Nieoficjalnie: Zawieszeni posłowie PiS chcą założyć nowe koło - zdjęcie
04.11.20, 17:55Fot. screenshot - TVP Info

Nieoficjalnie: Zawieszeni posłowie PiS chcą założyć nowe koło

26

Portal Interia nieoficjalnie informuje, że wśród posłów PiS, którzy zostali zawieszeni w związku ze złamaniem dyscypliny, pojawił się pomysł stworzenia nowego koła poselskiego.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie zagłosowali za przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, zostali zawieszeni w prawach członka partii. Teraz mają oni brać pod uwagę odejście z PiS założenie nowego koła:

- „Skład koła jest otwarty, ale ja na pewno odchodzę z PiS. Ziarno zostało rzucone, kiełkuje” – powiedział w rozmowie z Interią jeden z posłów.

Podkreśla, że zawieszeni posłowie zdają sobie sprawę, że nawet jeśli zawieszenie zostanie wycofane, to po złamaniu dyscypliny będą mieć problem z dostaniem się do Parlamentu w przyszłej kadencji z list ugrupowania rządzącego.

Komentarza portalowi udzielił również były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski:

- „Jeżeli nie ma refleksji, każdy pójdzie własną drogą. Część posłów znajdzie sobie inne partie polityczne, a ci którzy tego nie zrobią - tak jak ja, zawsze mogą się wycofać z polityki” – stwierdził.

Polityk przekonuje, że władze partii powinny przeprosić zawieszonych posłów oraz przemyśleć swoje stanowisko wobec rolników.

kak/Interia, wPolityce.pl

Komentarze (26):

Bebe2020.11.6 8:14
Rozdęło go własne ego, a Misio Kamiński (obecnie w PO? senator) chyba skutecznie zadziałał, a może lobby futrzarskie? Kruszenie kopii o niepolskie interesy.
Egon2020.11.5 10:57
Ma powstać kolejna kanapowa partia? To absurd.
Halina2020.11.5 8:14
Popieram pomysł.
Ada2020.11.5 8:06
Rozłamowcy źle kończą. Kto was ponownie wybierze? Nikt. Burzenie i niszczenie to nie osiągnięcie, panie Ardanowski. Nie szanuję takich ludzi. Wystarczyło podpuścić, by działał pan wbrew wyborcom.
Faustyna2020.11.5 1:43
Panie Ardanowski, kibicuję Panu z całego serca i życzę wszystkiego najlepszego w realizacji dobrego pomysł. Może Pan uratuje polską wieś a przy okazji nas mieszczuchów.
Bystry.2020.11.5 0:33
Panie Ardanowski załóż Pan Partię Rolników.
sylwe2020.11.4 21:26
jak Kaczyński ma zarządzać partią i jej politykami ,skoro oprócz wrogo nastawionych europejskich polityków ma pełno zdrajców i kolaborantów we własnych szeregach, Gowinowi się nie dziwię, bo to jest notoryczny zdrajca ,dla Ziobry, też nie, bo ze swoją ambicją wyżej s ra niż du pę ma , no ale Ardanowski dobrze się zapowiadał i dobrze rządził ,dopóki nie wyszło z niego to, co Polsce zawsze wychodzi
klaus2020.11.4 20:42
mają rację bo beneficjenci 500 plus obalą to Państwo,kto będzie ufał Rządowi który nie może sobie poradzić z dzieciakami, gdzie nie działa Policja ,Sądy ABW, Wywiad , kontrwywiad, kto ....
czekista2020.11.4 19:33
Obecnie w PiS-ie nie ma miejsca dla ludzi honorowych. Wprowadzenie dyscypliny partyjnej świadczy o słabości moralnej jej kierownictwa. Kaczyński, któremu "something pajabałoś", wcześniej zniszczył m.in.panią premier Beatę Szydło, oraz nieodżałowanego Ś.p. prof. Jana Szyszko/. Do niego jeszcze nie dociera, że to żałosny koniec jego dyktatury...
Gest2020.11.4 18:58
Jan Krzysztof Ardanowsk WIELKI CZLOWIEK CHWALA JEMU
LL2020.11.4 19:34
Też tak uważam,a jak człowiek w porządku to go wyżarli
Ada2020.11.5 8:08
Niech idzie do PO, tam sami "porządni":)))
Hert2020.11.4 18:57
Tak wlasnie PIS ZDRADZIL i trzeba ratowac resztki honoru
Anonim2020.11.4 18:51
Psu na budę ta cala piątka, Jaro opamiętaj się
Jan Radziszewski2020.11.4 18:45
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość
Jan Radziszewski2020.11.4 18:44
- 2 Maja, 2020 - 18:25 Maryja: Dzieci Moje Wiele modlitw zanosicie do Mnie i Mojego Syna, lecz niewielu pości i czyni wyrzeczenia. Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. I wiele dusz wróci do Mojego Syna lecz wciąż trzeba modlitwy, by każdy grzesznik najbardziej zapragnął Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Jan Radziszewski2020.11.4 18:42
++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P> te tzw 5% które umrze to ponad 3 mln Polek i Polaków . <<<< + Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Żryjcie się! Pozagryzajcie!2020.11.4 18:35
Skaczcie sobie do gardeł!
Anonim2020.11.4 18:49
apage satanas
trzaska2020.11.4 19:34
co komu do domu jak dom nie jego .... i zajmij się swoimi sprawami.
Anonim2020.11.4 18:15
Partie faszystowskie czyli PIS PO Konfederacja SLD nie akceptują swobody światopoglądowej. Tylko w PSL wolno być sobą. Wespół z postulatami prorolniczymi Ardanowski pasuje tam niezależnie o tym co sądzi o aborcji czy zboczeńcach - a prawdę mówiąc nie mam pojęcia.
BieS2020.11.4 18:45
Faszyzm jest tylko po lewej stronie zresztą jak komunizm. Jak wszystkim wiadomo tzw PSL czyli naprawdę komunistyczne ZSL, kolaborujące z PZPR, najbardziej z tego grona razem z tzw SLD pasuje na ugrupowanie faszystowskie. Zresztą obydwa ugrupowania już się kończą na polskiej scenie politycznej i jak widać jeszcze wierzgają w konwulsjach nawet jak są wspierane biedroniami i kukizami. Następne rozdanie bez tych wskakiwaczy na stołki a Ardanowski nie musiał się do tego mieszać bo to porządny facet.
Faustyna2020.11.5 1:53
PSL czy dawniej ZSL jedno dno, to partie przystawki. Mówiło się, że te partie przypominają arbuz z wierzchu zielony a w środku czerwony i nic się nie zmieniło. To Pawlakowi z PSL-u zawdzięczamy niekorzystną, wieloletnią przepłaconą umowę z Rosją na dostawę ropy. Ile "połucził" za to Pawlak ?
gumowa kaczka2020.11.4 18:05
kłopoty w raju?
Anonim2020.11.4 18:02
Proponuję założyć ale pętle na szyje wiadomo komu...
Anonim2020.11.4 18:00
Przykre.