,,Nasi przyjaciele Moskale…’’ – Tak Bronisław Komorowski dziękował Rosjanom miesiąc po katastrofie  - zdjęcie
11.04.21, 13:39Fot. via: Flickr - Platforma Obywatelska

,,Nasi przyjaciele Moskale…’’ – Tak Bronisław Komorowski dziękował Rosjanom miesiąc po katastrofie

58

Wczoraj odbyła się premiera filmu prezentującego rezultat pracy podkomisji smoleńskiej. W filmie przedstawiono dokładny przebieg katastrofy i udowodniono, że na pokładzie doszło do eksplozji. Tymczasem warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden film. W filmie dokumentalnym „Obcy” Tomasza Rakowskiego pokazano m.in. wydarzenie, do jakiego doszło wkrótce po Katastrofie Smoleńskiej. 6 maja 2010 roku pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski odznaczył 20 Rosjan Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polski.

Film „Obcy” to 17-minutowy dokument, w którym zaprezentowano „postawy, decyzje i zachowania bohatera zbiorowego”.

- „Owym bohaterem są politycy, urzędnicy, osoby życia publicznego, dziennikarze, naukowcy, celebryci i w końcu zwykli ludzie, którzy stanęli po stronie lekceważenia, ośmieszania, wyszydzania i marginalizowania Tragedii Smoleńskiej, powielania kłamstw i oszczerstw na jej temat oraz zrzeczenia się jakiejkolwiek odpowiedzialności za samą Tragedię i jej konsekwencje”

- czytamy w opisie filmu.

Pokazano w nim m.in. wydarzenie z 6 maja 2010 roku. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odznaczył wówczas 20 rosyjskich obywateli. Na oficjalnej stronie prezydenta poinformowano, że zostali oni odznaczeni za „wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem”.

- „Nasi przyjaciele Moskale. Dziękuję tym wszystkim, którzy okazali nam solidarność rosyjską w obliczu polskiego dramatu, jakim była katastrofa samolotu prezydenta i jego delegacji pod Smoleńskiem. Historia pisze się losami ludzkimi, losami narodów, także symbolami”

- mówił pełniący wtedy obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.

kak/tvp.info.pl, YouTube

Komentarze (58):

Hue2021.04.13 10:03
Fronda, jest taka zabawna. A co mówił kaczynski? Moi przyjaciele rosjanie https://youtu.be/wZ3EEZs39zE
AAAtomek2021.04.12 14:12
komoruski to ukryty bolszewik
astm.2021.04.12 12:26
Dzięki za ten film. Ale kanalie i wasale innych państw nami rządziły. Nie do wiary!!!!
T.2021.04.14 8:13
I dalej rządzą. Wicepremier Kaczyński wtedy też składał hołdy Rosji: "Nasi przyjaciele Rosjanie..."
Prawda2021.04.11 23:23
Komorowski to czysty Ruski Bolszewik ==Tylko ma zmienione nazwisko na Polsskie =
Jan2021.04.11 21:10
A Kaczyński nagrywał przesłanie po rosyjsku dla Rosjan...
bidny ......2021.04.11 20:37
ono nie wiedziało co i do czego mówi ----- więc nie ma co się dziwić
Hahhahah2021.04.11 20:19
Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi jak Komorowski,którzy tę nienawiść potęgują w katolikach. Zwłaszcza w niedzielę, kiedy katolicy są po mszy świętej i Słowu Bożemu :)))) Wtedy nienawiść jest największa. Sprawdźcie po dzisiejszych niedzielnych komentarzach :)))))
Jan2021.04.11 21:14
Oni nienawiścią żyją przez cały czas, nie tylko w niedzielę...
csx2021.04.11 21:37
Martw się o siebie. Dobrze, że Ty i ten "koń" powyżej żyjecie tolerancją i miłością do każdego przez cały rok...
Anonim2021.04.11 21:44
Czyż katolicy nie powinni być przykładem miłości i tolerancji? Dziwny ten twój katolicyzm...
Anonim2021.04.14 7:43
Nienawiść na tym portalu to sieje lewactwo, prowokują ludzi żeby ich oskarżać. Tyle plugastwa na Kościół katolicki jak tu się wylewa w komentarzach to nigdzie chyba nie znajdziesz.
astm.2021.04.12 12:28
Poznajcie prawdę a prawda Was wyzwoli....
kefas2021.04.11 20:17
widzę, że tu pełen miłości katolicki jad tryska. Pamiętajcie, że przed Bogiem będziecie się z Tego tłumaczyć, z tego też będziecie sądzeni "prawdziwi polacy" ..
Anonim2021.04.12 5:27
A to dobre - lewak straszy katolików Bogiem :)
nhuy2021.04.11 18:21
Prawda jest oczywista jak słońce. Karły działają w nocy zdrajcy i Judasze. / A poza tym każdy kto jest Prezydentem czy premierem wiedząc że przylatuje do mego kraju inny prezydent / lubię go czy też nie to inna sprawa/ ale przecież przez myśl mi nie może przejść nawet coś takiego by na moim terytorium stało mu się coś złego. Ludzie czy wy myślicie trochę . A czy obecny Putin w rocznicę tego co zrobił złożył wyrazy współczucia naszemu Prezydentowi a przez to całemu narodowi za to co się stało . To jest dowód na zdradę i politykę ,
won2021.04.11 17:50
typowy przedstawiciel platformy i elit trzeciej RP- NAWET PAŁAC PREZYDENCKI OPIER.....- podobnie jak były premier z SLD leśniczówkę, którą wynajmował - dla nich takie coś ,jak dobro wspólne nie istnieje -liczy się tylko prywata układy i układziki i tylko patrzą gdzieby tu jeszcze coś zapier...
debil sowiecki=bredzisław komorowski2021.04.11 17:41
debil bez jaj i mózgu szczeka tak jak mu Morświn =baba 250kg zywej wagi maciory!!! pomiot poSBcki , pozwoli szczekac !!! i ten parch chciał bys polskim Prezydentem i miał czelność mierny pies szczekać na śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i mówić nam ze mam religie smoleńską!!!! pies wyznawca SBckiej religii zbydlecenia!!!
Piotr Nowak2021.04.11 17:07
Teczka Komorowskiego : Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP przyczynił się do mordowania żołnierzy AK na Podlasiu, był także sowieckim agentem. Obecna żona gubernatora Polski Anna" pochodzi z rodziny UB. Rodzice "Komorowskiej" zmieniali 3 razy nazwisko najpierw matka nazywała się Hanna Rojer później zmieniła na Józefa Deptuła a gdy Anna miała 2 lata zmienili nazwisko na Dembowscy-pracowali czynnie w PZPR byli rosyjskimi szpiegami Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował Komorowski podczas kampanii wybiorczej??? Dlaczego temat odszedł w zapomnienie ??? przecież okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie jak szczycił się herbem ??? Kto z Polaków wie, że dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan do których doniósł mieszkający u nich Osip Szczynukowicz dziadek obecnego prezydenta skarżąc Komorowskich o sprzyjanie polakom, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko w celach agenturalnych. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii, kto o tym wie ?? Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie rodzinnym szybko te informacje zniknęły z oficjalnej strony Komorowskiego ?Kto z Polaków wie, że Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radzieckie służb specjalne ) kto z Was wie o tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB oraz właścicielem zakładów w Samarze remontujących przed zamachem prezydenckiego Tupolewa, czy sam fakt, że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna nie daje Wam nic do myślenia ??? Prawda jest taka, Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami i osobami, które są zależne od Kremla, media w Polsce nie są polskie jakie wiemy, czyli sprzyjające obecnej władzy i Prezydentowi media ( jakie widać i słychać) zostały stworzone i finansowane pod koniec lat osiemdziesiątych przez służby specjalne PRL którymi oficerami prowadzącymi byli tajni agenci KGB.. I ciekawe dlaczego Komorowski wysłał byłego agenta do Komisji Weryfikacyjnej WSI aby wykraść swoje papiery!!!!To oznacza ,ze coś z nim jest nie w porządku. Dziwna i zakłamana jest jego historia rodzinna i sam wykradziony tytuł hrabiowski, którym się szczyci obłudnik!!!!!!! Polacy muszą to wiedzieć!
Foster2021.04.11 18:27
Nowak - brednie wygadujesz i nie wstydzisz się tego ?
JM2021.04.11 19:50
Piotr Nowak napisał 100% prawdę. Znam też te fakty, a tobie Foster radzę poczytać na ten temat. Jak można zarzucać brednie komuś kto przerasta cię wiedzą i inteligencją!!! Mogę ci podsunąć klika pozycji książkowych na ten temat i inne fakty związane z nazwiskiem Komorowskiego vel Szczynukowicza. Słyszałeś o fundacji Por Civili, systemach komputerowych: UNIMED i AXIS? Mógłbym ci takich pytań zadać dziesiątki, ale jak widzę twoje wiadomości są skąpe i tak nic z tego nie zrozumiesz.
Jan2021.04.11 21:16
Płacą to wkleja ...w czasie prezydentury Komorowskiego wklejał codziennie. A TY o wstydzie jak on nie wiem co to znaczy....
astm.2021.04.12 12:37
To nie brednie , to prawda.
wojtek w.2021.04.11 17:06
Nieoddany wrak, zaorane pole katastrofy, brak zaufanych polskich śledczych, części samolotu 100m przed 'pancerną brzozą, pozycja samolotu w momencie upadku (boczna).. I tylko maniakalne szczekanie Komorowskiego 'zdaliśmy egzamin z demokracji'.. .zdaliśmy egzamin z demokracji'.. Brak standardowych badań prokuratorskich, diaboliczna szydera z Lecha K. i patriotyzmu wogóle.Trzeba byc równocześnie i tchórzem i imbecylem i wyznawcą żeby wierzyć że oni mieli poprostu pecha
Sowa2021.04.11 17:06
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Robot, Marek, Andrzej, itd, jle_ffm, Złodziej na złodzieju, Fizjo, młody, matis89, podatnik, Stary, Polka, Foster, i inni. Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Anonim2021.04.11 16:52
Czy on swoimi słowami że jeśli Prezydent gdzieś poleci to wszystko może się zmienić, nie przyczynił się do wybuchu?
robaczek 2.02021.04.11 16:05
Coraz bardziej ZALOSNE sie to robi. Juyz nawet nie próbują udawać że maja jakieś argumenty na zamach. .................. CHODZI ZWYCZAJNIE O ATAK NA DRUGĄ STRONĘ ;] jak powyżej widać ;] ........................... ŻAŁOSNY KABARET MALYCH LUDZIKÓW Z PIS.................................. byle nakarmić tlum emocjami!!!! najlepiej poszczuc na drugą strone!!!! ..................biedni mali ludzie.
PO +++++2021.04.11 16:37
spadaj robaczku do kloaki ....
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2021.04.11 17:42
wykopałeś sie z kostnicy poPOwskich ścierw??!!! ze tak smierdzi trupem!!!!
Po 11 ... vandermerwe... pamiętasz to,2021.04.11 15:34
CYT.: " – Antyamerykanizm slabo przysloniety pozorami obiektywnosci (np. cytowanie amerykanskich zrodel). Kiedy tylko jest okazja dowala Stanom. – Sympatia dla Rosji Putina (nie wiem, czy dla Rosjan). Reaguje nerwowo na najmniejszy przytyk do tego, co sie w tym kraju dzieje. – Wyrazna niechec do Polski. Chetnie siega po teksty szkalujace polskie elity." - - - -
Po 11 ... vandermerwe... c.d.2021.04.11 15:39
Tak ci kolega redakcyjny "Polityki" kiedyś napisał. Masz taką wiedzę i pamięć, zaksięgowane linki i cytaty na każdą okazje ... No worries ... Mam ich więcej, bo jak wiesz; nothing is lost in cyberspace.
Po 11 ... vandermerwe... c.d.2021.04.11 15:59
Oh, what happened? Did I catch you with the diaper down?
Po 11 ...2021.04.11 15:29
„Panie i Panowie, przyjaciele Rosjanie, dziś 9 maja 2010 roku na Placu Czerwonym miał stać mój ukochany brat prezydent Polski Lech Kaczyński” – rozpoczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński. --- http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,14,Przeslanie_Jaroslawa_Kaczynskiego_do_Rosjan.html
Marek2021.04.11 15:25
No i patrzcie - jacy ci Polacy głupi i naiwni. Wybrali sobie żyda sowieckiego, żyda niemieckiego, potem szabesgoja, po nim kaczkę niewiadomego pochodzenia, po nim białorus-żyda, teraz znowu niepewnego ... A Kiedy Polaka ?
Nina2021.04.11 15:58
Słabo znasz historię przeczytaj sobie pochodzenie Jadwigi matki braci Kaczyńskich, ona pochodziła z polskiej szlachty, a ojciec ich brał czynny udział w powstaniu warszawskim gdzie został ranny. Wszystkie te kłamstwa o tej rodzinie, że nie są Polakami są celowym wprowadzeniem w błąd ludzi wrogich Polsce i Polakom.
ociec dyrektor maslaczek2021.04.11 15:11
Myślę, że zdrajcą jest też Mickiewicz wszak pisał do przyjaciół moskali - czasami zastanawiam się czy na tym gównianym portalu trwa licytacja kto jest najgłupszy i czemu musi wygrać ktoś z frondy
Maria Błaszczyk2021.04.11 15:00
Ja to tylko tak tu zostawię: https://www.youtube.com/watch?v=rjfUm6mbBv4&ab_channel=KaczynskidoRosjan
katolicka deratyzacja Polski2021.04.11 14:58
Dobrze wiedzial za co dziekuje ,i byl dlatego bardzo wzruszony. Wspolnie rozlana niewinna krew laczy na wieki.
Nina2021.04.11 14:53
Miał im za co dziękować, przecież u Olejnik powiedział na kilka dni przed tragedią w Smoleńsku, że jak prezydent gdzieś poleci to wszystko się może zmienić w polityce. No i się zmieniło Bul jeszcze przed znalezieniem ciała prezydenta zrobił się sam prezydentem, a PO potem przez 8 lat niszczyło Polskę i Polaków z premedytacją bo jak głosił Tusk Polskość to nienormalność. PO to pachołki niemiecko-ruskie.
Judasz2021.04.11 14:42
komoruski podziękował w swoim imieniu i temu psubratu podobnych pachołków kacapskich.
Grizzly2021.04.11 14:40
Po jakiej kur...a katastrofie.Przecież obok jest wywiad niejakiego Antoniego,a tam...jest ZAMACH.
Ty głupcze, lepiej popytaj swoich sąsiadów.2021.04.11 14:46
Zamach to też katastrofa!
Grizzly2021.04.11 15:06
Nie zapytam bo są na kwarantannie.Jeden już czwarty miesiąc.
Grizzly2021.04.11 17:25
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Grizzly2021.04.11 17:26
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
A takie ładne ma nazwisko...2021.04.11 14:39
Aż mi wstyd, że jesteśmy kuzynami. Dalekimi, ale zawsze. Szlachectwo zobowiązuje panie były prezydencie.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.11 15:00
On nazwisko ukradl ,i nie on jeden. To przybleda zza Uralu.
Anonim2021.04.11 14:37
Fronda oczywiście nie doda, że kilka miesięcy po katastrofie, dziękował również obecny Zbawca Narodu..
Zacytuj go!2021.04.11 14:39
"dziękował również obecny Zbawca Narodu.."
No to na prośbę...2021.04.11 14:49
Kaczyński swoje wystąpienie rozpoczyna tymi słowami: - Przyjaciele Rosjanie. Dziś 9 maja. 2010 roku. Na placu Czerwonym miał stać mój ukochany brat, prezydent polski Lech Kaczyński. Wiem o czym by myślał patrzą z dumą na defilujących polskich żołnierzy – zaczął prezes PiS. http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,14,Przeslanie_Jaroslawa_Kaczynskiego_do_Rosjan.html
Anonim2021.04.11 14:50
10 kwietnia tego roku doszło do wielkiej tragedii. Odruch współczucia i sympatii milionów Rosjan, został przez Polaków dostrzeżony. Został dostrzeżony i doceniony. Dziękujemy za każdą łzę, za każdy zapalony znicz, za każde wzruszające słowo.
Hehehhe2021.04.11 14:20
Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi jak Komorowski,którzy tę nienawiść potęgują w katolikach. Zwłaszcza w niedzielę, kiedy katolicy są po mszy świętej i Słowu Bożemu :)))) Wtedy nienawiść jest największa. Zobaczycie po komentarzach :)))))
Czyli jesteś zwolennikiem cenzury?2021.04.11 14:42
Pytanie jest; co ty tu robisz?
Hehehheheh2021.04.11 14:57
Pokazuje wasz faryzeizm https://pl.wiktionary.org/wiki/faryzeizm
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.11 14:18
"Sława Ukrajini! Herojam Sława!" Tak Jarosław Kaczyński w 2013r na Majdanie, dziękował potomkom UPA którzy w latach 1942-46 wymordowali ponad 100 tys. Polaków
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.11 14:01
ta... cała rosja co ja mowie? cały świat jest winny tego że Lesio kazał pilotom lądować! pyerdolone oszołomy smoleńskie
Soko Buraczane Pomioty Komorowskiego Nadania2021.04.11 14:11
komorowski i tusk zamordowali Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych w tym samolocie;cały świat o tym wie a kundle z PO oczy zamydlają i udają niewiniątka a to zwykłe tchórze kundle i matoły platfusiałe z SB.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.11 14:20
podaj choć jeden kraj który potwierdza rewelację szMacierewicza? no dawaj! czekam...