Niedziela Najświętszego Odkupiciela - zdjęcie
19.07.20, 16:07fot. vatican media

Niedziela Najświętszego Odkupiciela

8

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela, czyli redemptoryści obchodzi w trzecią niedzielę lipca swoje święto patronalne. Uroczystej mszy w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Madrycie przewodniczył o. Francisco Javier Caballero, przełożony prowincjalny. W sposób szczególny pamiętano o redemptorystach, którzy zmarli z powodu pandemii.

W Polsce członkowie Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela znani są jako redemptoryści. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „redemptor”, czyli „odkupiciel”. Charyzmatem zgromadzenia jest głoszenie obfitego odkupienia wszystkim ludziom, a szczególnie najbardziej ubogim i opuszczonym. Przypomniał o tym o. Francisco Javier Caballero dziękując jednocześnie całej rodzinie redemptorystowskiej za bycie blisko chorych i ich rodzin, a także potrzebujących pomocy podczas pandemii. Nowa sytuacja wymaga dużej wrażliwości duchowej, odczytywania znaków czasu oraz kreatywności misyjnej. Takiej postawy uczy św. Klemens Hofbauer CSsR (1751-1820), który zachęcał, aby Ewangelię głosić wciąż w sposób nowy. W tym roku redemptoryści obchodzą 200-lecie śmierci misjonarza Warszawy i Wiednia. Podczas Eucharystii pamiętano też o zmarłych z powodu koronawirusa. COVID-19, który uderzył bardzo mocno w hiszpańskie życie zakonne, nie oszczędził także redemptorystów.

Ok. 5 tys. redemptorystów pracuje w 82 krajach świata. Polska jednostka jest wciąż najliczniejszą w zgromadzeniu. Tuż za nią plasuje się Wietnam, gdzie od kilku lat notuje się najwyższą liczbę powołań.

 

Vaticannews.va/Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

Komentarze (8):

Jagoda2020.07.20 1:40
KRÓLUJ NAM CHRYSTE, ZAWSZE I WSZĘDZIE...! AMEN...! Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym Znakiem, Polska jest Polską! A Polak Polakiem!
Seks kamerki2020.07.19 18:40
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Szatanista,2020.07.19 17:01
i jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Szatanista2020.07.19 16:56
Tylko Jezu jest tak sprawiedliwy że potrafi karać ofiarę za to że nie chce wybaczyć oprawcy. Litować się nad Sodomitą tylko dla tego że klęczy i błaga o litość, a znęcać się nad ofiarą sodomity tylko dla tego że nie chce królowi oddać czci. Ach ta sprawiedliwość najwyższego króla!
Senior Zanchor2020.07.19 16:47
Serdeczne życzenia dla Ojców Redemptorystów z okazji święta patronalnego. Bądźcie zawsze świętymi kapłanami, wiernymi charyzmatowi swego zgromadzenia, gorliwie głoszącymi obfite Odkupienie wszystkim potrzebującym. Szczęść Wam Boże.
Głowa Cukru w Rio,2020.07.19 16:39
autorem i wykonawcą tego wspaniałego posągu i symbolu jest Polak., Paul Landowski.
Upadek mendy!2020.07.19 16:33
Sprawia mi to wyjątkową przyjemność, grzeszną nawet, jestem świadkiem upadku i desperacji blogowych mend. Już niedługo parchu: Keller-Krawczyk hooy strzeli. This is truly beautiful; I am a witness to the destructive power of hate consuming that piece of shit ALIVE!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.19 16:24
redemptoryści to ten pedofilny zakon do którego należy znany złodziej i oszust rydzyk który wyłudza pieniądze od starszych ludzi metodą na "boga"?