Niemieccy nastolatkowie podpalili dwa kościoły - zdjęcie
24.07.15, 15:46

Niemieccy nastolatkowie podpalili dwa kościoły

11

12- oraz 13-latek zostali zatrzymani przez niemiecką policję w związku z podpaleniem dwóch kościołów. Chłopcy podpalili między innymi drewniane ławki i inne drewniane przedmioty. Spowodowane przez nich straty oceniane są na 10 000 euro. Jak oceniła policja kryminalna, obaj zatrzymani dokonali zniszczeń z pełną świadomością swojego działania. Chodzi o kościoły podpalone w Ingolstadt w diecezji Eichstätt.

Chłopcy używając do tego celu palących się w kościele św. Konrada świec podpalili ławki oraz inne przedmioty. O pożarze straż zawiadomili ludzie odwiedzający kościół, jako, że podpalenie miało miejsce w biały dzień. Wkrótce doszło do aktu wandalizmu w drugim kościele, św. Józefa. Sprawy powywracali świeczniki oraz wazy z kwiatami, zniszczyli lampy i dokonali innych drobnych zniszczeń.

By dokonać obu ataków, sprawcy uciekli z ostatnich dwóch lekcji w szkole. Nie podali motywu swojego działania. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że kierowali się nachalną antykatolicką propagandą, swobodnie rozpowszechnianą tak w Niemczech jak i w innych krajach europejskich, w tym w Polsce. Wystarczy wymienić działalność black metalowych zespołów, jak kierowany przez „Nergala” Behemoth, który wzywał swojego czasu do rzucania chrześcijan na pożarcie lwom. W powszechnym obrocie dostępne są też koszulki z napisami „Spal swój kościół” odwołujące się do czynów jednego z norweskich muzyków black metalowych. 

bjad/kath.net/fronda.pl

Komentarze (11):

anonim2015.07.24 17:06
To tylko "niewinny żarcik". I nie piszcie o nich źle, bo będziecie mieć sprawę o "mowę nienawiści"...
anonim2015.07.24 17:21
nabic ciemniaki na pal, to juz ma mozgownice przepalone czerwona ideologia.
anonim2015.07.24 19:26
Kto Mieczem walczy od Miecza ginie.
anonim2015.07.24 20:19
@USA Harcowni Nie głoś głupich tez. Czy myślisz że W Lenin inaczej zaczynał ? I gdzie skończył? w Piekle frondowiczu Najpierw zerwał w wieku pietnastu lat Krzyż z szyi a potem go podeptał, z czego to wynikało ? Naczytał się dużo dziel rewolucyjnych pisarzy francuskich i ci mu przekręcili w głowie. powodując że uwierzył w Kłamstwo wiary piekła Ateizm. I dlatego dziś jest od prawie 100 lat w piekle gdzie Lucyfer sprawia mu jedyną w swoim rodzaju rozrywkę która będzie trwać wiecznie. Obyś tam nie trafił bo będziesz gorzko żałował jak Judasz, że lepiej byłoby dla niego gdyby się nie narodził
anonim2015.07.24 20:40
@Radzi Osobiście nie byłbym taki pewien co do tego gdzie skończył Judasz.
anonim2015.07.25 3:44
"Znowu Fronda dorabia ideologię do pospolitych aktów wandalizmu. To się już robi nudne.".... To idzie Wolność, Wolność... Wolność!
anonim2015.07.25 8:24
@KZ Czy Pan Jezus nie powiedział o Judaszu "lepiej byłoby dla niego, gdyby się nie narodził" A po za tym Judasz w ok setce egzorcyzmów wypowiada się, jest mowa np że Judasz odszedł, chce żeby ta /opętana/ cierpiała tak jak ja. ect. w pismach natchnionych jest jawnie powiedziane np Bł. k. Emmerich Chrystus będąc w Otchłani przemówił do duszy Judasza . Judasza okresem działania jest Post dalej przyczynia się do świętokradztw. ect.
anonim2015.07.25 8:31
@Harcownik myślisz, że jak jesteś harcownikiem na polu walki / ideologicznej/ to już tobie się nic złego nie stanie.Odpowiada się z czynów słów i myśli przed Bogiem czy ty chcesz czy nie chcesz i tak będziesz sądzony przez Chrystusa. Np. Dzienniczek św. s Faustyny Nr 741 to pisze św. tak że w piekle jest najwięcej osób które nie wierzyły, że ono istnieje!
anonim2015.07.25 10:55
@Fafik No to uważaj psie, żeby ktoś nie miał dosyć twojej nachalnej propagandy antyreligijnej, bo siejesz wiatr i możesz zebrać burzę.
anonim2015.07.25 12:59
@Radzi Czy celem Jezusa od samego początku nie było umrzeć na krzyżu za grzechy ludzkości? Jeśli tak to w takim razie Judasz został powołany do tego by do tego ostatecznie doprowadzić. Osobiście nie wydaje mi się by Bóg powołując do życia człowieka w takim celu, odgórnie skazał także jego duszę na potępienie.
anonim2015.07.26 20:13
@KZ Judasz miał wolną wolę i to sam wybierał, jeżeli odrzucił słowa Matki Bożej aby udał się pod Krzyż to wtedy mu Jezus daruje jego winę ale wolał słuchać szatana który mu szeptał słowa z Tory mówiące "... Kto sprzedał jedną duszą z braci swoich z Izraela i weźmie za nią zapłatę, śmiercią ma umrzeć" zrób raz koniec nędzniku! zrób koniec! to pod takimi podszeptami wziął sznur i powiesił się! @fafik - nie tędy droga, bo ta którą kroczysz teraz, zaprowadzi cię do przepaści piekielnej. A może podpalili pod wpływem nachalnej propagandy antyreligijnej. Czy Wł Lenin nie pod wpływem bezbożników Francuskich zerwał z szyi i podeptał Krzyż!