Cała Polska dumna ze zwycięzców w Willingen - zdjęcie
28.01.17, 20:29Fot. screen z TVP INFO

Cała Polska dumna ze zwycięzców w Willingen

Polscy skoczkowie nie przestają zadziwiać! Dziś odnieśli kolejny wspaniały sukces, wygrywając konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen.

W składzie reprezentacji Polski pojawili się dziś Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz oczywiście lider Pucharu Świata i zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch. Po pierwszej serii Polacy nieznacznie przegrywali z Niemcami, jednak w drugiej odsłonie pokonali rywali i sięgnęli po drugi w tym sezonie triumf w drużynówce.

Co ciekawe, wcześniej wygrali również na niemieckiej ziemi w Kliegenthal, zaś w drugim tegorocznym konkursie drużynowym w Zakopanem Polaków pokonali jedynie... Niemcy.

Polacy znakomicie skakali w drugiej serii, tylko Kamil Stoch oddał skok poniżej 130 metrów, jednak skakał w bardzo trudnych warunkach. 

Ostatecznie drugie miejsce za Polakami zajęli Austriacy, a trzecie Niemcy. 

Polska jest liderem Pucharu Narodów w Pucharze Świata w skokach i jednym z głównych faworytów do złota w konkursie drużynowym na nadchodzących mistrzostwach świata w Lahti.

Jutro w Willingen konkurs indywidualny z udziałem wszystkich Polaków, którzy startowali dziś, a także Stefana Huli i Jana Ziobry. 

emde