Muzeum Auschwitz oskarżone o antysemityzm - zdjęcie
21.12.19, 09:15Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Muzeum Auschwitz oskarżone o antysemityzm

19

Prawnik amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości groził pracownikom biura prasowego Muzeum Auschwitz. Wszystko z powodu zablokowania przez instytucję jego twitterowych wpisów, wulgarnych i zakłamujących historię. 

Sprawę jako pierwszy opisał portal Interia.pl, powołując się na relację pracownika Muzeum Auschwitz, Pawła Sawickiego. 

"Źródłem tej sytuacji był komentarz na Twitterze po wizycie w Miejscu Pamięci niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i premiera Mateusza Morawieckiego. Po wizycie pan Howard Lovy zarzucił Muzeum, że pisząc o niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz ukrywamy odpowiedzialność Polaków w czasie Holokaustu"-wspomina rzecznik muzeum, które odpowiedziało na wpis Lovy'ego na Twitterze. Rzecznik stwierdził, że „o ile historię czynów Polaków w czasie okupacji należy badać profesjonalnie i uczciwie, to w przypadku samego obozu Auschwitz nie można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków”. Jak tłumaczy dalej Sawicki, Polacy "nie byli zaangażowani w planowanie, administrowanie oraz rozwój obozu, nie ma także przypadków jakiegokolwiek współdziałania okolicznej ludności".

"Wręcz przeciwnie, cierpieli oni w związku z samym faktem okupacji i anektowania tych terenów do Trzeciej Rzeszy, ale także w związku z prowadzonymi masowymi i brutalnymi wysiedleniami, dokonanymi przez Niemców w czasie rozbudowy kompleksu obozowego”-czytamy. Rzecznik Muzeum Auschwitz dodaje, że wielu Polaków mieszkających poza "strefą interesów obozu" pomagało więźniom. Paweł Sawicki przypomniał też, jaki był cel stworzenia przez III Rzeszę Niemiecką obozu Auschwitz-Birkenau:

"Obóz Auschwitz został stworzony wiosną 1940 roku jako element terroru skierowanego przeciwko Polakom i polskiej inteligencji oraz ruchowi oporu". 

W odpowiedzi na wpis Muzeum Auschwitz... rozpętało się prawdziwe piekło!

"Tak, oczywiście. A Polacy nie byli zamieszani w jakąkolwiek działalność związaną z Auschwitz. Możecie palić, pić, medytować, cudzołożyć, masturbować i biczować się, aż szaleńcy nie pójdą sobie do domu, a wasze oszukańcze konto będzie rozpowszechniać nieprawdę i zaprzeczać Holocaustowi. Polska propaganda”-wpis takiej treści pojawił się na koncie WoMen Fight AntiSemitism. Muzeum zareagowało, blokując to konto na Twitterze, co z kolei bardzo nie spodobało się prawnikowi Departamentu Sprawiedliwości USA. McKay Smith wyraził "zaniepokojenie" z powodu... blokowania żydowskich kont na Twitterze przez oficjalny profil miejsca pamięci ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady

"Sugestia, że „blokujemy żydowskie konta” była oczywiście nieprawdziwa. Użytkownicy są blokowani za negacjonizm Holokaustu, rasizm, antysemityzm, wulgarny lub pełen nienawiści język oraz za słowa obraźliwe dla Pamięci o Ofiarach niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau"-tłumaczył rzecznik muzeum. Na wpis amerykańskiego prawnika zareagowało kilku internautów, którym Paweł Sawicki wysłał wiadomość, gdzie wyjaśnił przyczynę zablokowania konta. Smith zaczął wówczas publikować informacje sugerujące, że profil muzeum wysyłał „zastraszające” wiadomości prywatne do wszystkich obserwujących jego konto.

"W swoich tweetach pisał także, że atakujemy setki kobiet, później pisał o dziesiątkach kobiet. Tweety te zostały potem skasowane"-wspomina w rozmowie z Interią rzecznik. Jak tłumaczy Muzeum Auschwitz nigdy nie zastraszało kogokolwiek poprzez wiadomości prywatne. 

"Po drugie, w tym konkretnym przypadku wiadomości wyjaśniające sytuację i pokazujące przyczynę, dla której Muzeum zareagowało, zostały wysłane do pięciu osób zaangażowanych w dyskusję"-wyjaśnił Paweł Sawicki. Pracownik amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości miał później wysyłać mu groźby. W wiadomościach do Sawickiego Smith miał pisać, że go  "dopadnie". 

yenn/Interia.pl, Fronda.pl

Komentarze (19):

Dr Nobody2019.12.21 21:13
Czy Wy wszyscy, których ten żydowski idiota z hAmeryki doprowadził do wściekłości wiecie co trzeba zrobić, żeby to sie zmieniło??? Polska musi się stać silna !!!!! Ale mamy bydło, które nam podkłada ciągle nogi i toczy nam krew !!! Bydło, które jest w sejmie, senacie w parlamencie europejskim gdzie plują, skarżą jak najgorsi zdrajcy na swój naród i na swój kraj !! Bydło, które ma większość mediów w brudnych łapskach i strumienie pieniędzy płynące od naszych odwiecznych wrogów z zachodu i wschodu. To ścierwo trzeba pokonać i wtedy Polska będzie silna i jak ktoś wtedy podniesie rękę to dostanie w ryj tak jak powinna dostać ta świnia z artykułu powyżej!!!
Mito2019.12.21 18:03
Scyzoryk się otwiera. Bronią się jak przedszkolaki. Odpowiadają jakby byli winni. A tu trzeba atakować. Wytoczyć kilka spraw karnych. Dorobić mu mordę kłamcy i oszczercy. Ale trzeba mieć jaja i wydać pieniądze....Niech się popłaczą z bezsilności.
lech keller-krawczyk ohydny staruch 2019.12.21 13:36
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", "Bjorn z Rogiem w Doopie"... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych idiotycznych pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" jest rzeczywiście 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 kręci się koło szkół i 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 chłopczyków. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Zenon2019.12.21 12:05
Dlaczego żydowski rząd polski boi się tak swoich krewnych?
Jan2019.12.21 11:34
czosnek, pop prostu
Janek2019.12.21 11:32
Śledzik koszerny youtube.com/watch?v=2EStoqPI-Jc
Janek2019.12.21 11:27
Polska ciągle ucieka od rzetelnej dyskusji na temat Żydów i żydostwa, i antypolonizmu? A co tam zaraz ucieka, Polska milczy, a Żydzi małymi kroczkami opluwają Polskę i Polaków. A taka dyskusja jest nieunikniona, i społeczeństwo dojrzało na taką debatę. Unikanie takiej publicznej debaty z Żydami uprawnionymi (obywatelami RP), to błąd, dla jednych, i drugich. Polecam na 100-lecie niepodległości. Zdrada Żydów wobec nas wprawo.pl/2019/11/09/polska-w-cieniu-zydostwa-o-masowej-zdradzie-i-dywersji-wobec-odradzajacego-sie-panstwa-polskiego-czyli-skrywana-prawda-na-stulecie-odzyskania-niepodleglosci/ krzysztofjaw.neon24.pl/post/152185,polecam-na-100-lecie-niepodleglosci-zdrada-zydow-wobec-nas
Janek2019.12.21 11:15
Jak się wydaje, problem jest o wiele głębszy, jak jakiś tam kolejny niezadowolony Żyd. Róbmy swoje, ale nie tak, jak to robi dziś obóz władzy, nieudacznictwa i niechlujstwa. "Żyd Piotr Glinski znowu mianował Żyda na cerbera miejsca, gdzie zamordowano 1,5 miliona Polaków, których Żydzi pozwalają nazywać jedynie "nie-Żydami"...Cywiński to polonofob, polakożerca, a ta nominacja świadczy tylko o tych, którzy mu tą jego antypolską kadencję przedłużyli." "I niech ktoś mi powie, ze to nie jest działanie na szkodę Państwa Polskiego." "Gowin i Glinski, dwaj najwięksi szkodnicy w rządzie Morawieckiego." antykomunista.neon24.pl/post/152187,kpina
ten 2019.12.21 10:31
Nie ma co polemizować z debilami, bo to ich nobilituje. Powiedzcie mu, że jak swą wiedze czerpie z książek Grabowskiego, Grossa i Engelking-Boni, to jego sprawa, książki można pisać jakie się chce. Ale jak nam każe się dostosowywać do tego co tych kłamstw wynika, to spotkamy się w sądzie. Dać mu bana, znaczy się persona non grata w Polsce i przestać sie tłumaczyć że się wielbłądem nie jest. PS 1. Inna sprawa, to dlaczego nadal nie ma żadnego rzetelnego filmu o historii Polski od 1 września 39 roku, kim byli pierwsi więźniowie niemieckiego Auschwitz itd. Co dalej musimy wszystko z żydami konsultować, jak z filmem o rtm. Pileckim? PS 2. Polecam artykuł - >>Wybitny brytyjski badacz Holokaustu zdradza, dlaczego świat uwierzył w kłamstwo o polskim współudziale w zagładzie Żydów. ,,Zanim zaczną pouczać Polaków…”<<
GabaGaba2019.12.21 10:15
Nic nie pomoze jak ktos ma g... W mozgu!
1002019.12.21 10:12
nie interesuje mnie stanowisko kretyna ktory zakrzywia rzeczywistosc . A po za tym musi ich cholernie bolec ze polacy zaczynaja budzic z letargu , konczy sie czas szkalowania bezkarnie . Nie pomoze wam juz zdychajaca usra i ta k syjonistyczna
taro2019.12.21 10:07
rozwalic tez zydowski syf klamstwa w Auschwitz, zrownac z ziemia, to nie jest ich prywatny park narodowy,tylko miejsce mordu wielu Polakow i wiezniow innych narodowosci.
Mirek2019.12.21 9:54
Mam pytanie kiedy Żydzi zapłacą za swoje zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu . Żydzi w 1920 roku masowo zdradzali Polskę i przechodzili na stronę bolszewików . W 1939 roku Żydzi masowo zdradzali Polskę i z Sowietami i z Niemcami . Zaraz po wojnie to głównie Żydzi wymordowali ponad 50 tysięcy polskich patriotów . Tylko sam jeden Salomon Morel w podległych mu obozach wymordował prawie 2 tysiące ludzi . A później uciekł do Izraela i brał 5 tysięcy polskiej emerytury .
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.21 9:50
Czemu PiS powołał na kolejną kadencję dyrektora Muzeum Auschwitz skrajnego polakożercę, żyda Piotra Cywińskiego??? Tego samego, którego odwołania w 2015 domagał się... nie kto inny jak właśnie PIS! Polski nieRząd tańczy jak mu USA i Izrael każe!
Japa2019.12.21 9:44
No i co w tym dziwnego . Wyszedł znów prawdziwy charakter naszych braci w wierze . ..Krzyżują każdego kto myśli inaczej . Swoich win nie widzą . A było tego trochę . Za Niemca i po wojnie , w kraju do którego wiali z całej Europy w XVI wieku. . Były i Juderaty i NKWD i UB zapełnione ,,podrabianymi rodakami" . A dziś mamy 447.i polskie obozy śmierci . w których Polacy nie ginęli tylko oni .
jou2019.12.21 9:39
... amerykańscy "przyjaciele"...
Alojzy Cedzidło2019.12.21 9:49
Nie robił bym z nich AMERYKANÓW Tacy oni ,,amerykanie " jak Rokosowski Polak . Prawdziwi Amerykanie to ich musza słuchać .
1002019.12.21 10:14
moze twoi i rodziny , nigdy nie byli prawdziwymi przyjacielami polakow
ten 2019.12.21 10:19
to sa "amerykańscy" górale ze wzgórz golan