Ambitny plan dla UE. Duda: Europa musi stanąć na nogi - zdjęcie
28.05.20, 09:00Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta RP

Ambitny plan dla UE. Duda: Europa musi stanąć na nogi

19

Z końcem kwietnia wystosowałem list do przywódców państw europejskich, w którym ważna była kwestia współpracy gospodarczej. Musimy na nowo spojrzeć ma budżet” – mówił dziś prezydent Andrzej Duda w związku z decyzją Komisji Europejskiej, dotyczącą przekazania 750 mld euro na odbudowę gospodarczą.

Z propozycji przedstawionych przez Komisję Europejską wynika, że Polska miałaby otrzymać 63,8 mld euro. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w konferencji razem z prezydentem:

Na pewno nie byłoby tego sukcesu, gdyby kontynuować politykę poklepywania po plecach"

 

Prezydent Andrzej Duda podkreślił:

Musimy dać Europie nowy impuls do odbudowy gospodarczej”.

Dodał, że skutki gospodarcze epidemii dotykają wszystkie kraje i trzeba stanąć do twardej walki:

[…] żeby nie tylko przywrócić Europie poprzedni poziom życia dla jej mieszkańców i zapewnić to, żebyśmy nie odczuwali skutków kryzysu, ale przede wszystkim także i to, aby dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego, aby dzięki temu mogła ona wejść na nowe tory”.

Prezydent przypominał też:

Paradoksalnie kryzys i stan trudny bardzo często dzięki twardej postawie ludzi, dzięki mądrym działaniom, dawał także impuls do później przyspieszonego rozwoju i do niezwykłej prosperity. Tak stało się po wielkim kryzysie na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych w Stanach Zjednoczonych i na świecie, także w Europie, tak stało się również po II wojnie światowej”.

Premier Morawiecki zaś podkreślił, że fundusz odbudowy Europy po pandemii jest wielkim impulsem finansowym dającym perspektywę rozwoju gospodarczego tak całej Europie, jak i Polsce.

Dodawał też:

Ten fundusz odbudowy Europy po koronawirusie w połączeniu z funduszem wieloletnich ram finansowych to bardzo duża, nowa inicjatywa. Chcemy, żeby Europa była globalnym, kluczowym graczem”

dam/TVP.Info,300polityka.pl,PAP

Komentarze (19):

Izydor2020.05.28 17:14
Duda ma plan. Klawo jak cholera Adrian
Foster2020.05.28 13:37
Czuję sie zagubiony - to już UE nie jest wyimaginowaną wspólnotą.
Klapaucjusz2020.05.28 12:43
Prezydent Andrzej Duda podkreślił: „Musimy dać Europie nowy impuls do odbudowy gospodarczej”. To co, dajemy 500+ na każdego europejskiego smarkacza? Stać nas przecież!
Lennon2020.05.28 12:21
Pieniążek wezmą, ale ani jednej flagi Unii za plecami. Urocze cwaniaczki.
katolicka kretynizacja polski2020.05.28 12:14
Przecież nikt nie będzie brał na poważnie bazgrołów jakiegoś asystenta Kałczyńskiego który służy za uchwyt do długopisu! Ktoś zobaczył tylko nadawcę i nazwisko Duda a list bez otwierania trafił do kosza...
Ma\305\202gorzata2020.05.28 12:10
Pan Prezydent tak rzeczowo zabierający głos w sprawach finansowych Europy winien w ramach Kampanii prezydenckiej przystanąć i wrócić do spraw ZALEGŁYCH a podstawowych. Tak jak wiemy czy ZARAZA epidemii się NIEzakończyła tak wiemy , że ZARAZA komunizmu i roznoszących ją zmutowanych lewaków także i NISZCZY POLSKIE STRUKTURY WŁADZY i ATAKUJE ZAWZIĘCIE polskie rodziny. Nadto , czerpie swoją "moc" z U.E. Zapowiedziana przez p.Dudę zmiana SOCJALISTYCZNEJ KONSTYTUCJI Jaruzelskiego i KWAŚNIEWSKIEGO została odłożona a/a . Czyli żyjemy NADAL W PRL-u. Nadto Pan Prezydent żyje w jakiś wirtualnym Matrix i przyjmuje zasady tej gry uśmiechając się kokieteryjnie do mocodawców europejskich lewaków .
Otto2020.05.28 10:59
Jeśli chodzi o prawdziwe wyzwania, to są ciamajdy. To nie są jacyś czarni, groźni rycerze, to są ludzie, którym wszystko wylatuje z rąk
CoColoco2020.05.28 10:23
Pierdu, pierdu. Tylko zawieszenie składek ZUS i finansowanie ich przez Rząd, a całe "prawo gospodarcze" do kosza i jak w 90'tym ustawa Wilczka - pełna swoboda gospodarcza, aby uwolnić potencjał narodowy. Wtedy tak, a nie kolejne urzędnicze "tarcze" służące wypłacaniu darmozjadom pensji!!!!
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.28 10:15
Oto przykład "owocu" masoński jakby kto miał wątpluiwości: Pielgrzymki do Matki Bożej częstochowskiej rozgoniono przez władze, ale do biedronki i innych ulubionych przez Pinokia korporacji spozywczych w liczbie ponad 120 można już pielgrzymować... Napewno przysporzy Dudusiowi głosów katolików....
katolicka kretynizacja polski2020.05.28 10:55
wasze pielgrzymki tj walesanie sie po ulicach z macicami na wierzchu icek trzeba rozganiac jak to robila kopaczka
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.28 10:12
Oto co Pinokio-bankster razem z gangsterami Sz...zrobił z naszym państwem: https://www.youtube.com/watch?v=_OSwr_WKZRg
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.28 9:54
Duda w Garwolinie rolnik obnaża hipokryzje PiS : PiS PO jedno zło https://www.youtube.com/watch?v=aCEbWY99KCs
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.28 9:50
To sie nie uda , bo demon demona chce wypędzać... ten pierwszy zakłamany do bólu czyli jeszcze gorszy niż ten drugi. oto przykład: Konfederacja fb Dziś rozpoczęło się kolejne posiedzenie Sejmu i od razu musimy informować Was o całkowitym SKANDALU. Takiego cyrku ze strony partii rządzącej się nie spodziewaliśmy. Do tej pory nasza #Konfederacja (ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem) mogła mieć dwóch posłów na sali plenarnej Sejmu. Dziś władza w sposób skandaliczny i niesprawiedliwy zdecydowała, że możemy mieć tylko JEDNEGO posła na sali! Jednocześnie zwiększyli liczbę miejsc dla swoich posłów (do 28) oraz Koalicji Obywatelskiej (do 16) i Lewicy (do 6). Oto jak PiS blokuje naszą ideową prawicę, oto jak ograniczają nasze prawa i możliwości reprezentowania 1,25 miliona Polaków, którzy oddali na nas głos. Tak walczą z jedyną opozycję merytoryczną. Prosimy Was o jak najszersze UDOSTĘPNIANIE, to bardzo ważne! Niech jak najwięcej osób to zobaczy. To kolejna zagrywka PiS przeciwko naszej Konfederacji. Przypominamy, że już wcześniej wprowadzili specjalny przelicznik, według którego nie przysługuje nam możliwość zgłaszania tematów do informacji bieżącej i zadawania pytań ws. bieżących. Mimo naszych protestów, rządzący są nieugięci i robią co im się żywnie podoba. Zmieniają zasady jak chcą i traktują państwo jak swój prywatny folwark! To na pewno nie jest nasze ostatnie słowo w tej sprawie, będziemy dalej interweniować, by zmienić ten chory regulamin. Oto jak w Sejmie można ograniczać wolność słowa i swobodę w reprezentowaniu obywateli! Tak w praktyce wygląda "demokracja" według partii okrągłostołowych, o której tak często krzyczą Wam w telewizji i na wiecach
ladychapel2020.05.28 9:41
I my - Polacy - narod, ktory ma kraj, w ktorym zylo i zyje sie wspaniale - pokazemy EU jak nalezy wszystko robic by zylo sie dobrze.... Od wiekow w tej przyklasztornej wiosce nad rzeka bajzel byl i my chcemu Europe uczyc rzadzenia.
Olin2020.05.28 9:52
są podręczniki do historii - poczytaj i zrozum i wtedy bierz się za pisanie tępy w ryj pokemonia
Pat2020.05.28 9:40
Z Niemcami u sterów zamieni się w nudny obóz pracy bez finezji i wolności
Precz z 🌈 zarazą!2020.05.28 9:11
Nowy impuls dla Europy? Nie będzie to łatwe. Demon hedonizmu, liberalizmu, relatywizmu i paru jeszcze innych szatańskich "izmów" zrobił przez lata swoje. Do tego jeszcze zboczeńcy z LGBT. Beznadziejna sprawa. Ale Polska sobie da radę. Wg słów Jezusa do św. Faustyny: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje". (Dzienniczek św. Faustyny 1732) I żadne inwektywy "katolickiej kretynizacji" tego nie zmienią.
zenek2020.05.28 9:28
Wiesz ze przez opowiadanie takich bajek jak ty opowiadasz o siostrze Faustynie polska znikła map europy na długie lata . Od przyjęcia chrztu największym zdrajca narodu polskiego jest kościół katolicki który był podległy rodom niemieckim i świętemu cesarstwu narodu niemieckiego
Michał Jan2020.05.28 11:31
Z Cesarstwem Królestwo Polskie łączyły świetne stosunki, czego wyrazem była cicha pomoc w czasie oblężenia Wiednia przez armię protestancką (za cenę późniejszego najazdu tureckiego - Cecora, Chocim) i udzielenie schronienia Janowi Kazimierzowi (z drugiej strony). Polska i Niemcy straciły swoją niepodległość przez Prusaków. Poza tym, wszelkie nacjonalizmy datują się od XIX w. Wcześniej było się poddanym tego albo innego króla.