Niemiecka telewizja pyta imigrantów, czy chcą mieszkać w Polsce. Oto cała prawda!!! - zdjęcie
18.07.18, 10:29Zdj. Youtube/Deutsche Welle

Niemiecka telewizja pyta imigrantów, czy chcą mieszkać w Polsce. Oto cała prawda!!!

Polski rząd zarówno na forum Unii Europejskiej, jak i w kraju, przez opozycję i część mediów, wielokrotnie był atakowany za odmowę przyjęcia uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Czy jednak sami zainteresowani w ogóle chcieliby mieszkać w Polsce?

Niemiecka telewizja "Deutsche Welle" postanowiła to sprawdzić. Reporterka DW przeprowadziła sondę wśród uchodźców i imigrantów mieszkających w Niemczech. Dziennikarka niemieckiej telewizji zapytała, czy gdyby nie mogli mieszkać w Niemczech, wybraliby Polskę?

Część z nich przyznaje zupełnie szczerze, że nie zna naszego kraju, nie ma o nim pojęcia. Jeden z młodych mężczyzn, uchodźca z Afganistanu, najpierw przekonuje, że nie słyszał o Polsce, ale już kilka minut później stwierdza, że zna jednego Polaka i choć jest on w porządku, to mówi, że życie w naszym kraju "nie jest tak proste, jak w Niemczech".

Przede wszystkim, większość pytanych odpowiada, że w Niemczech jest im dobrze, nie zamierzają się przenosić, nie chcieliby mieszkać w innym kraju, w tym m.in. Polsce. 

yenn/Youtube, Fronda.pl