Mosbacher: Możliwe ustanowienie dowództwa w Polsce - zdjęcie
24.06.20, 08:05Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce/TT

Mosbacher: Możliwe ustanowienie dowództwa w Polsce

9

Prezydent Andrzej Duda jest właśnie z wizytą w USA na zaproszenie prezydenta Donalda Trumpa. W sprawie tej wizyty oraz współpracy polsko-amerykańskiej mówiła w wywiadzie dla TVN24 Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce.

Powiedziała m.in.:

- Chciałbym móc powiedzieć coś bardziej konkretnego, natomiast mogę to ująć tylko tak: to nie jest coś, co wydarzy się z dnia na dzień. Być może prezydenci (Duda i Trump – red.) będą o tym rozmawiać, natomiast myślę, że pojawiają się dalsze oświadczenia w najbliższych miesiącach dotyczące możliwego ustanowienia dowództwa w Polsce

Po czym dodała:

- Nic więcej nie powiem, gdyż po prostu mi nie wolno

Stwierdziła także:

- Powiem tylko tyle: już uzgodniliśmy to, gdzie ma znajdować się wysunięte dowództwo operacyjne. Nie mogę tego w tej chwili ujawnić, ale jest to już uzgodnione

 

mp/tvn24

Komentarze (9):

oj niedobrze niedobrze2020.06.24 11:11
- Myślę, że oczywiście będą pewne elementy stałe, jak chociażby dowództwo, ale poza tym żołnierze będą rozmieszczani rotacyjnie - powiedziała w wywiadzie dla TVN24 ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher. Tym samym dając do zrozumienia, że raczej nie ma szans na realizację projektu Fortu Trump.
fumfel2020.06.24 10:29
Dowództwa w Polsce czy nad Polską ?
oficer LWP2020.06.24 10:20
gubernator Polin przemówiła, PIS wykona
Reytan2020.06.24 15:16
Chcielilibyscie,komuchy ,zebysmy zerwali z Amerykanami,bo wtedy bylibysmy bezbronni w szponach rosyjsko-niemieckich. Zeby byc komunista w Polsce,to trzeba byc Zydem,albo Ukraincem.
Bogo2020.06.24 9:30
Polska dla Ameryki jest teraz jak powietrze, bo jak Niemcy z Rosją wywalą Amerykę z Europy to będzie po Ameryce, więc teraz PAD powinien zażądać od Trampa 7 mld $ rocznie kroplówki jaką ma Izrael oraz dostęp za darmo do najnowszych technologii wojskowych bo mamy wojsko które nie pęka i żadnych odszkodowań dla Żydów. Ale żeby tak zrobić to trzeba mieć jaja, a Tramp nie obrazi się bo myśli jak biznesmen.
Reytan2020.06.24 15:19
Jestes prowokatorem,ale nawet ty musisz przyznac,ze to musi sie robic PO CICHU !
Snikers2020.06.24 9:27
NIEPODLEGŁOŚĆ
najświeższe niusy z hamieryki2020.06.24 8:31
"Amerykański" projektant Christian Paul po raz pierwszy pojawił się w materiale "Wiadomości", gdzie chwalił kreacje Agaty Dudy. Nazwiska projektanta pokazanego w TVP, a także jego kreacji nie dało się jednak znaleźć w internecie. (...) Tego samego dnia na Twitterze pojawiło się konto Christian Paul Design. Po południu udostępnione zostało nagranie, w którym projektant zapewnia, "że jest prawdziwy i kocha Polskę". Później pojawił się także kanał na YouTube o tej samej nazwie. Tam udostępnione zostały dwa filmy przedstawiające kolekcję na lato 2020. Christian Paul umieszcza wpisy najczęściej po angielsku, jednak w nagraniach projektant wypowiada się także po polsku. (...) Dalej portal odkrył, że na serwisie Linkedin znajduje się konto osoby łudząco podobnej do "amerykańskiego projektanta" z TVP. Christian Farbaniec przedstawia się na nim jako przedsiębiorca, który po przeprowadzce do Warszawy zaczął pracę w sektorze big data. Mężczyzna miał też ukończyć zarządzanie i finanse na Robert Morris University w Chicago. Christian Farbaniec widnieje też na stronie wydarzenia Global Venture Forum, gdzie przedstawiony jest jako analityk w firmie Scaleup Partners. Po publikacji artykułu konto tej osoby na Linkedin zostało usunięte.
Żorżeta go home!2020.06.24 8:28
USA tak! Moszebacher NIE! dlatego Panie Prezydencie Trump zabieraj Pan jak najszybciej tą groteskową paniusię, bo jej brak kompetencji, jak i on cała urąga powadze urzędu ambasadora USA!