06.12.13, 08:16Nelson Mandela (fot. South Africa The Good News/Flickr/Wikipdia)

Nie żyje Nelson Mandela

W specjalnym wystąpieniu telewizyjnym w czwartkowy wieczór prezydent Jacob Zuma poinformował o śmierci Nelsona Mandeli. „Drodzy obywatele RPA, odszedł nasz ukochany Nelson Rohihla Mandela, ojciec założyciel naszego demokratycznego państwa” – powiedział, zapewniając, że Mandela odszedł „spokojnie”.

Mandela od wielu miesięcy był osłabiony z powodu poważnej infekcji płuc. Latem tego roku spędził trzy miesiące w szpitalu, z którego wyszedł we wrześniu. Od wielu miesięcy informowano, że jego stan jest poważny, ale stabilny.

Teraz wszystkie flagi w RPA mają zostać opuszczone do połowy masztu i zarządzono żałobę narodową. Zmarły  będzie miał oficjalny państwowy pogrzeb.

MBW/TVN24

 

Komentarze

anonim2013.12.6 10:46
Człowiek który przyczynił się do zamiany aparthaidu ciemnej ludności zupełnie chaotyczny na aparthaid tej białej. Jakoś nie czuję łez.
anonim2013.12.7 21:59
Po Mandeli płaczą na pewno takie kraje jak Kuba, Wenezuela, gdzie ogłoszono 3-dniową żałobę narodową. Z pewnością wszelkie mainstreamowe lewackie media tj tvn24. Tacy dożywotni marksiści jak niejaka Monika "Stokrotka" Olejnik. Tacy komunistyczni przebierańcy jak niejaki Olejniczak, który o Mandeli powiedział, że jest zwycięski. A tak marksista Mandela mówił o swoim ukochanym komunizmie: "Komunista to członek Partii Komunistycznej rozumiejący i akceptujący teorię i praktykę marksizmu-leninizmu zgodnie z wyjaśnieniami Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina. (...) Zwycięstwo socjalizmu w ZSRR, Chinach, Bułgarii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii, gdzie warunki życia ludu były w wielu aspektach podobne lub nawet gorsze od naszych, dowodzi, że my też możemy osiągnąć ten ważny cel. Komuniści walczą wszędzie w celu zniszczenia społeczeństwa kapitalistycznego i zastąpienia go socjalistycznym gdzie masy bez względu na rasę czy kolor skóry, będą żyły w całkowitej równości, wolności i szczęściu." ~ Nelson Mandela, fragmenty "Jak być dobrym komunistą" (źródło: http://www.rhodesia.nl/goodcom.html )