.29 7:13
powinna sie utopic w tych fekaliach....oszustka ,zlodziejka poubecka schlampe....
Lublinianka2019.09.28 10:22
Na INFO właśnie transmitują konwencję Partii Obłudników - Kidawa-Błońska ZNOWU pierdzieli głupoty, jak to PIS skrzywdził milionerów z ich szeregów, bo każe im płacić większe płace minimalne ciężko pracującym na ich miliony pracownikom 😕😕😕 Kolejny raz nie nauczyła się płynnie czytać wyświetlanego na monitorach przemówienia - co chwilę się zacina, przejęzycza i duka kręcąc głową od lewego monitora do prawego 😂😂😂😂😂😂😂 SAME PUSTE OBIETNICE!!!! 😴😴😴😴
ZERR02019.09.28 10:22
Za debilny projekt, budowę i co najmniej dziwny "przetarg" jest odpowiedzialna osobiście administracja HGW. Za awarię również, bo jak sie robi takie babole, to się MUSIAŁO spierdzielić. Aż dziw, że tak długo to trwało.
JS2019.09.28 10:18
Brawo HGW! Warto wspomnieć że za katastrofę w smoleńsku też odpowiada PiS! a za śmierć ludzi na pokładzie tupolewa Lech Kaczyński który kazał lądować w niesprzyjających warunkach i jego brat który mu to polecał...
JS2019.09.28 10:38
W Imię Jezusa idź precz szatanie !
Igor2019.09.28 13:03
zapomniałeś dodać o pancernej brzozie, taka odmiana podobno...
Toni2019.09.28 16:13
Milicjant debil.
Zygfryd2019.09.28 10:03
Powinni cześc tego szlamu zwalić na jej posesje w Polsce juz odpadów szamborafala nie chcą przyjmować.
anonim2019.09.28 9:58
Politycy PO mają taki dar,że perfekcyjnie pomnażają własne majątki,ale wszelkie projekty państwowe lub samorządowe uwalają a to pod względem budżetowym,a to wykonawczym,a to funkcjonalnym.Gdyby tak jak projektami zarządzali własnymi zasobami byli by partią nędzarzy a są krezusami.Taka dychotomia .Nie można mieć wszystkiego.
JS2019.09.28 9:56
Można by tu przypomnieć scenę z Kariery Nikodema Dyzmy, kiedy Nikodem rozmawia przez telefon z jakąś kobietą i na koniec w emocjach mówi do niej: TY BABO DURNA ! I odkłada słuchawkę. Tymi słowami można podsumować hprof. HGW i jej zrzucanie winy na nie winnych. Pozdr. hprof. = hate professor
JS2019.09.28 10:37
Przepraszam, tam było "ty babo głupia !" Pozdr.
Olej2019.09.28 9:56
Paskudny typ ,,człowieka'' jak oni wszyscy w tej Pandemii Obłudy.
spisek2019.09.28 12:50
a za spaloną wczoraj żarówkę w kibelku odpowiada pewnie rosja usa chiny iran bangladesz somalia izrael
Izka2019.09.28 14:12
Tu akurat góruje PIS
anonim2019.09.28 9:51
Ta Pani to specjalistka od tego, aby władać i za nic nie odpowiadać. Czy to prawda, co upowszechniają plotkarze, o jej bardzo ograniczonych zdolnościach poznawczych?
Barbara2019.09.28 11:21
jakąś szatańską inteligencję ma, bo, by gładko przejść od odpowiedzialności za katastrofę Czajki do szczęśliwego powrotu Apollo(to chyba zasługa pani Gronkiewicz, skoro o tym wspomina) to trzeba mieć giętki umysł, choć niekoniecznie twórczy.
PRAWDA2019.09.28 11:34
A co ta pani WALC robi jeszcze na wolnosct???
Bruner z Olgino- Formularz zawiera błędy.2019.09.28 19:31
Aresztować natychmiast.
Taka prawda2019.09.28 12:48
Bardziej prawdopodobne jest iż z 2 wojnę światowa odpowiadają żydzi bo współfinansowali hitlerka w dojściu do władzy i udzielali pożyczek na rozbudowę przemysłu ...wojennego więc sami sobie zgotowali holokaust.