Macierewicz jest niepoważny, komisja badająca katastrofę w Smoleńsku jest jak komisja Burdenki, a Kaczyński to „mały, zakompleksiony człowiek” - to stwierdzenia Stefana Niesiołowskiego. Poseł PO udzielił wywiadu będącemu częścią rosyjskiej machiny propagandowej „Sputnikowi”.

- Raport Komisji Millera jest niepodważalny – stwierdził Stefan Niesiołowski, odnosząc się do prac komisji Jerzego Millera, według której tupolew z Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, bo zaczepił o brzozę. Zdaniem Niesiołowskiego, praca komisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza to „szaleństwa”, a sama komisja przypomina komisję Burdenki, która rozpowszechniała kłamstwa nt. Katynia. Zapytany o dr. Kazimierza Nowaczyka, autora wyliczeń, według których na pokładzie samolotu doszło do wybuchu, Niesiołowski powiedział, że „pan Nowaczyk wysługuje się Macierewiczowi”.

Polityk PO nazwał też Jarosława Kaczyńskiego „zakompleksionym człowiekiem”.

- On nienawidzi Tuska, bo przegrał z nim kilkakrotnie. Ma wielki kompleks o te klęski, które poniósł w debacie. Ten mały, zakompleksiony człowiek, Kaczyński, chce się jakoś zemścić – ocenił.

„Sputnik” to rosyjska państwowa agencja informacyjna uznawana za jednego z głównych propagatorów kremlowskiej propagandy.

KJ/sputniknews.com