,,Nie należy się spodziewać wielkiego luzowania obostrzeń od 4 maja'' - zdjęcie
28.04.21, 08:45Fot. via Pixabay - tama66

,,Nie należy się spodziewać wielkiego luzowania obostrzeń od 4 maja''

4

Już dziś rząd ma zaprezentować dalsze decyzje w kwestii obostrzeń związanych z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Choć w ostatnim czasie mamy do czynienia z dużymi spadkami liczby zakażeń, zdaniem prof. Magdaleny Marczyńskiej z Rady Medycznej działającej przy premierze, nie będzie raczej wielkiego luzowania restrykcji od 4 maja.

Zdaniem profesor, rząd najpewniej odejdzie od regionalizacji obostrzeń. Także prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak stwierdził, że luzowanie jak największej liczby restrykcji po majówce nie ma pokrycia w sytuacji z jaką mamy obecnie do czynienia.

Ocenił też:

W obecnej sytuacji epidemicznej najbardziej potrzebne jest nam chłodzenie hurraoptymizmu niektórych osób”.

Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że do końca maja całą polską gospodarkę należy uwolnić, z utrzymaniem rygorów sanitarnych. Mówiąc o kwestii przyszłego miesiąca, minister Adam Niedzielski zapowiadał powrót bardzo wielu usług i otwarcie wielu sektorów gospodarki. Nie padły jednak konkretne daty.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

AAAtomek2021.04.28 10:03
No cóż, rząd otrzymał wczoraj wyniki testu polskiego dyplomaty w Indiach i ... szykuje się nam 4 fala...
Marek2021.04.28 9:29
To tylko kwestia czasu jak dotrze do nas kolejna indyjska odmiana wirusa a ludzie chcą zakończenia lockdownu. Co za nieodpowiedzialny naród ... zaszczepionych dopiero ok 10 mln osób, zdecydowanie za wcześnie na odmrażanie gospodarki i ogłaszanie sukcesu.
Anonim2021.04.28 9:17
Polską już nie rządzi tzw. Zjednoczona Prawica, ale Zjednoczony Loukdown? czas tym gościom powiedzieć, wszyscy won!
Bernard2021.04.28 9:05
Dlaczego rząd luzuje obostrzenia, odpowiedź jest jedna. Boi się zniesienia lockdown-u przez Pana posła Brauna, stąd przesunął wybory w Rzeszowie i luzuje obostrzenia łącznie ze zniesieniem lockdown-u.