Nie da się zmienić płci. Można zmasakrować ciało  - zdjęcie
28.04.19, 13:51

Nie da się zmienić płci. Można zmasakrować ciało

37

Czy  można wziąć ślub kościelny z osobą, która jest po zmianie płci?  Co znaczą słowa z przysięgi małżeńskiej "biorę ciebie"?

- "Biorę ciebie" to znaczy, że mam świadomość, że biorę drugiego człowieka za współmałżonka, czyli nie biorę za współmałżonka zwierzę, tylko człowieka i to człowieka drugiej płci. Tak oczywiste rzeczy, które dziesięć czy dwadzieścia lat temu byłyby śmieszne, że ktoś to wyjaśnia. Teraz trzeba to wyjaśniać - mówił ks. Marek Dziewiecki

- Nie da się zmienić płci. Można zmasakrować ciało, ale nie zmienić płeć - dodawał

 

 

kaz/SalveNET

Komentarze (37):

gośka2019.04.30 22:34
księże, nawet nie wiesz że jesteś głupcem...byłam na targu, widziałam kogoś kto przyszedł, mówił i wyglądał...a ekspedientki pytały, że co to było to Coś?...ja też nie wiedziałam czy to był facet o damskim głosie...czy kobieta wyglądająca jak facet...nawet gdybym spojrzała na tego kogoś genitalia to niewiele by mi to powiedziało....biedny człowiek...zakazuję Ci księżyno prześladować ludzi ze względu na płeć i z zaburzeniami płciowymi
Michał2019.04.29 11:53
Och ten usmieszek fałszywej życzliwości u tego pana księdza jest normalnie powalający. Ta fałszywa wyższość, ta sztuczna pobłażliwość. Fuj. Kopalnie fałszu.
Jacek2019.04.28 18:08
Tak zwana zmiana płci jest kolejnym atakiem na człowieka. Agresorem jest oczywiście szatan i jego słudzy, a jego sługami są ci którzy tak zażarcie walczą o te wszelkie zboczenia i dewiacje. Jeżeli czlowiek rodzi się mężczyzną lub kobietą to żadne próby zmiany nic nie dadzą. Zmienić można prace, samochód, poglądy,lub środowisko w którym żyjemy. Płeć jest że tak powiem stanem niezależnym od nas. Rodzimy się z wątrobą , sercem, nerkami , okrężnicą itd. Nikt nie zamienia serca na taboret , nerki na popielniczke. Wszystkim którym ktoś wmówił że jest inaczej życzę w dzisiejsze święto Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwa bożego.
Agnieszka2019.04.28 18:15
A jeśli rodzi się hermafrodytą?
Jacek2019.04.28 19:25
Jeżeli rodzi się dziecko z oznakami obojniactwa lekarze ustalają płeć chromosonalną i usuwają organ taki lub taki
Agnieszka2019.04.28 19:45
. Aby wybór płci był właściwy i aby zapewnić dziecku właściwy rozwój zgodny z jego stanem emocjonalnym i fizycznym, wielu lekarzy postuluje powstrzymanie się od operacji rekonstrukcyjnych do czasu osiągnięcia przez pacjenta dojrzałości emocjonalnej. Więc jednak jakoś tam zmienia się płeć. Swoja drogą ciężkie mają życie takie osoby w naszym "tolerancyjnym" kraju.
Alojzy Cedzidło2019.04.30 13:48
,,Więc jedna zmienia się płęć (...) " Cos mi sie widzi , jako nie specjaliście ,że płci sie nie zmienia . Z jedne sie rezygnuje .
marianl2019.04.28 16:53
Niestety to forum opanowali ludzie do których nie trafiają żadne argumenty,ale obrażać i wyśmiewać to potrafią z prawdziwą "fantazją" .Pomodlę się za was!
Anna2019.04.28 15:11
Bardzo słusznie! Płeć jest zapisana w genach!!!! Cokolwiek byśmy nie zrobili z ciałem, gen płci pozostanie. A poza tym już rzygać się chce od tego skupiania się na rozporku, do czego zmuszają genderyści. Na Boga - człowiek to nie tylko płeć!!!
Justyna S2019.04.28 18:48
Masz racje płeć jest zapisana w genach. Nie mniej jednak czasem te geny płatają figla i maty takie coś jak zespół De La Chapelle objawiający się męską budową ciała, najcześciej męskim poczuciem płci i kariotypem XX, czyli kobiecą genetyką i co wtedy? Jakiej jest płci tej osoba. Analogicznie jest z zespołem Swyer, osoba która wygląda jak kobieta ma męskie chromosomy XY. Niestety natura na tym nie kończy bo mamy jeszcze zespół Klinefetlera (XXY), zespół Tournera (X), zespół super samicy (XXX). Ale zostawmy genetykę, są jeszcze inne problemy jak zespół nadnerczycowo-płciowy objawiający się nadmiernym wydzielaniem androgenów w życiu płodowym u genetycznych kobiet. z zewnątrz narządy płciowe wyglądają na męskie. Podobnie jest w przypadku wrodzonej niewrażliwości na androgeny, mężczyźni mają wtedy kobiece narządy płciowe. Proszę o wyrozumiałość, bo swiat nie jest taki doskonały jakby się mógł wydawać
ZERR02019.04.28 20:16
Jaka 'wyrozumiałość'? Jeśli ktos nie jest doskonały to ON musi się dostosować, a nie cała reszta do mutanta. Dodatkowo ściemniasz z tymi mutacjami. Większośc z wymienianych nie ma związku z trudną do ustalenia płcią osoby. Dodatkowo 98% zmiennopłciowców nie ma najmniejszych wad genetycznych.
Maria Błaszczyk2019.04.30 15:28
No to próbuje się dostosować. Sprawić, by jego cechy fizyczne pozwalały mu na funkcjonowanie w społeczeństwie zgodnie z jego tożsamością. Jeśli sądzisz, że ta cała tranzycja to jest dla przyjemności - to się mylisz. Ta tranzycja to właśnie jest "dostosowanie". I już nawet pomijając brak istnienia "zmiennopłciowców" - nie ma czegoś takiego - to Twoje dane się nie zgadzają. Intersesk to jakieś 2/10 tys. urodzeń, przy czym to nie objmuje wszystkich możliwosci niezgodności, np. wrodzonego przerostu nadnerczy, takiego jak u generała Pułaskiego. Transpłciowość to mniej więcej 1 osoba na 30 tys. lub 1 osoba na 100 tys. w zależności od płci.
KatoEkspertDlaDewocyjnychMałżonków2019.04.28 14:41
Gdyby nie profesor genderologii Oko, ten uchachany idiota Dziewiecki nie wiedziałby, do czego używać narządów płciowych. A tak, może kato-ciemnocie oferować swoje teoretyczne wyrocznie eksperckie w temacie współżycia seksualnego.
Rozbawiony2019.04.28 14:33
Ale mi wyrocznia
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 14:28
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 14:27
Bolszewicki dureń nie wie, że w przypadku trans nie ma mowy o zmianie płci, lecz korekcie. Pacan chyba już tego nigdy nie pojmie, bo rozumek równie głupi co wyraz gęby.
Alojzy Cedzidło2019.04.28 18:28
A na czym to ta KOREKTA polega ? Czy może Annie G. odcięli co trzaba a w odbycie wstawili macicę. O biuście nie wspomnę , bo do stanika można włożć np wałki papieru toaletowego.. Jednak muszę się zgodzić z tym ,że te bolszewickie durnie , do których jak widać i ,,Dumny" należy moga tego nie wiedzieć. . Życzę ,,Dumnemu " ciąży bliżniaczej. i szcześliwego porodu odbytem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 23:50
Dla ciebie stary durniu Pani Grodzka jest kobietą niezależnie od tego jaki zakres korekty dokonała, gdyż albowiem i ponieważ płeć mózgu, czyli tożsamość płciowa jest kluczowym i nadrzędnym determinantem stojącym ponad cechy fizyczne, które niestety wskutek błędów natury są z nią tożsame. Dlatego przeprowadza się korektę, a nie zmianę jak twierdzi bałwan Drzewiecki, którego nieudolnie próbuje bronić geriatria Alojzy Cedzidło.
Alojzy Cedzidło2019.04.30 13:34
A jednak błąd natury . .... To co jest lepsze dla ,,Dumnego " ? Błąd natury , którym sam jest , czy istota zgodna z naturą . To może i ,,korektą " objąć głowę ,,partnera "?Bo natury ,,skorektować " sie chyba nie da Miczurinowi podobno się to udało. .
Alojzy Cedzidło2019.04.30 13:41
Aaa i ten ,,stary dureń " ... Dzięki , to dla mnie komplement . Takim,, uczonym'' co to w odbycie szukają macicy , to . ja nie chcę być ..
szcze na PiS2019.04.28 14:07
I to wszystko mówią goście którzy na co dzień biegają w czarnych sukienkach i (przynajmniej w teorii) powstrzymują się przed uprawianiem seksu, ba nawet przed onanizmem w celu rozładowania napięcia seksualnego. To tak jakby Himmler krytykował brutalne metody NKWD...
diagnosta2019.04.28 14:53
Czyli nie masz w domu klozetu ? Jesteś kacapem ?
anonim2019.04.28 14:04
Ujawniające się u kleru i biskupów napięcie między sferą psychiczną i cielesną (ile można walić konia albo tłumić naturalny popęd płciowy klepaniem zdrowasiek?) wskazuje na poważne zaburzenie osobowości i stanowi sytuację patologiczną na poziomie autoidentyfikacji płciowej osoby. Zapewne dlatego kler z taką lubością wtrąca się w pożycie małżonków oraz poucza ministrantów i niech kościół zajmie się swoimi problemami: pedofilią szerząca się wśród oligarchii kościelnej (biskupów), alkoholizmie i chciwością! Z problemami normalnych ludzi poradzi sobie dobry lekarz!
man.of.Stagira2019.04.28 14:03
. . Że coś tu się nie domyka, że cała ta „teoria gender” trzeszczy w etycznych i antropologicznych zawiasach przeczuwa i dostrzega sama matka chrzestna teorii gender Judith Butler; “The “incompleteness” of each and every identity is a direct result of its differential emergence: no particular identity can emerge without presuming and enacting the exclusion of others, and this constitutive exclusion or antagonism is the shared and equal condition of all identity-constitution.” * Judith Butler, "Restaging the Universal," 31. * zauważmy wysokość tej ambony z której Mrs Butler wygłasza t e z ę! Esencjalistycznego, pan-logicznego, kosmologicznego ognia tak modernistycznej prawdy nie zaparłby się żaden logik neopozytywista, żaden uczeń marksistowskiej lub heglowskiej szkoły , żaden katolik – nie ważne czy reformowany (w rodzaju Lutra) czy realny, współczesny. Święta Judyta przemawia w metajęzyku semantyki wszystkich możliwych języków ergo podług rodzaju zapisanego w dowolnym zdaniu. Nawet Alfred Tarski nie ująłby tego mocniej. Toż to… post-post-modernizm. Negacja jego negacji. . .
Lucyfer to spoko gosc2019.04.28 13:58
Nie rozumiem tylko jednego, z jednej strony lubicie katole sięgać po naukę, żeby kogoś zaatakować, z drugiej dostajecie kwiku kiedy ktoś podaje fakty sprzeczne z waszą ideologią. Przykłady: -ziemia nie jest płaska, -biblijnego potopu nigdy nie było, -ewolucja to fakt, -człowiek należy do królestwa zwierząt, -nigdy magiczny Jezus nie istniał, -bóg nie jest potrzebny by wszechświat istniał, -całun turyński to falsyfikat ze średniowiecza, -i wiele innych.
jembond2019.04.28 14:09
Kto ci nawtłaczał takie głupoty do głowy? Naprawdę musisz być istotą wielkiej wiary, żeby wierzyć w te brednie, które wypisujesz. Facet z urwanymi jajami, to eunuch, nie kobieta! Śmieszne ale takim ciemnogrodzianom jak ty, trzeba to wyjaśniać...
Jahu2019.04.28 14:14
hehehe.. ty nie tylko jednego nie rozumiesz, ty niczego nie rozumiesz..co widać po idiotyzmach jakie wypisujesz.
Kwa kwa2019.04.28 14:21
Idiotyzmy? W którym punkcie?
Jahu2019.04.28 14:23
w każdym.
Alojzy Cedzidło2019.04.28 18:18
Nawet tego nie wiesz ?
ZERR02019.04.28 14:29
pozostała ci już tylko sztuka latania frajerze
Lucyfer to spoko gosc2019.04.28 14:49
Boli dupka płaskoziemcy?
ZERR02019.04.28 18:46
prędzej przekonam płaskoziemcę niz takiego frajera jak ty
man woman albo gender2019.04.28 15:47
Płeć, frajerze, to również twór ewolucji. Bardzo wczesnej ewolucji.
ZERR02019.04.28 18:45
płec tak, dżender i inni zboczeńcy nie Kij ci w duszę
Alojzy Cedzidło2019.04.28 18:14
To śię nam uczony trafił . I to w piekle . Tyle tylko ,że to dopiero pierwszy diabeł , który sam będąc idiota myśli ,że reszta ludzi to sami idioci.. I to szef piekła LUCYFER .
anonim2019.04.28 19:55
pierwszym czterem punktom K-ł nie przeczy.....wiec o co chodzi. Co do punktu 5 to do XVIII wielu owszem próbowano tego dowieść. Dziś żaden szanujący się naukowiec nie pokusi się, by negować istnienie Jezusa z Nazaretu. Więc kto tu się opiera na nauce a kto na banialukach :) co do Całunu turyńskiego przeczytać opinie kilkudziesięciu naukowców, którzy są jak dzieci we mgle wobec tej relikwii