Morawiecki: Jestem Janosikiem, bo zabrałem pieniądze mafiom VAT-owskim i dałem dzieciom - zdjęcie
09.10.18, 21:34screen Polsat News

Morawiecki: Jestem Janosikiem, bo zabrałem pieniądze mafiom VAT-owskim i dałem dzieciom

"Jeden z górali nazwał mnie.. Janosikiem! Bo odebrałem pieniądze mafiom VAT-owskim, a dałem dzieciom" - mówił Mateusz Morawiecki komentując dzisiejszą wizytę na Podhalu oraz decyzje podjęte przez rząd.

Rozmowa w programie "Gość Wiadomości" TVP dotyczyła przede wszystkim inwestycji rządu w firmy, które za rządów PO-PSL zostały sprzedane będź były przygotowywane do sprzedaży.

"A więc rzeczywiście rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się, żeby te wyprzedane nasze skarby, różnego rodzaju, w różnych branżach wracały do polskich rąk, polskiego państwa" - zaznaczył premier.

"Mówili, że najlepszą polityką przemysłową, jest brak polityki przemysłowej tak, jak jeden z działaczy Unii Wolności, która potem utworzyła Platformę Obywatelską" - dodał, komentująć działania poprzedników.

Najważniejszym elementem, który pomaga w zdobywaniu środków na inwestycje, to według premiera, walka z mafiami VAT-owskimi, które wyprowadzały z budżetu państwa miliardy złotych.

"Państwo ma ogromną wartość, ogromne znaczenie w budowaniu siły polskiej gospodarki. Pokazujemy to przede wszystkim na przykładzie walki z mafiami VAT-owskimi, bo to pokonanie tych mafii spowodowało, że mamy kilkadziesiąt miliardów złotych więcej" - przekonywał szef rządu.

mor/TVP/Fronda.pl