Nareszcie! Społeczny Trybunał rozliczy komunistycznych zbrodniarzy! - zdjęcie
08.11.16, 10:40

Nareszcie! Społeczny Trybunał rozliczy komunistycznych zbrodniarzy!

Reduta Dobrego Imienia i Fundacja Łączka powołują Społeczny Trybunał Narodowy do spraw osądzenia zbrodniarzy komunistycznych. 

Już jutro o godz. 14:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie. Obie organizacje walczą o rozliczenie zbrodni komunistycznych i ukazanie prawdy o polskiej historii. 

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski był wczoraj gościem w Telewizji Republika, gdzie mówił o ideach przyświecających organizacji. Jak stwierdził, wiadomo, że III RP oparła swoje fundamenty na niesprawiedliwym pakcie z komunistami, którzy oddali jedynie część władzy. Jak dodał Świrski, wtedy był czas na protesty, których nie było i tego już odwrócić się nie da. 

"Można przywrócić jednak porządek moralny w kwestii nieukaranych zbrodni komunistycznych. Przez 27 lat nie było politycznej woli, aby to zrobić, bo państwo ufundowane było na porozumieniu z komunistami. Chcemy nadać rys moralnego porządku związanego z tą sprawą" - dodawał Świrski w TV Republika.

Jak dodawał prezes Fundacji "Łączka" Tadeusz Płużański, powołanie Społecznego Trybunału Narodowego do osądzenia zbrodniarzy komunistycznych ma za cel uwypuklenie zbrodni komunistycznych i totalitarnego charakteru poprzedniego systemu. Celem jest symboliczne rozliczenie tych, którzy przynosili śmierć i cierpienie Polakom. 

"Zaproponujemy, co trzeba zrobić, żeby państwo stało się normalniejsze i żebyśmy po tylu latach mogli powiedzieć, że chcemy rozliczyć ten system i budować państwo nowoczesne i sprawiedliwe, co nie jest możliwe bez próby oceny i rozliczenia zbrodniarzy minionego systemu" - mówił Płużański. 

Oficjalne zaprezentowanie Społecznego Trybunału ds. osądzania zbrodniarzy komunistycznych nastąpi na konferencji prasowej w siedzibie PAP.

emde/Fronda.pl