25.11.15, 15:32

Monty (Książę Karol) Python o wojnie i zmianach klimatu

- Niepowodzenia w walce z rzekomym ociepleniem klimatu są zasadniczą przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i kryzysu imigracyjnego w Europie – mówi książę Karol.

Brytyjski następca tronu wygłosi przemówienie na rozpoczęcie szczytu klimatycznego w Paryżu. 118 liderów państw ma podpisać umowę w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

W wywiadzie dla Sky News zarejestrowanym przed atakami w Paryżu, a wyemitowanym w poniedziałek, książ

- Niektórzy z nas mówili już 20 lat temu, że jeśli nie zajmiemy się tymi kwestiami, to będziemy świadkami coraz większej liczby konfliktów o dostęp do ograniczonych zasobów i będziemy mieć coraz większe problemy z powodu suszy, a także kumulujących się efektów zmian klimatycznych. - mówił książę w wywiadzie dla Sky News, który został wyemitowany w poniedziałek i zarejestrowany przed atakami w Paryżu

Jak wyjaśnił „w rzeczywistości jednym z głównych powodów horroru w Syrii, była susza, która trwała około pięciu czy sześciu lat, co oznaczało, że ogromna liczba ludzi w końcu musiała opuścić gospodarstwa i przenieść się do miast".

Pytany o bezpośredni związek między zmianami klimatu, konfliktami i terroryzmem, odrzekł

- Oczywiście. Nigdy nie działamy w taki sposób, aby przeciwdziałać takim zmianom u korzeni i to, co nas spotyka wynika z tego, jak traktujemy naturę. - powiedział książę.

Szczyt klimatyczny rozpocznie się w Paryżu 30 listopada.

tag/pch24.pl

Komentarze

anonim2015.11.25 15:51
monarchistyczne fjuty utrzymuja dobre kontakty, ten papaj pieprzy o suszy na pustyni, a pajac ze szwecji chce z pewnoscia do Syrii wyslac krolewskie wanny by zbierali wode.
anonim2015.11.25 19:14
rabarbar, poszukaj w googlach, jest tego pełno, chyba że wierzysz w to że jak pierdniesz w Warszawie, w Japoni będzie tornado.
anonim2015.11.25 20:08
Ma nasrane w głowie i tyle.
anonim2015.11.25 20:51
http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/raport-globalnie-ocieplenie-a-rewolucja-w-syrii-82 http://news.nationalgeographic.com/news/2015/03/150302-syria-war-climate-change-drought/