Nie będzie audytu ws. afery reprywatyzacyjnej - zdjęcie
26.01.17, 18:44źr. zdj. screenshot TVN24

Nie będzie audytu ws. afery reprywatyzacyjnej

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, Bartosz Milczarczyk poinfotmował dziś, że ratusz wycofuje się z zapowiedzi zewnętrznego audytu ws. reprywatyzacji.

"Widząc, że nie ma odpowiedzi z rynku od firm audytorskich, które chciałyby się tą tematyką zająć, to nie będziemy podejmować trzeciej próby"- powiedział Milczarczyk w rozmowie z TVP Info. 

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze niedawno zapewniała, że audyt zostanie przeprowadzony.

"Cały czas współpracujemy z prokuraturą. Jeżeli są pytania dotyczące kolejnych dokumentów i wyjaśnień, to przygotowujemy je bez zbędnej zwłoki"- mówił rzecznik stołecznego ratusza. 

Kilka dni temu również wiceprezydent stolicy Witold Pahl podkreślał, że konieczność przeprowadzenia audytu ws. reprywatyzacji w Warszawie przez zewnętrzną firmę straciła rację bytu, ponieważ tymi sprawami zajmują się już CBA i prokuratura. Jak podkreślił, to właśnie te instytucje dokonują audytu. 

Dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione. W październiku ub. roku do Urzędu m.st. Warszawy wpłynęła jedna oferta, jednak ratusz odrzucił ją, ponieważ nie spełniła wymagań miasta. Pod koniec listopada ogłoszony został drugi przetarg na wybranie wykonawcy audytu. W drugim przetargu wpłynęły dwie oferty, jednak i ten ostatecznie unieważniono.


JJ/TVP Info, Fronda.pl