Morawiecki: Proszę Trybunał, żeby się opanował! - zdjęcie
12.12.15, 08:58

Morawiecki: Proszę Trybunał, żeby się opanował!

8

- Proszę Trybunał, żeby się opanował. Gdyby sędziowie TK przestrzegali zasad, ustąpiliby - mówił w TVN24 marszałek senior Kornel Morawiecki. 

Jak mówił dziś w „Śniadaniu w Trójce” Kornel Morawiecki:

- TK jest źródłem zamętu. On robi zamęt, prawo wokół niego. Gdyby prawo było konstytucyjne, to ta dyskusja między nami nie miałaby miejsca. Prawo powinno być nad logiką. A ono przeczy logice dzisiaj. - mówi poseł Ruchu Kukiz'15.

- Gdzie tu jest zasada sprawiedliwości i słuszności, pani redaktor?! Gdyby przestrzegali tym zasadom [sędziowie – red.], to powinni ustąpić, negocjować, a oni idą w zaparte. Ta sytuacja się przeciąga i to szkodzi państwu. To się przeciąga już na międzynarodowe forum. Proszę Trybunał, żeby się opanował - dodał.

– Rafał, czy Ty nie przesadzasz? On działa w interesie narodu! – mówił do Rafała Grupińskiego w „Śniadaniu w Trójce”, po tym, jak polityk PO powtarzał, iż prezydent Duda złamał prawo, odmawiając ślubowania trzem wybranym przez poprzedni Sejm sędziom.

kz/300polityka.pl

Komentarze (8):

anonim2015.12.12 10:00
Przy całym szacunku dla Kornela Morawieckiego, jakoś mi nie pasuje, że jest na "ty" z Rafałem Grupińskim. Takiemu osobnikowi nie wypada podać ręki. Z takimi osobnikami nie należy nawet debatować przy wspólnym stole, by ich nie uwiarygadniać. To nie są przeciwnicy. To są wrogowie, a z wrogami się nie rozmawia, tylko walczy. Nie kto inny jak Morawiecki utworzył Solidarność Walczącą, a nie Solidarność Spolegliwą. To jemu Historia przyznała rację.
anonim2015.12.12 10:27
Łamanie prawa przez Trybunał Konstytucyjny jest ogromnym problemem i zagrożeniem dla porządku publicznego w Polsce. Prezes Trybunału, pisze ustawę niezgodną z konstytucją, co własnoręcznym podpisem potwierdza to już satyra, komedia i dramat.
anonim2015.12.12 11:37
ArturCezary - prezentujesz typową polską prymitywną mentalność na zasadzie "wszyscy kradną to będę kradł i ja" Tak to do niczego nie dojdziecie.
anonim2015.12.12 12:12
@AMC "To jemu Historia przyznała rację"... Nom.. bo komunę obaliliśmy za pomocą przewrotu zbrojnego. A nie, zaraz, to przecież było w alternatywnym wszechświecie Jarka... Działanie w imieniu dobra narodu i deptanie w związku z tym prawa już mieliśmy. Wydawało mi się, że p. Morawiecki z tym walczył?
anonim2015.12.12 14:33
"Prawo powinno być nad logiką. A ono przeczy logice dzisiaj. - mówi poseł Ruchu Kukiz'15." Ma rację Kornel Morawiecki. Ustawy nie posiadające cech prawa są sprzeczne z filozoficzną ideą prawa.Takie "prawo" nie jest prawem. Takie bezprawie nie służące Narodowi Polskiemu. Lex dubia non obligat. Dlatego TK musi być zdymisjonowane przez Sejm, skoro sami nie poddali się do dymisji. Lewactwo nigdy nie było samokrytyczne.
anonim2015.12.12 16:34
Rachunek PO 9<6 , oni twierdzą że 12=3 ...to są mega fiuty!
anonim2015.12.12 17:48
Proszę Trybunał, żeby się opanował. Gdyby sędziowie TK przestrzegali zasad, ustąpiliby -- TK jest źródłem zamętu. On robi zamęt, prawo wokół niego. Gdyby prawo było konstytucyjne, to ta dyskusja między nami nie miałaby miejsca. Prawo powinno być nad logiką. A ono przeczy logice dzisiaj. - Podpisuję się sercem!
anonim2015.12.12 19:04
Zadyma PO wokół Trybunału spowoduje Sędziowie jego nie będą się cieszyć zbyt długo na swych dziesięcioletnich synekurach.