Narada w PiS: ,,Piłka po stronie Solidarnej Polski’’  - zdjęcie
23.09.20, 17:52Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

Narada w PiS: ,,Piłka po stronie Solidarnej Polski’’

7

Skończyło się kolejne spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości dot. kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. Głos po spotkaniu zabrała rzeczniczka partii Anita Czerwińska, która podkreśliła, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski”.

O przyszłości Zjednoczonej Prawicy ponownie dyskutowali dziś najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze takie spotkanie po tym, jak koalicja stanęła pod znakiem zapytania, odbyło się w poniedziałek. Po dzisiejszej naradzie rzeczniczka PiS Anita Czerwińska stwierdziła, że obecnie wciąż wszystko zależy od decyzji Solidarnej Polski i jej chęci konstruktywnej współpracy.

- „Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji” – powiedziała rzeczniczka partii rządzącej.

- „Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna” – dodała.

Anitę Czerwińską pytano, jakie warunki partia Jarosława Kaczyńskiego postawiła Solidarnej Polsce, aby ta mogła pozostać w koalicji oraz czy wśród nich znalazł się warunek dot. kwestii LGBT:

- „Postawione warunki powinny na razie pozostać tylko do wiedzy naszego koalicjanta. Jednak w sprawie, o którą pan pyta (kwestia LGBT – red.) stwierdzam z cała stanowczością, że ten temat nie pojawił się w żadnych rozmowach” – powiedziała.

Czerwińska podkreśliła, że stanowisko prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w kwestii LGBT jest jasne i przypomniał je ostatnio w jednym z wywiadów. Chodzi o wywiad dla tygodnika „Sieci”, w którym Jarosław Kaczyński stanowczo zaznaczył, że konieczne jest przeciwstawienie się niszczącej europejskie społeczeństwa ideologii LGBT. Zdaniem Czerwińskiej doniesienia, wedle których jednym z powodów kryzysu w Zjednoczonej Prawicy była zbyt ostra retoryka Solidarnej Polski względem ideologii LGBT są próbą wpływania niektórych mediów na stabilność sytuacji w Polsce.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli opuszczać dzisiejsze spotkanie przy ul. Nowogrodzkiej przed godz. 16. Wedle Polsat News na spotkaniu został prezes PiS Jarosław Kaczyński z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak poinformowała Anita Czerwińska, poza kwestią kryzysu w Zjednoczonej Prawicy rozmawiano również na tematy wewnątrzpartyjne, w tym o organizacji listopadowego kongresu.

O godz. 15 rozpoczęło się też spotkanie zarządu Solidarnej Polski, na którym podjęto temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

kak/PAP, polsatnews.pl

Komentarze (7):

ala2020.10.18 15:05
Kaczyński Jarosław to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem itp. Może ma i wygląd lichy. Może niejeden piękny młody, europejski, pachnący, elokwentny, dobrze ubrany, ostrzyżony może mu "dowalić", wyśmiać, wydrwić, zhejtować. Ale? Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci na rękach i nogach jak Nowak, to przy nim są nikim. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Schetynie, Millerze, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy...no właśnie..nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie no chyba, że w kronikach kryminalnych i IPN. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.12 17:24
Konfederacja to lewicowa partia anarchistyczna,bo tylko LEWICA atakuje i niszczy panstwo.
ala2020.10.18 15:06
Janusz Korwin-Mikke vel Ozjasz Goldberg, Grzegorz Braun, Mordachej Bosak, to wszystko Żydzi -Konfederacja. Proponuję, aby sceptycy typu Braun, Bosak, Mikke, Wilk z Konfederacji w sprawie pandemii napisali oświadczenie "Nie chodzę w maseczce i proszę nie stosować uporczywej terapii a moim spadkobiercą jest...." I niech sobie chodzą!!!
piotr2020.10.7 7:35
bandyci naradzają się jak nasz jeszcze okraść zniwoloiqć obłożyć podatkami ,,,sqrwiały lewacki spedalony pis to 3rp i pół
Natalja Siwiec2020.09.24 10:24
Ziobro ma haki na ekipę Kaczyńskiego. Już ich poustawiał po kątach, a te newsy to tylko mydlenie oczu.
Po 11 ...2020.09.23 19:51
Piłka po stronie Solidarnej Polski ... eeee, to raczej nie piłka, to bomba z krótkim lontem.
zły gorszy najgorszy kaczka2020.09.23 18:11
gdy zero raz dobrze coś chciał zrobić w sprawie rolnictwa i prawa to od razu kaczka go zaatakowała