MSZ wezwało chargé d'affaires Niemiec. Chodzi o ingerencje niemieckich mediów w wybory - zdjęcie
08.07.20, 19:02Screenshot Youtube - Telewizja Republika

MSZ wezwało chargé d'affaires Niemiec. Chodzi o ingerencje niemieckich mediów w wybory

5

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk wezwał dziś do resortu chargé d'affaires Niemiec w Polsce. Chodzi o manipulacje w niemieckich mediach, którymi te ingerują w wybory prezydenckie w Polsce.

- „W związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacjami i stwarzających jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce, wezwałem dziś do MSZ Chargé d'affaires Niemiec” – poinformował na Twitterze wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jest to kolejna już interwencja polskiej dyplomacji ws. artykułu „Faktu” nt. ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za czyn pedofilski. Z tekstu artykułu wynikało, że prezydent Andrzej Duda staje w obronie pedofili, a okładka mogła sugerować, iż sam Andrzej Duda dopuszczał się czynów pedofilskich. Zaatakowana przez „Fakt” rodzina ułaskawionego mężczyzny złożyła w tej sprawie pozew przeciwko wydawcy gazety, spółce Ringier Axel Springerowi.

Napięcie wywołał też prowokacyjny artykuł redaktora naczelnego „Die Welt” Ulfa Poschardta, zatytułowany „Musimy porozmawiać, panie Duda”. W swoim artykule niemiecki dziennikarz oskarża prezydenta Polski o udział w „w tworzeniu nastrojów wobec Axela Springera, Welt i jego warszawskiego korespondenta” Philippa Fritza, który w opublikowanym przez siebie tekście chwalił kandydata KO Rafała Trzaskowskeigo za jego krytyczny stosunek wobec reparacji od Niemiec.

kak/tvp.info.pl, Twitter

Komentarze (5):

antoni.s2020.07.9 10:10
Sądziłem że to fake,okazuje się że to polska ,przepraszam,pisowska rzeczywistość,tym politycznym ignorantom naprawdę wydaje się że w krajach cywilizacyjnie bardziej rozwiniętych od pislandii rządzący też mogą nakazywać gazetom co mają pisać a czego nie,naprawdę trudno w to uwierzyć.
Gosia2020.07.8 19:39
poziom wypowiedzi pana "katolicka i coś tam dalej' poraża.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.8 19:15
Jak wy mi się pisiory podobacie. Na świecie nie ma już nikogo (poza ryżym Trumpkiem) komu nie naplulibyście w twarz. "Kocha" was już cały świat. To się nazywa polska szarża pisich przygłupów. Ależ to będzie piękna katastrofa - na własne życzenie...
fukghjkghjk2020.07.8 20:28
odnoszę wrażenie, ze jesteś z tych ruskich kundli, których wysłano do Polski celem zarządzania administracją państwową, ze szczególnym przesłaniem aby znaleźć podobnych sobie, wyszkolić tak aby skomleli ku panom swoim, zaszczepić mentalność niewolnika, pan ten batem po plecach tłucze i śmieje się z jego postawy, obrońcy swego pana, niewolnik boi się mówić głośno co myśli i karci tych o których myśli, że też są niewolnikami aby nie przeciwstawiali się jego panu, wolność przeraża niewolnika i boi się, że też będzie musiał być wolny i co wtedy zrobi? pogubi się, w przerażeniu będzie żył
Foster2020.07.8 20:58
To jest komunikat dla suwerena. Mam nadzieję, że rzeczywisość wygląda inaczej.